پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۰
عالم اهل سنت:
خلیج فارس همیشه فارس خواهد ماند/ دشمن خطا کند سیلی محکمی از فرزندان ایران می خورد
 
مولوی عنایت اله رسولی زاده گفت: تاریخ هر قدر هم ورق بخورد 10 اردیبهشت روز خلیج فارس بوده و این نام تا ابد جاویدان خواهد ماند.
به گزارش عصرهامون، امروز سالروز اخراج پرتغالی ها از تنگه هرمز و خلیج فارس بوده و بر همین اساس به نام روز ملی خلیج فارس در تقویم ایران اسلامی به ثبت رسیده است.

امروز در تاریخ کشورمان روز بسیار مهمی محسوب می شود چرا که شاه عباس صفوی با کمک انگلیسی‌ها در این روز در سال 1621 میلادی توانست هرمز را از چنگ پرتقالی ها درآورد، تا همیشه به خاطر این اقدامش از او به نیکی یاد شود.

این روز در سال‌های اخیر شرایط دیگری پیدا کرده بدخواهان نظام می خواهند با توجه به شرایط و موقعیت استراتژیکی که دارد، نام آن را به نام هایی به مثل خلیج عربی تغییر دهند و با سندهای جعلی و سخنرانی های مختلف در این راستا گام برمی دارند، فارق از آنکه این مرز آبی با دارا بودن هزار و 800 کیلومتر طول توسط دلاورمردان ایرانی حراست و حفاظت می شود و به دشمن اجازه کوچکترنی خطایی نمی دهند.

بارصد دقیق حرکات دشمن، اجازه کوچکترین خطا را به دشمن نمی دهیم
 
مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت مینان شهرستان سرباز در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره اینکه وجود ذخایر نفتی در خلیج فارس باعث شده تا چشم طمع دولت های سلطه گر به آن باشد، بیان کرد: این آبراه ارزشمند دارای منافع بزرگ سیاسی، اقتصادی، نظامی و جغرافیایی است، که از قدیم الایام تا کنون کشورهای غربی و استعمارگران تشنه‌ حضور و کسب مالکيت در اين منطقه هستند، اما نام این خلیج تا همیشه خلیج فارس خواهد ماند.

وی علت نامگذاری 10 اردیبهشت ماه تحت عنوان روز ملی خلیج فارس را اخراج پرتغالی ها از تنگه هرمز اعلام کرد و افزود: این مهم نشان از اقتدار، عظمت، تلاش ملت همیشه پیروز ایران در پاسداری از ارزش ها، تمدن و دستاوردها دارد.

این خطیب جمعه ادامه داد: به بیگانگان و استکبار اجازه خدشه دار کردن این هویت و تمدن ایرانی را نخواهیم داد، همانطور که با توقیف نفت کش انگلیسی در خلیج فارس هیبت پوشالی دشمن را در هم شکستیم و اقتدار، قدرت و عزتمندی ایران و ایرانی را به جهانیان مخابره کردیم.

وی تاکید کرد: امروز فرزندان ولایی این انقلاب اشرافیت کاملی بر آب‌های خلیج فارس داشته و با رصد دقیق حرکات دشمن، اجازه کوچکترین قدرت نمایی و تعرضی را به آنها نمی دهند.

رسولی زاده اذعان کرد: در ادوار مختلف تاریخ شاهد آن بوده ایم که دشمنان چشم طمع به خلیج تا همیشه فارس دارند اما هر بار جوابی دندان شکن، کوبنده، قاطع و محکمی از سوی دلیرمردان نیروهای مسلح دریافت کرده و در اجرای توطئه شوم خود ناامید و مایوس بوده اند.

امام جمعه اهل سنت مینان خاطر نشان کرد: امروز آب‌های خلیج‌فارس در سایه اقتدار نیروهای مسلح در امنیت کامل به سر می‌برد به گونه ای که کوچکترین اقدام از سمت دشمن، جوابش سیلی محکمی از سوی فرزندان انقلاب است، و این برای ایران و ایرانی افتخاری بسیار بزرگ بوده که توانسته دشمن را در هر عرصه ای شکست دهد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۰۴۵


ارسال