شیعه و سنی آماده خلق حماسه ای بزرگ؛

گره گشایی مشکلات اقتصادی؛ اصلی ترین خواسته مردم از رئیس جمهور جدید/ به کوری چشم دشمن حضوری پرشور خواهیم‌ داشت

23 خرداد 1400 ساعت 12:35

گره گشایی مشکلات اقتصادی مهم ترین خواسته مردم شیعه و سنی جنوب شرق کشور از رئیس جمهور آینده است، مردمی که آماده حضور حداکثری پای صندوق های رای هستند و معتقدند چشم دوختن به غربی ها راه حل معضلات معیشتی نیست.


به گزارش عصرهامون؛ در حالی که فقط پنج روز دیگر تا خلق حماسه ای بزرگ توسط ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی باقیست، مردم خواسته های شان از رئیس جمهور آینده را هر روز پر رنگ تر از دیروز مطرح می کنند و با جدیت دنبال انتخاب فردی هستند که می دانند می تواند به انتظاراتشان جامه عمل بپوشاند و مرد عمل باشد.
 
مردمی که از مشکلات معیشتی به تنگنا آمده اند و بزرگترین دغدغه شان نیز موضوع اقتصاد و گره گشایی از آن است، آن ها به دنبال انتخاب رئیس جمهوری هستند که با تکیه بر توانمندی های داخلی و نه نگاه به غرب برای پایان دادن به این مشکلات برنامه داشته باشد و فقط شعار ندهد و از سویی چشمش به دنیای غرب نباشد.
 
آن ها با وجود همه این مشکلات نه تنها بر خلاف خواسته رسانه های معاند ساز عدم حضور سر نمی دهند، بلکه با تمام وجود آماده هستند تا با حضور پر رنگ خود علاوه بر به رخ کشیدن اقتدار و عزت ایران اسلامی، فردی اصلح را انتخاب و این گونه آینده ایران را ترسیم کنند، ایرانی که به طور قطع با آمدن مدیر جهادی، انقلابی و جوان گرا آباد خواهد شد.

جوش و خروش ملت ایران و تکاپوی رسانه های معاند

صادق رضایی، یکی از شهروندان زاهدانی در این باره به خبرنگار ما گفت: رسانه های معاند که این روزها جوش و خروش ملت ایران را برای انتخابات پیش رو می بینند، بیش از پیش به تکاپو افتاده اند تا مانع حضور حداکثری مردم شوند، اما آن ها باید بدانند که هیچ گاه به خواسته خود دست نخواهند یافت.

وی افزود: شاید مشکلات اقتصادی شرایط را برای همگان سخت کرده باشد، اما این موضوع که رسانه های معاند از آن برای ممانعت از حضور در پای صندوق های رای استفاده می کنند، نمی تواند مانع ملت ایران برای ترسیم آینده ای روشن باشد.

به گفته این شهروند، همان گونه که مقام معظم رهبری فرموده اند مشکلات اقتصادی راه حل دارد و با تکیه بر توانمندی های داخلی قابل حل است، به طور قطع با انتخاب فرد اصلح که جوان گرا و معتقد به منابع درونی باشد و نگاهش به غربی ها نباشد، می توانیم بر بسیاری از مشکلات فائق آییم و بار دیگر دشمنان را نامید کنیم.

حضور پر رنگ شیعه و سنی برای انتخاب اصلح

زیبا بلوچ، یکی دیگر از شهروندان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: شیعه و سنی، بلوچ و سیستانی، در این دوره از انتخابات حضور پر رنگ تری خواهند داشت، چراکه می خواهند فردی را انتخاب کنند تا تدبیری برای مشکلات بیندیشد و مردم را از تنگناهای اقتصادی و معیشتی نجات دهد.

وی ادامه داد: از سویی همه تلاش دشمنان این است که این حضور کمرنگ تر از گذشته باشد، اما همه پای صندوق های رای می رویم و مشتی محکم بر دهان آن هایی می کوبیم که چشم دیدن عزت و اقتدار ایران را ندارند و از هر حربه ای برای از بین بردن وحدت مردم و انسجام ملی استفاده می کنند.

اهمیت بصیرت افزایی و روشنگری
 
حجت الاسلام علم سپاهی، امام جمعه مسجد امام حسین (ع) مهرستان در این باره در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: همه ما از علما و فرهنگیان گرفته تا همه اقشار به ویژه افراد خاص برای حضور حداکثری مردم در انتخابات وظیفه روشنگری داریم.
 
وی ادامه داد: دشمن در حال فعالیت است تا با بزرگنمایی و اشاره به مشکلات معیشتی و اقتصادی مانع حضور مردم شود، اما ما وظیفه داریم مردم را توجیه کنیم که دلیل بخشی از مشکلات داخلی و بخشی نتیجه تحریم های ظالمانه ای است که به ما تحمیل شده و جنگ اقتصادی که استکبار غالب کرده است.
 
سپاهی تاکید کرد: همه موظف هستیم که برای حراست و صیانت از کشور، انقلاب و خون شهدا، بصیرت افزایی و روشنگری کنیم تا مردم در این صحنه مهم حضور حداکثری داشته باشند و بتوانیم کرسی ریاست جمهوری را به دست کسی دهیم که دیندار باشد و مشکلات جامعه را برطرف کند.
 
وی اضافه کرد: شاید وظیفه نداشته باشیم به عنوان روحانی از کاندیدای خاصی نام ببریم، اما می توانیم شاخص های مدنظر رهبری را به مردم تبیین و آن ها را برای حضور در پای صندوق های رای دعوت کنیم.
 
امام جمعه مسجد امام حسین (ع) مهرستان با بیان این که روشنگری و بصیرت افزایی و جهت دهی مردم به سمت انتخاب اصلح جزو وظایف ائمه جمعه محسوب می شود، گفت: اختلاس و فساد مالی باعث دلسردی می شود، اما مانع مشارکت مردم در عرصه انتخابات نخواهد شد.
 
ضرورت تبیین نقش ریاست جمهوری در پیشبرد برنامه های کشور
 
به گفته وی، تبیین نقش ریاست جمهوری در پیشبرد برنامه های کشور و نظام از دیگر وظایف علما و ائمه جمعه است، ضمن این که باید به کسی رای دهیم که نگاهش به بیرون نباشد، مخالف مراوده با جهان نیستیم، اما نباید کسی را انتخاب کنیم که چشمش به خارج از کشور باشد و به توانمندی های خودمان ایمان نداشته باشد.
 
سپاهی اضافه کرد: معتقد به توانمندی های داخل و جوانان، مدیر، مدبر و دیندار از ویژگی های انتخاب اصلح است، انسان بی دین چه بسا منافع شخصی خودش را جایگزین منافع کشور و ملت کند.
 
وی با بیان این که رئیس جمهور باید به جوانان که موتور محرک کشور هستند، ایمان داشته باشد، افزود: نمی گوییم با دنیا ارتباط نداشته باشیم، باید با جهان مراوده کرد، به جز اسرائیل که آن را به رسمیت نمی شناسیم، حتی اگر آمریکا احترام متقابل نسبت به کشور داشته باشد و از خصومت دست بکشد، هیچ منعی برای مراوده نمی بینیم.
 
این خطیب جمعه افزود: متاسفانه یکی از مشکلات ما با دولتمردان آمریکا این است که آنها گرفتار بیماری به نام تحریم هستند، هر زمانی که بخواهند به تحریم ها اضافه می کنند، به همین دلیل این کشور را دوست خود نمی دانیم.
 
وی ادامه داد: ترفندهای آمریکا برای ملت ایران روشن شده است، از قبل انقلاب به کشور خیانت کرده و هنوز هم این کار را انجام می دهد. اما نسبت به کشور وظیفه داریم به فرد اصلح که منافع عموم را مدنظر قرار دهد، رای دهیم.
 
سپاهی خاطرنشان کرد: وظیفه همه دعوت به حضور پر رنگ و مشارکت حداکثری پای صندوق رای و وظیفه دیگر جهت دهی برای انتخاب فرد اصلح طبق فرامین رهبری  است، فردی که آینده آبادی را برای کشور رقم بزند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 138801

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/report/138801/گره-گشایی-مشکلات-اقتصادی-اصلی-ترین-خواسته-مردم-رئیس-جمهور-جدید-کوری-چشم-دشمن-حضوری-پرشور-خواهیم

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/