شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۷
در پی سیلاب های اخیر؛
۲۴۳ آسیب دیده از بارندگی در سیستان و بلوچستان امداد رسانی شدند/۲۰ روستا درگیر سیلاب
 
بر اثر بارندگی های چند روز گذشته و طغیان رودخانه های محلی در سیستان و بلوچستان تعدادی از روستاها درگیر سیلاب و آبگرفتگی شده، و ۲۴۳ آسیب دیده از بارندگی امداد رسانی شدند.
به گزارش عصرهامون، فعالیت سامانه مونسون در جنوب سیستان و بلوچستان موجی از خوشحالی در میان مردم به ویژه کشاورزان به وجود آورده است.

بارش‌های این روزهای اخیر اگر چه منجر به خوشحالی ساکنان منطقه شد اما برخی از زیرساخت‌های شهرهای استان در نقاط مختلف را دچار خسارات فراوان کرد.

انسداد مسیرهای روستایی و برخی محورهای مواصلاتی، ورود آب به خانه ها و خرابی برخی از منازل مسکونی، خسارت به زیر ساخت‌های کشاورزی و برق و قطع درختان از جمله دردسرهایی است که همیشه با بارش باران و طغیان رودخانه های محلی مردم این دیار با آن مواجه هستند.
 
علیرضا میربهاءالدین، مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در این خصوص از امداد رسانی به ۲۴۳ نفر آسیب دیده در سیلاب جنوب استان خبر داد و گفت: با توجه به شروع بارندگی و فعایت سامانه مونسون در استان از  ۲۳ تیر ماه نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر طی چهار روز گذشته به مردم مناطق درگیر سیلاب امدادرسانی کرده اند.

وی بیان کرد: ۳۴ خانوار سیل زده به تعداد ۱۶۸ نفر در چادرهای امدادی این جمعیت اسکان اضطراری داده شدند.

به گفته میربهاءالدین، تعداد ۳۴ دستگاه چادر امدادی، ۵۵ تخته موکت، ۱۳۵  تخته پتو و ۲۱۱  کیلوگرم نایلون در بین آسیب دیدگان توزیع شد.

وی افزود: هم اکنون۲۰ روستا در شهرستانهای سرباز ، نیکشهر ، فنوج و ایرانشهر و ۲ شهرستان‌ چابهار و کنارک درگیر سیلاب و آبگرفتگی بوده که توسط  ۱۳۱ نیروی نجاتگر هلال احمر در قالب ۲۸ تیم عملیاتی و بکارگیری ۳۰  خودرو امدادی و  عملیاتی خدمات به آنها ارئه شد.

این مقام مسئول ادامه داد: ۶۰  کیلو گرم برنج ، ۸۳  کیلوگرم حبوبات، ۱۰۰ قوطی کنسرو و همچنین ۱۰ بسته غذایی و ۵۹ کیلو گرم قند و شکر، چای و روغن ، ۹ شعله والور از دیگر اقلام توزیعی بین آسیب دیدگان است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اذعان کرد: با توجه به اینکه بارندگی در شهرستان‌های کنارک، سرباز، نیکشهر، فنوج، چابهار و سرباز پایدار است، جمعیت هلال احمر استان همچنان با تمام توان به همراه نجاتگران پر تلاش در آماده باش کامل به‌سر برده و آمادگی کامل جهت ارائه خدمات به آسیب دیدگان و حادثه دیدگان احتمالی را  در هر زمان و مکان دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۸۵۹


ارسال