اینجا سرزمین اسطوره های جاودان و حافظان بی ادعاست؛

تکرار ادغام خون شیعه و سنی در دفاع از وطن/وقتی وحدت و امنیت پایدار حرف اول را می زدند

3 مرداد 1400 ساعت 11:41

جمعه شب گذشته با شهادت چهار تن از رزمندگان قرارگاه قدس در درگیری با اشرار در منطقه گونیچ خاش بار دیگر شاهد تکرار ادغام خون شیعه و سنی در دفاع از امنیت پایدار بودیم، امنیتی که با وحدت و همدلی مردمان این خطه و انسجام نیروهای بومی، امنیتی و نظامی برای همیشه پایدار خواهد ماند.


به گزارش عصرهامون؛ در میان انبوه اخبار منتشر شده در رسانه های کشور، انتشار خبر شهادت چهار تن از رزمندگان قرارگاه قدس بیش از دیگر مطالب کام ملت ایران را تلخ کرد، خبری که در این میان بار دیگر موضوعی مهم را به همگان یادآوری کرد و آن این که آغشته شدن خون شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان، وحدت و همدلی بین مردمان این خطه را بیش از پیش مستحکم می کند، انسجامی که به واسطه حضور بومیان منطقه در کنار نیروهای نظامی و امنیتی برای برقراری امنیت شاهدش هستیم و دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران چشم دیدنش را ندارند.

آری، بار دیگر حکایت ادغام خون شیعه و سنی در تاریخ امنیت پایدار سیستان و بلوچستان تکرار شد و سه نفر از نیروهای بومی اهل سنت و یک جوان شیعه توسط اشرار کور دل به شهادت رسیدند و اما مجدد  نقشه های شوم گروهک های معاند و اشرار مسلح همیشه نگران از حضور نیروهای بومی در برقراری این امنیت نقش برآب شد.   

گروهک ها و اشراری که با ترفندهای مختلف از حادثه تروریستی پیشین سرباز گرفته تا ماجرای جمعه شب گذشته در خاش، همیشه سعی داشته اند با جنایت های شان بین مردم ولایی و مرزدار شیعه و سنی سیستان و بلوچستان تفرقه افکنی کنند، همان هایی که این اتحاد به کابوس شب و روزشان تبدیل شده است. 

معاندانی که ادعای دفاع از قوم بلوچ و اهل سنت دارند، اما بارها با شهادت و مجروح کردن مردم شیعه و سنی به وضوح نشان داده اند که این ادعا تنها سرپوشی بر خواسته‌های مزدورانه آنان است، کوردلالی که یکی از بزرگترین جنایات شان، شهادت پرچمدار وحدت، شهید نورعلی شوشتری جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه، به همراه دیگر سبزپوشان و سفیدپوشان در حادثه خونین تروریستی سرباز بود.

شهیدی که در سیستان و بلوچستان خدمات فرهنگی، عمرانی، درمانی و امنیتی فراوانی را ارئه داد و طرح "امنیت پایدار مردم" از با ارزش ترین یادگاری های وی برای مردمان این سرزمین است، امنیتی که تا به امروز پایدار مانده و پس از گذشت یک‌ دهه از شهادتش، همچون نام و یادش که پنجره نگاه هر سیستانی و بلوچ را بارانی می کند، به آن ها برای دفاع جانانه تر از ایران اسلامی قوت دوچندان می بخشد. 

آری معاندان کوردل بارها با نقشه های پلیدانه خود دست به چنین جنایاتی زدند و در مقابله با آن ها نیروهای بومی از شیعه و سنی در صحنه های مختلف با ریختن خون شان و دفاع جانانه از این آب و خاک نشان دادند که برای دفاع از امنیت از نثار جانشان هم دریغ نخواهند کرد. 

دشمنان وحدت و امنیت پایدار این مرز و بوم در حادثه تروریستی ۱۵ آذرماه در چابهار بار دیگر قصد بر هم زدن این همدلی را داشتند که باز هم شاهد درآمیختن خون شیعه و سنی بودیم، در این حادثه ناصر درزاده سرباز اهل سنت و داریوش رنجبر افسر شیعه در جلوگیری از ورود عامل تروریستی به داخل ستاد انتظامی حماسه ماندگار و وحدت آفرین دیگری را در دفاع از مرزهای ایران اسلامی رقم زدند. 

اسفندماه ۹۸ نیز در درگیری مسلحانه مرزبانان هنگ مرزی جکیگور با اعضای یک گروهک تروریستی استواریکم "احمد رحمانی فرد" و سرباز "احمد توکلی" به فیض والای شهادت نائل آمدند و آغشته شدن خون پاکشان با هم، واژه های وحدت و امنیت پایدار را یک بار دیگر در ذهن ها تداعی کرد. 

و اما جمعه شب گذشته با شهادت محمد نبی عمرزهی، حمید سهراب زهی،نادر ریگی حسین آبادی و محمد علی رخشانی در درگیری با اشرار در منطقه گونیچ خاش بار دیگر شاهد تکرار ادغام خون شیعه و سنی در دفاع از امنیت پایدار بودیم، امنیتی که با وحدت و همدلی مردمان این خطه و انسجام نیروهای بومی، امنیتی و نظامی برای همیشه پایدار خواهد ماند. اما این ها تنها گوشه ای از جانفشانی اسطوره های جاودان و حافظان بی ادعای مرزهای ایران است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 140068

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/report/140068/تکرار-ادغام-خون-شیعه-سنی-دفاع-وطن-وقتی-وحدت-امنیت-پایدار-حرف-اول-می-زدند

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/