شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۶
اینجا ضعف مدیریت بیداد می کند؛
فاجعه کرونا در جنوب شرق کشور و اجرای نیم بند محدودیت ها/بمب های کرونایی همچنان در بازارهای شلوغ زاهدان
 
این روزها که جنوب شرق کشور درگیر بحران کروناست و کادر درمان روزهای نفس گیری را سپری می کنند، اجرای طرح محدودیت های کرونایی بیش از هر زمانی الزامی شده، بسیاری از مراکز فروش و بازارهای زاهدان در سایه ضعف مدیریت و نظارت متولیان فعال هستند.
به گزارش عصرهامون؛ طی هفته های اخیر که وضعیت سیستان و بلوچستان از نظر کرونایی بحرانی شده و بسیاری از شهرهای استان لباس قرمز به تن کردند، شرایط زاهدان به مراتب بحرانی تر است، این را تعداد بالای مبتلایان و آمار فوتی ها نشان می دهد.
 
با توجه به این مهم بازار زاهدان و دیگر نقاط قرمز استان تعطیل و محدودیت هایی مطابق دستور ستاد ملی مقابله با کرونا در نظر گرفته شد و حتی در قسمت هایی از بازار مرکزی شهر شاهد بسته شدن معابر با استفاده از اتوبوس های شهری بودیم که نوید اجرای دقیق و با قدرت محدودیت ها را برای پایان دادن به این بحران می داد.
 
اما کافی است گشتی در شهر بزنید، آن وقت خواهید دید که گویا این محدودیت ها فقط برای هسته مرکزی شهر بوده و در دیگر قسمت ها و بازارهای شلوغ اقدامی که باید صورت نگرفته است.
 

کرونا دلتا در کمین شهروندان و بازار مشترک مملو از جمعیت
 
آری درست در روزهایی که کرونا دلتا در کمین تک تک شهروندان است و بسیاری از هم استانی ها را به کام مرگ کشانده، ویروس منحوسی که پیر، جوان و حتی کودک نمی شناسد، بازار مشترک زاهدان مملو از جمعیت است و همه مغازه های آن تفاوتی ندارد که در کدام گروه قرار گرفته، همچون شرایط عادی در حال فعالیت هستند.
 
از آنجایی که دیگر مراکز تعطیل شده، این بازار که می تواند منبع آلودگی و محلی برای جولان بیش از پیش کرونا باشد، نه تنها بدون هیچ محدودیتی فعال است، بلکه شلوغ تر از همیشه به فعالیتش ادامه می دهد.
 
طبق گفته بسیاری از شهروندان و انتقاد آن ها از این موضوع، گویا این بازار جزو  شهر زاهدان نیست که هیچ گاه محدودیتی بر آن اعمال نمی شود و زیر سایه نظارت و مدیریت ضعیف متولیان در هر شرایطی تعطیل نیست، حتی اگر کرونا بیداد کند!
 

گلایه شهروندان و بی بیخالی برخی ها

آری شهروندان گلایه دارند و حق هم دارند، چراکه خیلی ها توصیه ها را جدی گرفته اند و با تعطیلی کسب و کار و ارتباطات، این روزها را به امید فردایی بهتر در خانه هایشان سپری می کنند، اما وقتی این شرایط را می بینند اظهار می کنند که با اجرای نیم بند محدودیت ها، بدون تردید این ویروس کشنده به این زودی رخت سفر نخواهد بست.
 
به طور قطع مسئولان امر آدرس بازار مشترک زاهدان را می دانند، کافی است یک روز به سراغ آن بروند و ببینند که همه گروه های صنفی بدون هیچ محدودیتی فعالیت دارند و چگونه بسیاری از مردم بی توجه به پروتکل ها در این شلوغی ها پرسه می زنند، اینجا ماسک حتی برای برخی کسبه هم واژه غریبی است.
 
البته این ماجرا به بازار مشترک ختم نمی شود، مشاهدات و تماس های مخاطبان می گوید که پارچه فروشی ها و دیگر اصناف خیابان خیام نیز بدون هیچ واهمه و نگرانی فعال بوده و در بازار انتهای خیابان مجدیه هم وضعیت به مراتب بدتر است.
 

ضرورت اجرای یکنواخت محدودیت ها برای همه نقاط قرمز
 
برای پیگیری موضوع با علیرضا شهرکی، مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان تماس گرفتیم که وی نیز معتقد است، همه شهرهای سیستان و بلوچستان وضعیت قرمزی دارد و محدودیت های کرونایی برای همه نقاط قرمز باید به صورت یکنواخت اجرایی شود.
 
وی در ادامه گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: با توجه به شرایط استان نظارت ها در هر شهرستان با محوریت فرمانداران صورت می گیرد و آنها درباره تعداد تیم ها و چگونگی نظارت ها پاسخگو خواهند بود، تاکید ما بر این است که برای پایان دادن به این بحران باید پروتکل ها به صورت یکسان رعایت و مصوبات اجرایی شد.
 
گفتنی است؛ خبرنگار ما برای پیگیری موضوع و نحوه نظارت ها با فرماندار زاهدان تماس گرفت که پاسخگو نبود.  
 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۶۵۰


ارسال