چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۶
دعوت دانشگاهیان سیستان و بلوچستان از مردم برای حضور در انتخابات؛
حضور در بزرگترین رویداد سیاسی امسال تکلیف الهی و رسالت اجتماعی است/ انتخاب اصلح تنها راهکار عبور از بحران‌ها و مشکلات
 
مشارکت آگاهانه و نقش آفرینیِ عالمانه در تعیین سرنوشت سیاسی کشور، ضرورتی انکار ناپذیر است که می‌تواند ضامن خون‌های پاک شهیدان و به ارمغان آورنده امنیت پایدار برای مردم غیور استان باشد و انتخاب اصلح تنها راهکار عبور از بحران‌ها و مشکلات در این برهه حساس و سرنوشت ساز است.
به گزارش عصرهامون؛ تنها ۲ روز به برگزاری بزرگترین رویداد سیاسی سال ۱۴۰۰ باقی مانده است، انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا که سرنوشت چهار سال آینده ایرانیان را رقم می زند.
 
انتخاباتی که مشارکت حداکثری در آن نیازمند آگاهی، درایت و مشورت با نخبگان و اندیشمندان است، در حالی که دشمنان ایران اسلامی از گوشه و کنار جهان پالس های عدم شرکت در انتخابات را می فرستند، انگیزه مردم برای حضور در این رویداد سیاسی بیشتر می شود.
 
آن ها می دانند که انتخاب اصلح می تواند مشکلات جامعه را حل کند و جان دوباره ای به زندگی مردم ایران ببخشد، معیشت را متحول کند و عزتمندی و سربلندی ایران اسلامی را سبب شود.
 
بر این اساس بسیاری از مردم علاوه بر مشارکت خود در انتخابات دیگران را هم به حضور در پای صندوق های رای توصیه می کنند تا هر تعرفه رای خاری بر چشمان دشمنان قسم خورده ایران اسلامی باشد.
 
در این میان دانشگاهیان سیستان و بلوچستان همگام با دیگر مردم برای حضور پرشور در انتخابات پای صندوق های رای حاضر می شوند و از مردم می خواهند با حضور حماسی خود بار دیگر مشتی بر دهان یاوه گویان بکوبند.
 
حضور دانشگاهیان سیستان و بلوچستان همگام با دیگر مردم در انتخابات
 
غلامرضا رضایی، رئیس دانشگاه معین سیستان و بلوچستان در آستانه سیزهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با صدور بیانیه‌ای از مردم شهیدپرور استان برای حضور پرشور در انتخابات دعوت به عمل آورد.
 
وی در این بیانیه اظهار کرد: اکنون که یک‌بار دیگر در موقعیت خطیر انتخاب و تعیین سرنوشت جامعه اسلامی‌مان قرار گرفته‌ایم، به شکرانه این حق و امنیتی که به برکت خون شهیدان و عزیزانی چون سلیمانی‌ها و فخری‌زاده‌ها بدست آمده، با سپردن این امانت بزرگ به اهلش، تکلیف الهی و رسالت اجتماعی خویش را ادا می‌کنیم.
 
رئیس دانشگاه معین سیستان و بلوچستان عنوان کرد: جمعه بیست و هشتم خرداد گرد هم می‌آییم تا با حضور گسترده در پای صندوق‌های رأی، بار دیگر حماسه‌ای از جنس همدلی برای آبادانی میهن عزیزمان رقم زنیم.
 
رضایی ادامه داد: مشارکت آگاهانه و نقش آفرینیِ عالمانه در تعیین سرنوشت سیاسی کشور، ضرورتی انکار ناپذیر است که می‌تواند ضامن خون‌های پاک شهیدان و به ارمغان آورنده امنیت پایدار برای مردم غیور استان باشد.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: اینجانب به عنوان نماینده جامعه دانشگاهی بر این باور هستم که مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب اصلح تنها راهکار عبور از بحران‌ها و مشکلات در این برهه حساس و سرنوشت ساز است.
 
رئیس دانشگاه معین سیستان و بلوچستان اظهار کرد: میزان مشارکت در انتخابات ادوار گذشته سیستان و بلوچستان نشان داده است که مردم ولایتمدار این استان پهناور، از فهم سیاسی و دینی بالایی برخوردار هستند و نتایج انتخابات پیش رو نیز به فضل الهی تاییدی محکمتر بر این ادعا خواهد بود.
 
رضایی تصریح کرد: ان‌شاءالله همه ما با حضور خود پای صندوق‌های رای در روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ حماسه خواهیم آفرید و به فرمان رهبر معظم انقلاب لبیک خواهیم گفت.
 
انتخابات، مشارکت ملیِ وحدت آفرین
 
محبعلی رهدار، مسئول بسیج اساتید سیستان و بلوچستان در این زمینه به خبرنگار ما بیان کرد: شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری از منظر مشارکت مردمی برای انتخاب افراد دلسوز و کاردان در راستای حل مسائل و مشکلات مردم، وحدت آفرین و نماد وحدت ملی و استانی برای مشارکت در سرنوشت خویش است.
 
وی ادامه داد: شوراهای اسلامی بیانگر این است که مومنان کارهای خود را با مشورت انجام می دهند، شرکت در انتخابات ریاست‌ جمهوری نماد وحدت ملتی است که آگاهانه و با اتفاق نظر می خواهد سررشته کارهای اجرایی کشور عزیز و ایران اسلامی مان را به فردی با کفایت، با ایمان، عدالت خواه و ضد فساد با عملکرد انقلابی و مدیریت جهادی بسپارد.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مردم ما هم از جنبه حقی که بر خود قائل هستند و هم از جنبه تکلیفی که شرعا به آن معتقدند برای عدم وابستگی و با اتکا به توان داخلی متحد و یکپارچه در انتخابات شرکت می کنند، لذا انتخاب همواره مظهر حضور ملی و نماد اقتدار مردمی نظام مردم سالار جمهوری اسلامی بوده و است.
 
رهدار خاطرنشان کرد: تاریخ سیستان و بلوچستان نشان داده است انتخابات همواره برای مردم بصیر و آگاه استان وحدت آفرین بوده است.
 
وی بیان کرد: مردم شریف استان، شیعه و سنی با هر سلیقه ای در سالیان گذشته با مشارکت حداکثری در انتخابات ثابت کرده اند سیستان و بلوچستان علاوه بر اینکه پایتخت وحدت اسلامی است نماد همدلی و مردم سالاری دینی هم محسوب می شود و در انتخابات پیش رو هم حضور حداکثری داشته باشند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۹۱۰


ارسال