سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۷
خدمت بی منت ادامه دارد؛
بسیج سازندگی در میدان محرومیت زدایی/ از ایجاد طرح های اشتغالزا تا برپایی بیمارستان صحرایی
 
بسیج سازندگی با تشکیل جبهه های خدمت رسانی و محرومیت زدایی توانست با انجام فعالیت‌های مختلف از محرومیت‌زدایی تا اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، کمک به مردم حادثه‌دیده در هنگام وقوع بلایای طبیعی و غیرطبیعی مرهمی بر دردهای جامعه باشد.
به گزارش عصرهامون، 21 سال از تاسیس سازمان بسیج سازندگی می گذرد، سازمانی که با گروه های مخلص جوان هزاران طرح درمانی، مسکن، کشاورزی، دامپروری، آبرسانی، برق رسانی، اشتغالزایی و غیره برای مردم محرومین را در کارنامه درخشان خود به ثبت رسانده است.

پروژه هایی که اجرای آنها در هرعرصه ای علاوه بر اینکه خنده بر لبان محرومان حک کرد و دعای خیر را بدرقه سبزپوشان سپاه کرد؛ بلکه بارهای بزرگی را از دوش دولت برداشت.

این قشر از بسیج که با هدف محرومیت زدایی، اشتغالزایی و پرکردن اوقات فراغت دانشجویان و دانش آموزان تشکیل شد امروز منشا خدمات بسیاری در پهنه پرافتخار ایران اسلامی و یاری‌گر نظام در عرصه محرومیت زدایی و خدمت صادقانه به آحاد مردم به ویژه در استان پهناوری همچون سیستان وبلوچستان است.

گواه این ادعا امروز در نقاط محروم و دورافتاده به وضوح مشخص است، افرادی که با روحیه جهادی و تفکر انقلاب و پیروی از ولایت فقیه در تمام عرصه ها برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی تلاش کرده و زمان و مکان برایشان معنا ندارد، هرجا خدمتی باشد سریعا عزمشان را جزم کرده و در قالب گروه های جهادی مرهمی بر دردهای محرومین و نیازمندان می شوند.

هر کدام گوشه ای از کار را می گیرند و بدون هیچ چشم داشتی در راه رضای خدا در عرصه های متفاوت عمرانی، فرهنگی، اشتغال و اجتماعی خدمت می کنند؛ این مجاهدت ها در زمینه های مختلف تداوم دارد و ایجاد بیمارستان‌های صحرایی و حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص در مناطق محروم و صفر مرزی نمونه دیگری است که نقش بسیار مؤثری درروند درمان بیماری بیماران در این خطه از کشور داشته که تمامی این خدمات، رضایت مردمی را نیز به دنبال داشته است.

از اجرای طرح های اقتصادی تا اهدای جهیزیه و بسته های حمایتی

غلامرضا ملایی، مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: از بدو تشکیل بسیج سازندگی در سیستان وبلوچستان پروژه های بسیار زیادی در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی اجرا شده که احداث 400 جایگاه دام سنگین، راه اندازی 10 مجتمع کشت و صنعت، تسطیح 15 هزار هکتار زمین کشاورزی بخشی از آن است.

وی با بیان اینکه محرومیت زدایی یکی از برنامه های مهم بسیج و سپاه است، افزود: اجرای 20 مورد آبرسانی کشاورزی، حفر 200 حلقه چاه عمیق، برقرسانی به 30 منطقه، اعطای 30 هزار دام سبک، واکسیناسیون طیور و مشاوره و آموزش علاقمندان به طرح های اقتصاد مقاومتی از دیگر اقدامات انجام شده در شمال، جنوب و مرکز استان به شمار می رود.

این مقام مسئول گفت: تا قبل از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا بسیج سازندگی اقدام به ارائه برخی خدمات به نیازمندان در اقصی نقاط محروم این استان پهناور کرده است که توزیع 299 هزار و 765 بسته معیشتی، کمک به 2 هزار و 125 نفر از ایتام، اهدای 283 هزار بسته لوازم التحریر، توزیع 58 هزار و 900 بسته معیشتی، اهدای 32 هزار دست لباس، اهدای هزار و 500 سری جهیزیه به نیازمندان و نوعروسان شیعه و سنی از جمله آنان است.

خدمات بیمارستان های صحرایی بسیج مرهمی بر درد بیش از 2 میلیون بیمار

وی در بخش دیگر سخنان خود ادامه داد: با برپایی 41 بیمارستان صحرایی از بدو تاسیس بسیج سازندگی در استان تاکنون 2 میلیون و 126 هزار و 820 نفر ویزیت رایگان شده و از خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب بهره مند شده اند.

مسئول بسیج سازندگی استان اذعان کرد: اعزام گروه های جهادی به نقاط مختلف محروم استان با 156 هزار و 200 نفر اردو و آموزش به 600 نفر از بی سوادان از دیگر خدمات ارائه شده به اقشار مختلف مردم بوده که جمع کل اعتبار خدمات ذکر شده در این مدت 78 میلیارد و 561 میلیون و 200 هزار تومان بوده است.

فعالیت1596گروه جهادی شیعه و سنی

وی تعداد گروه های جهادی سیستان وبلوچستان را هزار و 596 گروه دانست و گفت: از این تعداد هزار و 229 گروه برادر و 367 گروه خواهر هستند؛ که در راستای مقابله با ویروس منحوس کرونا از این تعداد 153 گروه جهادی اقدام به ارائه خدمات می کردند.

ملایی خاطر نشان کرد: در عید نوروز نیز ۹۹ گروه جهادی در عرصه های بهداشت و ‏درمان،  فرهنگی و آموزشی و خدمات رسانی اعزام شده اند که از این تعداد ۷۱ ‏گروه بومی و ۲۸ گروه غیر بومی بودند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۳۴۱


ارسال