دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
دختران رای اولی که خود را لشکر سردار دلها، شهید سلیمانی می دانند، با هیجانی وصف نشدنی آماده هستند تا با حضور پرشورشان در انتخابات پیش رو و انتخاب فرد اصلح دشمن را نا امید کنند.
به گزارش عصرهامون؛ امروز روزی است به نام دختر، روزی که به یمن سالروز ولادت حضرت معصومه (س) به این نام نامگذاری شده است تا ارزش والا و نقش این قشر از جامعه را نشان دهد. دخترانی که دنیای عجیبی دارند، حتی دغدغه های شان هم جنس دیگری دارد.
 
دخترانی که پر هستند از طراوت و خلاقیت، همان هایی که بغض و خنده های شان هم رنگ دیگری دارد و در هر سنی که باشند به زندگی جان می بخشند، همان مادران آینده ای که ذهنشان سرشار است از ایده های نو برای ساختن جامعه و زندگی سرشار از محبت و موفقیت.
 
اما این دخترها مشکلات و خواسته هایی نیز دارند، حرف هایی که به ظرافت خودشان است، دخترانی که این روزها و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، خواسته هایی از دولت آینده دارند، جوانانی که قرار است امسال برای اولین بار پای صندوق های رای بیایند و به فرد اصلح رای دهند.
 
آن ها نیز معتقد هستند که به طور قطع دولت جهادی و جوانگرا رضایت عموم را در پی خواهد داشت و به مشکلات جامعه پایان می دهد، دولتی که طبق فرامین رهبری به توانمندی های داخلی اعتقاد داشته و مرد میدان باشد.
 
آن ها خود را لشکر سردار دلها و شهید سلیمانی را بهترین الگوی این روزها برای انتخاب رئیس جمهور آینده و همچنین فردی که انتخاب می شود، می دانند و انتظار دارند همچون جهادی و مرد عمل باشد.
 
بدون تردید شناخت نیازهای دختران امروز که قرار است آینده را بسازند و تلاش برای تحقق آن بسیار اهمیت دارد آن هم دخترانی که رای اولی هستند و برای اولین بار در انتخاب رئیس جمهور ایفای نقش می کنند، با توجه به این مهم به سراغ دخترانی رفته ایم که امسال برای اولین بار پای صندوق های رای حضور می یابند و برای رسیدن روز موعود سر از پا نمی شناسند.
 
مشارکت حداکثری و رفع تبعیض جنسیتی
 
 اسما گلی، یکی از دختران رای اولی در حالی که شوق عجیبی برای حضور در انتخابات پیش رو دارد و به قول خودش ماه هاست برای رسیدن این روز لحظه شماری می کند، به خبرنگار ما می گوید: امسال سال اولی است که می توانم در صحنه ای مهم و حساس به نام انتخابات شرکت کنم، بدون تردید انتخاب من در ترسیم آینده ایرانم نقش مهمی دارد، بنابراین با جدیت صحبت ها و مناظره های نامزدهای انتخاباتی را دنبال می کنم تا بتوانم به بهترین فرد رای دهم.
 
وی که دانشجوی ترم دوم دانشگاه نیز است و مشارکت گسترده را راهی برای پایان دادن به یاوه گویی دشمنان می داند، ادامه می دهد: با توجه به این که امسال در جمع قشری پویا حضور دارم، درکم درباره اهمیت حضور در انتخابات بیشتر و خواسته هایم از رئیس جمهور و اعضای شورای شهرمان متفاوت شده است.
 
ذوالفقاری فر با بیان این که دختران به دلیل جنسیت خود با محدودیت هایی مواجه هستند، اذعان می کند: مشکل اصلی دختران تبعیض است، چراکه در بسیاری از فعالیت ها و حتی رشته ها امکان حضور و تحصیل ندارند و گاهی نیز سهمشان از پسرها کمتر است، انتظار می رود دولت آینده بر اساس توانمندی های افراد آن ها را در عرصه های مختلف به کار گیرد و به دختران فرصت بیشتری برای نشان دادن توانایی های شان دهد.
 
جوان گرایی و توجه به سلامت مادران آینده
 
فاطمه سعادت که از رسیدن به سن قانونی برای شرکت در انتخابات بسیار خرسند و مفتخر است، به خبرنگار ما می گوید: هر سال که زمان انتخابات می رسید و شهر پر می شد از حال و هوای انتخاباتی، دلم می خواست من هم می توانستم در این عرصه مهم شرکت کنم، اما به سن قانونی نرسیده بودم تا این که بالاخره امسال شرایط برای من فراهم شد تا بتوانم سهمی در ترسیم آینده کشورم داشته باشم.
 
وی ادامه می دهد: اخبار انتخاباتی و فرامین رهبری را مرتب دنبال می کنم و برای انتخاب رئیس جمهور و اعضای شورای شهر مرتب در حال مطالعه هستم، چراکه نمی خواهم رای اولی که می دهم در آینده برایم پشیمانی به بار آورد، همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرموده اند، بدون تردید سیستم اجرایی کشور به فردی جهادی و جوان گرا نیاز دارد.
 
سعادت با افتخار خود را عضوی از لشکر شهید سلیمانی می داند و می خواهد ادامه دهنده راه سردار دلها باشد، بیان می کند: به نظر من سردار شهید سلیمانی که در واقع مرد میدان بود، می تواند بهترین الگو نه تنها برای ما جوانان، بلکه برای انتخاب اصلح و همچنین رئیس جمهور آینده برای خدمت به جامعه باشد.
 
وی که از نقشه های دشمنان آگاه است، از مردم می خواهد تا با حضور حداکثری شان در انتخابات جوابی کوبنده به معاندان دهند و بیان می کند: انتظارم از اعضای جدید شورای شهر نیز این است که امکانات بیشتری را برای ورزش و مکان های سالم و پرنشاطی را برای تفریح دختران در نظر بگیرند، چراکه سلامت مادران آینده بسیار حائز اهمیت است، همچنین وعده هایی دهند که عملی شود.
 
توجه به انتظار همه قشرها و پایان دادن به مشکلات اقتصادی
 
سوگند سارانی، یکی دیگر از دختران رای اولی نیز می گوید: توجه به انتظار همه قشرهای جامعه مهم ترین خواسته من از رئیس جمهور و شورای شهر آینده است، همچنین می طلبد افرادی که انتخاب می شوند مرد عمل باشند، نه این که فقط وعده دهند و در عمل اقدام رضایت بخشی صورت نگیرد.
 
وی ادامه می دهد: این روزها مشکلات اقتصادی به دلیل انتخاب اشتباه و مدیریت ضعیف دولت، خانواده ها را تحت فشار قرار داده است، به هر حال وقتی به سن قانونی برای رای دادن رسیده ایم، این مسائل را به خوبی درک می کنیم، انتظار می رود مردم به فردی رای دهند که در وهله اول برای تنگناهای معیشتی و اقتصادی راه حل داشته باشد، چراکه به فرموده رهبر معظم انقلاب همه مشکلات حل شدنی هستند.
 
سعادت اضافه می کند: در واقع از این که می توانم در چنین صحنه مهمی حضور پیدا کنم، سرازپا نمی شناسم، چراکه انتخابات امسال از همیشه حساس تر بوده است و به خوبی می دانم که مشارکت در انتخابات مشتی محکم بر دهان دشمنان است و انتخاب فرد اصلح توسعه کشور را رقم می زند.
 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۷۵۰


ارسال