سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ,3 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۰
شکوه حضور؛
مردم پایتخت وحدت سنگ تمام گذاشتند/حماسه آفرینی شیعه و سنی در انتخابات ۱۴۰۰
 
مردم پایتخت وحدت در جمعه ای که گذشت با حضور پرشورشان در پای صندوق های رای برای انتخاب اصلح در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا سنگ تمام گذاشتند.
به گزارش عصرهامون؛ ۲۸ خرداد ماه هم گذشت، روزی که لحظه لحظه اش را باید در تاریخ ثبت و به وجود تک تک ایرانی های حماسه ساز افتخار کرد، روزی که سراسر شور و شعف بود، چراکه همه آن هایی که قلبشان برای ایران می تپد، آمدند و بار دیگر دشمنان را نا امید کردند.
 
آری مرد و زن، پیر و جوان، شیعه و سنی همه آمدند و شکوه اتحاد و انسجام ملی را به نمایش گذاشتند، مردمی که از مدت ها قبل خود را برای حضور در این صحنه مهم آماده کرده بودند، پای قرارشان ایستادند و برای این که سهمی در ترسیم آینده ایران داشته باشند و به منظور تجدید بیعت مجدد با رهبری و آرمان های انقلاب، پای صندوق های رای حضور پیدا کردند.
 
 
صف آرایی زوج ها و عروس و دامادها پای صندوق رای
 
گزاف نیست اگر بگوییم، خیلی ها به قدری مشتاق حضور در این حماسه بزرگ بودند که ساعاتی قبل از شروع رای گیری در مقابل شعب اخذ رای صف کشیدند تا برگ انتخابات را در صندوق سرنوشت ایران اسلامی بیندازند، همان هایی که به درستی می دانند این حضور حداکثری شان برای انتخاب فرد اصلح است که به مشکلات موجود پایان می دهد، هر چند در این میان با مشکلاتی چون تاخیر در شروع فرایند انتخاباتی و اختلال در دستگاه احراز هویت شدند که کار را با اختلال همراه کرد و گلایه مندی مردم را به همراه داشت.
 
زوج های جوان از رسانه ای گرفته تا پزشک و حتی آن هایی که شروع زندگی جدیدشان با انتخابات پر شور ۱۴۰۰ همزمان شده بود، قبل از حضور در سالن مراسم شان، در شعب اخذ رای آمدند تا به جهانیان نشان دهند که تا چه میزان به این تکلیف دینی و سیاسی شان پایبند هستند.
 
 
عشق به رهبری و وطن سن و سال نمی شناسد
 
پیرمردها و پیرزن هایی که گیسوان سفیدشان نشان می دهد که سراسر تجربه هستند و الگو برای آنهایی که عشق به وطن دارند و سرنوشت کشورشان برایشان مهم است، آمدند و نشان دادند که عشق به رهبری و وطن سن و سال نمی شناسد.
 
این عرق ملی بود که پیرمرد ۹۳ ساله و پیرزن ۸۹ ساله را با کمک عصا و همراهی فرزندان یا شاید هم نوادگانشان به پای صندوق های رأی کشاند. آری عشق به وطن و سربلندی میهن نه تنها جوانان با اراده شیعه و سنی را در صفی وصف نشدنی قرار داد، بلکه افرادی که سنی از آن ها گذشته است و شاید توان راه رفتن ندارند، نیز برای تثبیت سربلندی ایران استوار آمدند.
 

جشن تکلیف سیاسی رای اولی ها
 
برخی هم آنقدر از این حس حضور لبریز شادی و هیجان بودند که به دلیل رسیدن به سن تکلیف قانونی برای رای دادن، برای خودشان جشنی ترتیب دادند و دیگر مردم را هم در زیبایی اش شریک کردند، با کیک هایی مزین به تصاویر شهدا به ویژه حاج قاسم سلیمانی تا ثابت کنند که راه این شهید والا مقام و دیگر بزرگانی که جانشان را فدای نظام کرده اند، تداوم دارد.
 
رای اولی هایی که با شور و حالی خاص و متفاوت انگشت هایشان را جوهری کردند و از این که برای نخستین بار، توانستند در سرنوشت سیاسی کشورشان نقش داشته باشند، به خودشان می بالیدند.
 

تکمیل پازل حماسه حضور در انتخابات پرشور ۱۴۰۰
 
حتی آن هایی که پایی برای راه رفتن ندارند و از معلولیت رنج می برند، هم پا در رکاب به میدان آمدند و فرمان رهبر خویش را لبیک گفتند تا پازل حماسه حضور در انتخابات پرشور ۱۴۰۰ تکمیل شود و ثابت کنند که شور و شعور ملی معلولیت نمی شناسد.
 
همه برای تعیین سرنوشت خود می شتافتند و جمعه خلوت همیشگی را به یکی از پر رفت و آمد ترین روزهای هفته تبدیل کرده بودند، آن ها با مشت های گره خورده آمدند تا مشتی محکم بر دهان دشمنان بکوبند و حماسه بیافرینند که در این عرصه باز هم سنگ تمام گذاشتند.
 

حمایت و حفاظت از کیان انقلاب اسلامی
 
همه شعب اخذ رای از روستاها گرفته تا شهرهای کوچک و بزرگ پر از جمعیت بود و هر چه به ساعات پایانی روز نزدیک تر می شدیم، این حضور پر شور تر می شد، چرا که همه برای حمایت و حفاظت از کیان انقلاب اسلامی آمده بودند.
 
شرایط به گونه ای پیش می رفت که زمان اخذ رای بارها و بارها تمدید شد و تا نیمه های شب معابر و شعب اخذ رای سیستان و بلوچستان همچون دیگر نقاط کشور حال و هوای دیگری داشت و حال همگان در انتظار اعلام نتیجه این مشارکت هستند.
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۰۳۰


ارسال