چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ,29 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷
حماسه ای در حال ظهور است؛
بیعت دوباره مردم شیعه و سنی با آرمان های انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان
 
در سیستان و بلوچستان با گذشت بیش از پنج ساعت از آغاز زمان رای گیری، بسیاری از مردم آمدند، برخی با فرزندان کوچک چهار و پنج ساله و برخی هم به همراه کهنسالان و ریش سفیدان خانواده پا به حوزه های رای گیری گذاشتند تا نشان دهند حماسه حضور شیعه و سنی، کوچک و بزرگ، پیر و جوان و زن و مرد نمی شناسد و همه برای تجدید بیعت با آرمان های انقلاب پا به میدان می گذارند.
به گزارش عصرهامون؛ امروز میعادگاه ملت ایران برای ساخت سرنوشت چهار سال آینده است، سرنوشتی که می تواند آینده خود و فرزندانشان را تضمین کند، کاستی ها و مشکلات را کاهش و امیدآفرینی را در جامعه افزایش دهد.

در سیستان و بلوچستان هم بسیاری از مردم اعم از شیعه و سنی در همان آغازین ساعات رای گیری با حضور در نزدیک ترین شعبه اخذ رای، تکلیف الهی و ملی خود را انجام دادند تا این بار با انتخاب اصلح در سرنوشت کشور خویش سهیم باشند.

بسیاری از مردم سیستان و بلوچستان پیش از آغاز رسمی رای گیری پشت درهای بسته حوزه ها در انتظار بودند تا پس از اعلام رسمی، با تاسی از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به عنوان اولین نفرات آرای خود را در داخل صندوق های رای بیندازند.

بیش از پنج ساعت از آغاز زمان رای گیری گذشته است و جمعیت در حوزه های مختلف سیستان و بلوچستان در حال افزایش است و مردم شیعه و سنی دوشادوش یکدیگر برادارانه حضور دارند تا سرنوشت خود را تعیین کنند.

مردم انقلابی سیستان و بلوچستان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در انتخابات ۲۸ خرداد ماه شرکت کرده اند تا به گوش جهانیان برسانند من ایرانم را دوست دارم و در هر شرایطی از انقلاب اسلامی پشتیبانی می کنم.

امروز بسیاری از مردم آمدند، برخی با فرزندان کوچک چهار و پنج ساله و برخی هم به همراه کهنسالان و ریش سفیدان خانواده پا به حوزه های رای گیری گذاشتند تا نشان دهند حماسه حضور کوچک و بزرگ، پیر و جوان و زن و مرد نمی شناسد.

امروز مردم پا به میدان گذاشتند و عهدی که با سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بسته اند را بار دیگر تجدید کردند، فرقی ندارد شیعه باشند یا سنی، برای شرکت در سرنوشت کشورشان به حوزه های رای گیری می آیند و آرای خود را به داخل صندوق ها می اندازند.
 

جشن تکلیف سیاسی رای اولی ها

یکی از رای اولی ها که با شور و شعف زیادی در شعبه رای گیری حضور یافته بود کیک جشن تکلیف سیاسی خود را به همراه داشت که مزین به نام شهیدان حاج قاسم سلیمانی و حاج قاسم میرحسینی است.

به گفته این رای اولی؛ حضور در این انتخابات نشان دهنده بیعت مجدد با آرمان های انقلاب اسلامی و تجدید پیمان با شهیدانی همچون شهید سلیمانی و میرحسینی است که جان خود را در راه اعتلای انقلاب فدا کردند.

یک بانوی رای اولی نیز در این زمینه بیان کرد: به عشق رهبرم در این انتخابات شرکت می کنم و با رای خود مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی که قصد تخریب انتخابات ما را دارد، می زنم.
 

برنده واقعی مردم هستند

یکی از شهروندان اهل سنت زاهدانی با حضور در حوزه رای گیری شهید بهشتی زاهدان به خبرنگار ما بیان کرد: مردمی که در این انتخابات شرکت می کنند برنده واقعی رقابت ها هستند، زیرا در سرنوشت خود سهیم هستند و با آگاهی و درایت کاندیداهای مورد نظر خود را انتخاب کرده اند.

به گفته این شهروند؛ درست است که مردم از وضعیت موجود ناراضی هستند، اما برای تغییر آن باید پا به میدان بگذارند و به حوزه های رای گیری بیایند.  

یکی دیگر از برادران اهل سنت نیز در این زمینه به خبرنگار ما عنوان کرد: انتخابات برای حل مشکلات کشور است و اگر کسی می خواهد مشکلاتش حل شود باید در این انتخابات شرکت کند، مشکلات بدون حضور و مشارکت همگانی هموطنان قابل حل نیست.


فرزندان انقلابی که از والدین خود الگو می گیرند

یکی از بانوان زاهدانی هم که به همراه فرزندان چهار و پنج ساله خویش برای رای دادن در همان ساعات نخستین روز به شعبه فرهنگ و ارشاد اسلامی زاهدان مراجعه کرده بود گفت: همراه فرزندانم آمدم تا آن ها هم از همان کودکی بیاموزند تکلیف الهی و دینی خود را باید انجام دهند و در هر شرایطی همراه انقلاب اسلامی باشند.

یک دختر ۱۰ساله زاهدانی هم که به همراه والدین خود در حوزه رای گیری حضور یافته بود به خبرنگار ما بیان کرد: بسیار مشتاق بودم با پدر و مادرم پای صندوق های رای بیایم و دلم می خواست من هم بزرگتر بودم تا امروز می توانستم در انتخابات شرکت کنم و سهمی در سرنوشت کشورم داشته باشم.
 

شرکت در انتخابات ادای تکلیف دینی و ملی ماست

یکی از بانوان زاهدانی نیز در این زمینه به خبرنگار ما تصریح کرد: حضور ما به ویژه در نخستین ساعات رای گیری، نشان دهنده پشتیبانی از انقلاب اسلامی و خون شهیدان است، شرکت در انتخابات ادای تکلیف دینی و ملی ماست و لازم است هریک از هم استانی ها هر چه زودتر پای صندوق های رای حضور یابند و تکلیف خود را ادا کنند.

یک بانوی اهل سنت زاهدان نیز که با لباس محلی در حوزه رای گیری حضور یافته بود گفت: اگرچه بسیاری از مردم مشکلات اقتصادی و معیشتی دارد، اما این دلیلی برای شرکت در انتخابات نیست، بلکه باید در انتخابات شرکت کنیم تا بتوانیم شرایط نا به سامان کنونی را تغییر دهیم.

یکی دیگر از بانوان اهل سنت هم در این زمینه اظهار کرد: برای آبادانی کشور و شهرمان در این انتخابات شرکت می کنیم تا با انتخاب افراد اصلح برای ریاست جمهوری و شورای اسلامی زاهدان بتوانیم یباعث پیشرفت ایران اسلامی و شهرمان زاهدان شویم.

هنوز مدت زمان زیادی تا پایان رای گیری باقی مانده است، اما بهتر است هم استانی ها هر چه زودتر به شعب اخذ رای بروند و رای خود را به داخل صندوق بیندازند تا هر چه زودتر تکلیف ملی و دینی خود را ادا کنند.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۰۰۳


ارسال