دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ,2 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۳۸
یک مدرس دانشگاه:
مهمترین هدف دشمن براندازی نظام حاکمیت است/ دولت انقلابی تهدیدی برای رژیم صهیونیستی و غربی
 
مجید پازند با بیان اینکه دولت انقلابی تهدیدی برای رژیم صهیونیستی و غربی است، گفت: دشمن به دنبال ممانعت تشکیل دولت انقلابی است چون این دولت ها مقاومت بالایی برای تحریم ها دارند.
به گزارش عصرهامون، کمتر از دو روز دیگر یک گام مهم در راستای مشارکت مردم در انتخاب سرنوشتشان برداشته می‌شود. در شرایط کنونی  که کشور با فرصت ها و تهدیدهای زیادی مواجه است، حضور باشکوه مردم در صحنه انتخابات و انتخاب یک فرد انقلابی، می تواند تهدیدات دشمنان قسم خورده نظام را به فرصتی برای شکوفایی کشور تبدیل کند.

از آنجایی که وضعیت کشور بسیار حساس و این انتخابات نقطه عطف انقلاب اسلامی است که می تواند شرایط ما را تغییر دهد، چرا که دشمن دنبال پایان دادن به انقلاب در چهل سالگی بود در حالی که آغاز دوران دوم انقلاب است.

با این تفاسیرامروز برای تشکیل دولت اسلامی نیازمند مشارکت حداکثری مردم در انتخابات هستیم و این مسئله باید در گام دوم محقق شود، لذا میدان جهاد امروز در کشور، مشارکت حداکثری و دعوت عمومی مردم به انتخابات در روز 28 خرداد ماه است.

حضور پرشور مردم در انتخابات سبب افزایش اقتدار و امنیت کشور می شود

مجید پازند، مدرس دانشگاه و عضو هیئت علمی مجتمع آموزش عالی سراوان در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به فرامین گهربار رهبر انقلاب که حضور پرشور مردم در انتخابات تاثیر زیادی در قدرت و توانایی دولت منتخب داشته و موجب افزایش آبرو، امنیت و قدرت بازدارندگی کشور می‌شود، بیان کرد: انتخابات برگرفته از اصل ۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است، یعنی امور کشور به اتکاء آرای عمومی اداره می‌شود و این مهم از طریق برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، شورای شهر و غیره انجام می‌شود که مردم در آن نقش گسترده‌ای دارند.
 
وی با بیان اینکه انتخابات در ایران تشریفاتی نبوده و اثر مهمی در امنیت جامعه در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارد، افزود: با حضور در این عرصه سیاسی به خود رای اعتماد می دهیم؛ باید ببینیم کاندیداها چه کسانی هستند و طبق رهنمودهای رهبر انقلاب شاخصه‌های ملاک انتخابات را دقیق بررسی و فرد اصلح را انتخاب کنیم.
 
پازند تصریح کرد: دشمن به دنبال تاثیراتی بر کشور ایران و پررنگ کردن نقش خود است تا ما را تابعی از سیاست های خود کند، دشمن با رها راهبردهای مختلفی را اجرا کرده تا به اهداف شوم و مقاصد خود برسد که با وحدت، همدلی، بصیرت و آگاهی تمام نقشه های آنها خنثی شده است.
 
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی برگرفته از مفاهیم و منشور اسلامی و برنامه های قرآنی است که در حکومت اسلامی بر مبنای آن حرکت می کنیم، قوانین ما برگرفته از اسلامیت است.

این مدرس دانشگاه اذعان کرد: آنچه در دولت کنونی طی هشت سال گذشته به سخت ترین و فجیع ترین شکل تحریم ها بر ملت تحمیل شد مشابه آن در شیب ابی طالب است یعنی محاصره بنی هاشم در محاصره اقتصادی، تا تحت فشار باشند؛ دشمن تاریخ اسلام را کاملا مطالعه و نقاط فرهنگی و اجتماعی را در مناطق مختلف بررسی و بر اساس این ها به دنبال رسیدن به اهداف شوم خود است.
 
وی گفت: برای اختلاف انگیزی از لحاظ قومیتی و مذهبی، شیعه و سنی اقوام و مذاهب را با سیاست کثیف انگلیسی و آمریکایی و صهیونیست‌ها پیش می‌برند تا اسلام را خدشه دار کند اما چون جمهوری اسلامی بر مبنای رسیدن به اسلام ناب محمدی است دشمنان با اهداف و برنامه‌هایی این موضوع را تحت‌الشعاع قرار داده‌است.

عضو هیئت علمی مجتمع آموزش عالی سراوان اظهار کرد: امروز با انواع تحریم ها مواجه هستیم دشمن در جنگ روبرو نمی تواند مقابل ایران ایستادگی کند، در دوران جنگ تحمیلی شرایط بسیار سختی را طی کردیم در فروش نفت یا سایر موارد تحریم بودیم اما دشمن را شکست دادیم و اکنون برای اینکه جلو مسیر انقلاب را بگیرند برنامه‌ریزی انجام داده که از درون جامعه جنگی به وجود بیاید که درگیری‌های به دنبال داشته باشد تا برای حکومت و دولت هزینه ایجاد کند.

تکیه بر توان داخلی راهکار حل مشکلات کشور  

وی با تاکید براینکه دشمن بر روی این قضیه کار می‌کند، اضافه کرد: دشمنان با راه اندازی جنگ اقتصادی به دنبال خدشه زدن به ایمان، تقوا و شرافت ما است، اگر چه نمی‌توان کوتاهی مسئولان را نادیده گرفت اما اکنون با مشارکت در انتخابات به دنبال آن هستیم فردی روی کار بیاید اصلح، انقلابی و درون گرا تا مردم با راحتی، امکانات، آسایش و شرایط بهتر زندگی کرده و به بحث بلوغ دین و تئوری های دینی خود عمل کنند‌.

پازند خاطر نشان کرد:  نیمی از مشکلات امروز ما به تحریم ها مربوط می شود اگر بتوانیم از داشته های درون کشور همچون نیروی انسانی کارآمد و نخبگان و ایده های آنان استفاده کنیم می توانیم بر مشکلات فائق بیاییم.

وی بیان کرد: لازمه یک دولت انقلابی و اسلامی و یک انتخاب مطلوب اسلامی به کارگیری افراد و نیروهای محرک در بخش‌های مختلف جامعه و توجه سراسری و عادلانه محور به تمام نقاط است.
 
این مدرس دانشگاه با بیان اینکه دخالت در انتخابات به جهت کارشکنی در فرایند تحول انتخابات اسلامی موضوع دیگری است که باید به آن توجه کرد، افزود: امروز شاهد آن هستیم در گروه های مجازی و محافل افراد تحت تأثیر بحث‌های اقتصادی قرار گرفته و این امر باعث شده تا فکر کنند اگر در انتخابات شرکت نکند شرایط بهتر می‌شود، نه؛ دشمن به دنبال این است که شرایطی به وجود بیاورد تا در کشور ما ورود کند.

دشمن در پی چالش امنیتی با تنش دو قطبی سازی است

وی تصریح کرد: دشمن در پی چالش امنیتی و ناامن سازی انتخابات با تنش دو قطبی سازی است، ناامید سازی مردم، زیرسوال بردن سلامت انتخابات، تضعیف شورای نگهبان و متهم کردن نظام اینها از جمله راهبردهای دشمنان است.
 
عضو هیئت علمی مجتمع آموزش عالی سراوان ادامه داد: دشمن می‌خواهد مردم را تحریک کند تا به صحنه انتخابات ورود پیدا نکنند، باید توجه کرد دشمن با این شیوه ورود کرده و به دنبال حجم دادن به مباحث انتخاباتی است چرا که براندازی نظام یکی دیگر از راهبردهای دشمن به شمار می رود.
 
وی اذعان کرد: در بحث انتخابات رای تک تک افراد تاثیر بسزایی در جامعه دارد، دشمن به دنبال ممانعت تشکیل دولت انقلابی است چون این دولت ها مقاومت بالایی برای تحریم ها دارند.
 
پازند خاطرنشان کرد: دولت انقلابی تهدیدی برای رژیم صهیونیستی و غربی است؛ همانطور که پیروز میدان حاج قاسم سلیمانی بود دولت انقلابی نیز پیروز میدان بوده، کافیست راه شهدا را ادامه داده و مقاومت داشته و به تقویت جبهه مقاومت اهمیت بدهیم.
 
وی اذعان کرد: اگر در انتخابات، رییس جمهور انقلابی انتخاب شود تنها در عرصه امنیت پیروز نخواهیم بود بلکه در تمامی عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی،فرهنگی،صنعت پیشرفت بیشتری خواهیم کرد.
 
این مدرس دانشگاه ادامه داد: دشمن می‌داند اگر نیروهای انقلابی در عرصه مملکت داری پیروز و موفق باشند تهدیدی بر صهیونیست‌ها و غربی‌ها هستند.

امیدوار سازی به مذاکرات یکی از راهبردهای دشمنان

وی تصریح کرد: دشمن از ترس دارد از طریق فضای مجازی و تبلیغات مردم و جوانان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد که مشارکت پایینی داشته باشند تا تاثیر منفی بر نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.

مدرس دانشگاه و عضو هیئت علمی مجتمع آموزش عالی سراوان اذعان کرد: یکی دیگر از راهبردهای دشمن امیدوار سازی به مذاکرات است تا ما را دلخوش به مباحثی کند که هیچ دستاورد مثبتی نداشته است.
 
وی افزود: باید به دنبال انتخاب اصلح و انقلابی برای روی کار آمدن افراد شایسته‌ای باشیم که بتوانند جامعه را برای جوانان‌ نخبگان و همه شرایط به حق مهیا کنند.
 
پازند ادامه داد: رهبر انقلاب نایب بر حق است، باید ولایت پذیر و ولایت مدار بوده و بدانیم انقلاب ما انقلاب حضرت مهدی است و تا ظهور  ایشان پای انقلاب ایستاده‌ایم تا مردم در رفاه باشند، باید در جایگاه هایی قرار بگیریم که مردم با خیال راحت در زندگی به سر ببرند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۹۰۲


ارسال