يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,9 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۷
آزمون ملت ایران در پای صندوق های رای؛
حضور حداکثری در انتخابات توطئه های دشمنان را در هم می شکند/ بهبود معیشت مردم و مسائل اقتصادی در گرو انتخاب اصلح
 
توجه به مسائل اقتصادی و معیشت مردم باید یکی از اولویت های مهم نامزدهای انتخابات باشد و انتخاب درست در کنار حضور حداکثری مردم می تواند نقشه های دشمنان را نقش برآب کند.
به گزارش عصرهامون، بهبود وضعیت معیشتی مردم و آرامش و رفاه آن ها یکی از مهم ترین شعارها و وعده های انتخاباتی نامزدها به شمار می رود.

در این میان وعده های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به دلیل رابطه مستقیم با قوه مجریه در این زمینه از اهمیت ویژه ای برخوردار است، وعده هایی که می تواند تا حدودی خط مشی دولت آینده را در زمینه مسائل اقتصادی مشخص کند و مردم از رفاه و معیشت بهتری برخوردار شوند.

مسائل اقتصادی و معیشت مردم از توصیه های مقام معظم رهبری

بر این اساس بهبود معیشت مردم و مسائل اقتصادی و کاهش تورم و گرانی ها می تواند یکی از مهم ترین اولویت های ملت ایران برای انتخاب رئیس جمهور آینده باشد.

مقام معظم رهبری هم در توصیه های خود به نامزدهای انتخاباتی در سال های گذشته معیشت مردم و مسائل اقتصادی را مورد توجه قرار داده اند.

ایشان در سخنان خود به نامزدهای انتخابات فرمودند: من توصیه می کنم به همه‌ این آقایان محترمی که نامزدهای انتخاباتی هستند و به آنها من عرض می کنم در وعده‌ها و اظهارات خود، در برنامه‌هایی که به مردم می دهند به مسائل اقتصادی حتماً توجّه کنند و قاطع بگویند که برای اقتصاد کشور می خواهند تلاش کنند، این یکی از مسائل مهم است، بگویند که در درجه‌ اوّل، معیشت مردم برایشان دارای اهمّیّت است.

به فرموده معظم له، ما برای انتخابات تازه ‌کار نیستیم، هر سال تقریباً یک انتخابات بود، حالا هم چند سالی است که هر دو سال یک بار، یک انتخابات بزرگ در این کشور به راه می‌افتد، ما در کار انتخابات مجرّبیم و می دانیم چیست و می دانیم آن کسانی که در انتخابات، طرف قضیّه هستند و دخالت دارند، در چه محیط‌های فکری ممکن است قرار بگیرند، چه دشمنی‌هایی با این ها می شود، چه وسوسه‌هایی به این ها رو می‌آورد؛ اینها چیزهایی است که برای ما تجربه ‌شده و روشن است.

مقام معظم رهبری در بخشی از سخنان خود فرمودند: بنده در دولت های مختلف، گاهی اوقات اعتراض های سختی داشتم به مسئولان گوناگون، یکی از موارد زیاد اوقات‌ تلخی، همین بوده که چرا این اولویّت ها را رعایت نمی کنید؟ اولویّت چیست؟ در بخشهای مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، علمی و غیره اولویّتی وجود دارد، آن را باید رعایت و دنبال کرد و جلو انداخت. این آقایانی که امروز نامزد انتخاباتند، تصمیم بگیرند و بین خودشان و خدای متعال عهد کنند که اگر از طرف مردم مقبول شدند و رأی آوردند، اولویّت ها را رعایت کنند؛ آنجایی‌ را که بیشتر نیاز به مراقبت دارد، بیشتر مورد توجّه قرار بدهند.

ایشان همچنین بیان کردند: من به همه‌ این آقایان محترمی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستند این را عرض می کنم -حرفی است که بارها گفته‌ایم- تصمیم بگیرند، به مردم هم بگویند، در تبلیغاتشان هم اعلام کنند، قول هم بدهند که برای پیشرفت امور کشور، توسعه‌ اقتصادی، باز کردن گره‌ها، نگاهشان به بیرون از این مرزها نخواهد بود، نگاه به خود ملّت خواهد بود.

شکست نقشه های دشمنان و بهبود معیشت در گرو انتخاب اصلح

اسماعیل حسین زهی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در این زمینه به خبرنگار ما بیان کرد: ما دشمنان زیادی در منطقه و سطح بین المللی داریم که تلاش می کنند مردم را از آرمان های انقلاب اسلامی دور کنند.

وی ادامه داد: حضور حداکثری مردم در انتخابات می تواند به عنوان آزمون بزرگی نیت های شوم دشمنان را نقش بر آب کند.

نماینده مردم میرجاوه، خاش و تفتان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم برای انتخاب کاندیدای مورد نظر خود در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا نیاز به قیم ندارند و خود می توانند فرد یا افراد اصلح را تشخیص دهند.

حسین زهی تصریح کرد: امیدوارم مردم با نگاه درست بتوانند کاندیدای اصلح را انتخاب کنند و یکی از برنامه های دولت بعدی که از سوی مردم انتخاب شده است بهبود معیشت مردم و تلاش در این راه باشد و هم پای ملت برای تامین نیازهای آن ها گام بردارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۵۹۷


ارسال