پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۸
مجازی یا حضوری؛
تکلیف امتحانات پایان ترم چه خواهد شد/ از نگرانی والدین تا اطمینان آموزش و پرورش به دانش آموزان
 
برگزاری امتحانات حضوری برخی از پایه‌های تحصیلی در شرایط قرمز کرونایی، علاوه بر دغدغه موفقیت تحصیلی موجب نگرانی خانواده‌ها در حفظ سلامتی فرزندانشان شده است.
به گزارش عصرهامون، در حالی شمارش معکوس برای برگزاری امتحانات پایان ترم دانش آموزان شروع شده که موضوع مجازی یا حضوری بودن آن، بحث داغ دانش آموزان است.

این روزها با نزدیک شدن به ایام امتحانات از یک سو نگرانی دانش‌آموزان پایه نهم و دوازدهم به دلیل حضور در جلسات امتحان بالا گرفته و از سوی دیگر والدین نیز نسبت به تصمیم مسئولان امر، مبنی بر حضوری برگزار شدن امتحانات این پایه ها گلایه دارند.

با توجه به روند افزایشی شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هفته‌های اخیر در سیستان وبلوچستان و برگزاری حضوری امتحان‌های نهایی دانش‌آموزان پایه‌های نهم‌ و دوازدهم، والدین دانش‌آموزان این استان نگران سلامتی فرزندان خود و رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی در جریان برگزاری این آزمون‌ها هستند.

این در حالیست که شمار مبتلايان به ویروس منجوس کرونا در سیستان وبلوچستان از 32 هزار نفر گذشته، و به گفته مسئولان آموزش و پرورش برگزاری حضوری امتحانات این دو پایه یک تصمیم ملی بوده و به دلیل حساسیت انتخاب رشته و نیز امتحانات نهایی برای درنظر گرفتن نمرات برای کنکور می باشد.

جای نگرانی وجود ندارد

در همین راستا داوود گلی، سخنگوی آموزش و پرورش استان در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: بر اساس پیشنهاد آموزش و پرورش و تصمیم در ستاد ملی کرونا، امتحانات پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری برگزار می‌شود.

وی افزود: علت وقوع این امراثرگذاری نمرات پایه نهم دانش آموزان در جریان هدایت تحصیلی و انتخاب رشته است که معیاری برای سنجش به شمار می رود، همچنین از آنجایی که دانش آموزان پایه نهم در آزمون ورودی دبیرستان های نمونه، تیزهوشان و استعدادهای درخشان و دبیرستان‌دانشگاه شرکت می کنند باید امتحانات آنها به صورت حضوری باشد زیرا معیار و سنجشی واقعی است.

این کارشناس آموزشی ادامه داد: دانش آموزان پایه دوازدهم نیز با توجه به اینکه ۳۰ درصد نمره کنکور آنها مربوط به سوابق تحصیلی و امتحانات نهایی است باید امتحانات آنها به صورت حضوری برگزار شود.

وی تصریح کرد: سال گذشته نیز با وجود شرایط کرونا امتحانات این دو پایه حضوری بود که با افزایش تعداد حوزه ها، رعایت فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی برگزاری امتحانات بدون مشکل بود.

افزایش تعداد حوزه های امتحانی و رعایت فاصله گذاری، راهکاری برای جلوگیری از کرونا

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان در تکمیل مطلب فوق اذعان کرد: امسال نیز تمام این موارد تشدید یافته و جای نگرانی برای والدین وجود ندارد، زیرا تعداد حوزه های امتحانی نسبت به سال گذشته بیشتر و فاصله گذاری صندلی‌ها رعایت شده، همچنین تمامی دانش آموزان از وسایل و لوازم بهداشتی انفرادی که در اختیارشان قرار دارد، استفاده خواهند کرد.

گلی تاکید کرد: تمام پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه ضدعفونی کردن و گندزدایی از محیط مدرسه برای برگزاری امتحانات دانش‌آموزان در نظر گرفته شده ‌و امیدواریم دانش‌آموزان نیز با رعایت نکات و ضوابط اعلام‌شده در امتحانات حضور پیدا کنند.

سخنگوی آموزش و پرورش استان در پایان خطاب به آن دسته از مقاطعی که امتحانات آنها به صورت مجازی برگزا می شود، گفت: بر اساس سنجش و عملکردی که دانش‌آموزان در طی هشت ماه گذشته داشته و شناختی که معلم از آنها پیدا کرده و آزمون‌های مستمری که به صورت مجازی برگزار شده؛ از تمام این فرآیند‌ها یک نمره نهایی برای امتحانات پایه دوم دانش آموزان ثبت سیستم می‌شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۰۴۶


ارسال