دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ,14 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۵
طاقت طاق مردم و صبر ایوب مسئولین؛
اختلال مخابراتی مردم مهرستان را کلافه کرد/ شکست دیپلماسی وزیر جوان در حل مشکل مردم جنوب شرق
 
در حالی اختلال مخابراتی مردم مهرستان را کلافه کرده است که دولت تدبیر و امید برای پیشرفت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سیستان و بلوچستان برنامه هایی در نظر گرفته بود اما در حد شعار باقی ماند و عملی نشد.
به گزارش عصرهامون، با گذشت بیش از چهار ماه از حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به سیستان وبلوچستان با هدف رفع محرومیت های مخابراتی اما همچنان مردم این خطه از کشور با مشکلات زیادی مانند قطع اینترنت، اختلال در برقراری ارتباط و سایر موارد دست و پنجه نرم می کنند.

وجود این معضل در استان پهناوری همچون سیستان وبلوچستان آن هم در عصر ارتباطات که دنیا به اتاقکی شیشه‌ای تبدیل شده و تکنولوژی‌های مدرن ارتباطی هر روز فاصله‌ها را در بستر شبکه‌های تلفن همراه و اینترنت به شدت کاهش می‌دهند، باعث شده تا بسیاری از مناطق شهری و روستایی استان همچنان از امکانات مناسب محروم‌ باشند.

در همین راستا طی روزهای اخیر شماری از شهروندان مهرستانی با ارسال پیام هایی به تحریریه خبر عصرهامون گفتند: همانطور که مستحضر هستید ارتباطات نوین در عصر حاضر از اهمیت قابل ملاحظه ای در تکنولوژی و پشرفت و توسعه جوامع انسانی برخوردار هستند که ابتدایی ترین آنها سیگنال های تلفن همراه هستند، حدود سه هفته است که سیگنال های تلفن همراه در منطقه سرشهران (بخش بیرک) شهرستان مهرستان در بخش های ساندک، کتوکان، چد، گرسامان بالا، لد، بختی، حوزه رگنتک به علت مشکلات سخت افزاری قطع بوده و تا به حال اقدام قابل ملاحظه در جهت رفع اشکال انجام نشده است.

به گفته اهالی، این سوال در ذهن عموم ساکنین این منطقه تداعی شده که با وجود انتشار تصاویر کلان مسئولین شهرستان در فضای مجازی مبنی بر خدمت شبانه روزی، چرا مسئله ای به این سادگی با گذشت حدود سه هفته تا به حال رفع نشده است.

آنها خواستار پاسخ به این سوال هستند که اشکال کار کجاست؟ آیا به عدم پیگیری مسئولین و دستگاه ها، نبود نیروی انسانی و تجهیزاتی، غیر قابل اهمیت بودن مسئله فوق یا عدم استحقاق مردم از امکانات تلفن همراه مربوط می شود.

با این تفاسیر از آنجایی که مسئولان مربوطه در سیستان وبلوچستان پاسخگوی تماس های خود نبوده و جواب قانع کننده ای در این راستا ارائه نمی دهند، گلایه های مردم به جا بوده و خواهان رفع این معضل در این دیار هستند.

وجود این معضلات در حالی است که آذری جهرمی اعلام کرده بود، دولت برای پیشرفت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سیستان و بلوچستان برنامه هایی را در نظر گرفته و به همین منظور در سفری ۱۰ روزه به این خطه آمد و وعده برطرف شدن مشکلات مردمان آن را در موعد مقرر داد.

شاید دولت وعده هایش را به فراموشی سپرده باشد، اما بداند که رسانه ها هرگز فراموش نخواهند کرد و همان گونه که خبر وعده وزیر ارتباطات با عنوان "اردیبهشت ۱۴۰۰ محرومیت ارتباطی در جنوب شرق کشور برطرف می شود" در این پایگاه خبری منتشر شد، پیگیری آن نیز جزو وظایف جدی ما به شمار می رود.
 
آذری جهرمی به خوبی می دانست و این را گفته بود که طبق برنامه ششم توسعه باید 80 درصد روستاهای بالای 20 خانوار تا پایان این برنامه به شبکه ملی اطلاعات متصل کنیم، اما این گفته ها در حد شعار باقی ماند و رنگ عملی به خود نگرفت.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۷۹۱


ارسال