دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ,2 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۹
چراغ قرمز کرونا در سایه بی توجهی ها روشن است؛
دورهمی‌ها عامل اصلی افزایش آمار ابتلا به کرونا در سیستان وبلوچستان/ شمار مبتلایان از مرز 41 هزار نفر گذر کرد
 
عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده ماسک از سوی شهروندان و نیز برگزاری مراسمات، باعث شده تا چراغ قرمز کرونا در سیستان وبلوچستان همچنان روشن بماند.
به گزارش عصرهامون، تازه ‌ترین آمارها از ابتلای بیش از سه میلیون نفر به ویروس کرونا در ایران حکایت دارد که حدود 81 هزار و 911 نفر از آنها جان خود را از دست داده اند.

این آمار نشان از روشن بودن چراغ قرمز کرونا و روند صعودی آن در بسیاری از نقاط به ویژه سیستان وبلوچستان دارد، با تداوم این وضعیت شرایط چندان خوبی پیش بینی نمی شود مگر اینکه با همت و همراهی مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی بتوان یاریگر کادر درمان بود و با دشمن نامرئی و این غول مرگبار مبارزه کرد.

اما آنچه این روزها در سطح شهر بیشتر جلب توجه کرده عادی انگاری و بی تفاوتی به کرونا است، موضوعی که سلامت افراد را در معرض تهدید قرار داده  وکادر درمان بیش از پیش نگران هستند.

گروه های در معرض خطر کرونا مراقب باشند

طبق آمار اعلامی از سوی مهدی طباطبایی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مبنی بر آخرین وضعیت بیماران کووید19 در سیستان وبلوچستان، موارد ابتلا در استان با افزایش 226 مورد در شبانه روز گذشته به 41 هزار 332 مورد رسید.

وی گفت: متاسفانه در شبانه روز گذشته 5 نفر به دلیل ابتلاء به این بیماری جان خود را دست داند، که حدود ۳/۴ فوتی های ناشی از کرونا  با بیماری زمینه ای را بیماران دیابتی و قلبی عروقی تشکیل می دهند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه بیشتر موارد جدید ابتلاء در تجمعات و دورهمی هایی اتفاق می افتد، افزود: در حال حاضر جمعیت بالای 80 سال حدود 54 درصد، جمعیت 75 تا 80 سال 56 درصد و در گروه سنی 70  تا 75 سال 35 درصد جمعیت واکسن کرونا را دریافت کردند.

طباطبایی با تاکید بر اینکه بیش از 60 درصد موارد فوتی در سیستان و بلوچستان در افراد بالای 60 سال اتفاق می افتد، ادامه داد: به افراد که داری بیماری قلبی عروقی، افراد دیابتی، مادران باردار، سالمندان و افردا دارای بیماری زمینه ای توصیه می شود رعایت دستور العمل های بهداشت را جدی گرفته و از حضور در تجمعات پرهیز کنند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۷۶۵


ارسال