شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ,31 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۲
لبخند شیرین خدمت در مناطق محروم؛
ویزیت رایگان محرومان؛ گوشه‌ای از زکات علم پزشکان جهادگر در سیستان وبلوچستان/162 بیمار خدمات پزشکی دریافت کردند
 
بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در شهرستان خاش با الگو گرفتن از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در قالب طرح شهید رهنمون طی یک روز به بیش از 160 نفر خدمت بی منت ارائه کرد.
به گزارش عصرهامون، شب و روز‌، دور و نزدیک فرقی ندارد با وجود شیوع ویروس منحوس کرونا و از سوی دیگر سختی راه ها باز هم تنها با یک اشاره کوله بارشان را مملوء از عطر همیاری و دلداری می‌کنند تا بتوانند لحظات شادی را برای محرومان به جا بگذارند بر این اساس راهی مناطق محروم و روستایی می شوند تا مرهمی بر درمان بیماران باشند.

هر بار قرعه به نام یک منطقه از استان پهناور سیستان وبلوچستان می افتد و بسیجیان جامعه پزشکی بدون هیچ مزد و منتی با روحیه جهاد که برگرفته از دوران دفاع مقدس است راهی سفر برای ویزیت رایگان محرومان و نیازمندان می شوند تا از این طریق زکات علم خود را نیز پرداخت کنند.

این روحیه از دیرباز در بین بسیجیان موج می زند گواه آن سال های جنگ تحمیلی است که خدمت در خاکریز عبادت بود و امروز ویزیت رایگان افراد سالخورده و بیمار در مناطق محروم، عبادتِ گروه های جهادی در اقشار مختلف بسیج شد.

در همین راستا و به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: در قالب طرح «شهید رهنمون» 162 نفر از بیماران بی‌بضاعت و افراد مستضعف  به صورت رایگان ویزیت و خدمات درمانی دریافت کردند.
 

وی گفت: این اقدام جهادی در "درمانگاه سنگان و دِه رئیس ایرندگان" به مناسبت آزادسازی خرمشهر و به همت کانون شهرستان خاش به صورت رایگان صورت پذیرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: هدف از این برنامه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به افراد بی بضاعت در مناطق صعب العبور و روستاهای محروم شهرستان بود.

کمیلی افزود: در این زمینه 30 تحت ویزیت متخصص اطفال، 15 نفر متخصص داخلی، 35 نفر متخصص زنان و زایمان، 32 نفر متخصص عفونی، 10 نفر متخصص جراح و10 نفر متخصص اعصاب و روان قرار گرفتند.
 

جانشین بسیج جامعه پزشکی سپاه سلمان با بیان اینکه خدمت بی منت در مناطق محروم، دورافتاده  وصعب العبور در اولویت کار این قشر از بسیج است، تصریح کرد: در این مرحله از ویزیت اریگان 30 بیمار نیازمند نیز خدمات سونوگرافی را بدون پرداخت هزینه، دریافت کردند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۲۲۹


ارسال