سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰
طالبان بدون مشکل از مرز بهره برداری می کنند؛
فعالیت دوباره شاهراه اقتصادی جنوب شرق کشور/ عبور ۲۰۰ خودرو ترانزیت در روز از مرز میلک
 
بعد از حمله طالبان به ولایت های مختلف افغانستان برای مدت محدودی فعالیت در پایانه مرزی میلک به صفر رسید اما با استقرار طالبان در مرکز کشور فعالیت در میلک هم از سر گرفته شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ پایانه مرزی میلک مهمترین شاهراه اقتصادی جنوب شرق کشور است که از طریق آن بخش مهمی از نیازهای کشور افغانستان تامین می شود.

بعد از حمله طالبان به ولایت های مختلف افغانستان برای مدت محدودی فعالیت در این پایانه به صفر رسید اما با استقرار طالبان در مرکز کشور فعالیت در میلک هم از سر گرفته شد.

هند بزرگترین متقاضی میلک است، این کشور صادرات خود را از طریق دریا به چابهار می رساند و سپس به صورت زمینی از مرز میلک به دست کشور افغانستان می رسد.

میلک با ولایت نیمروز افغانستان هم مرز است و بخشی از اقلام خوراکی این ولایت نیز با اجناس ایرانی تامین می شود.


مصطفی ضیائی، رئیس پایانه مرزی میلک در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: پس از ورود طالبان برای مدت محدودی فعالیت در این پایانه به صفر رسیده بود.

وی افزود: از ۲۴ مرداد ماه فعالیت در این پایانه مرزی آغاز شد که به صورت روزانه ۱۰۰ الی ۲۰۰ خودرو ترانزیتی از این مرز عبور می کنند.

ضیائی تصریح کرد: در روزهای اخیر طالبان بر خلاف گذشته مبلغی به عنوان حق خاک از رانندگان ترانزیت ها اخذ می کردند که با رایزنی با آنها بلافاصله حل و فصل شده است.

رئیس پایانه مرزی میلک خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طالبان قوانین و دولت جدیدی را در افغانستان تشکیل داده اند تا کنون خوشبختانه هیچ مشکل خاصی در این مرز نداشته ایم.

وی تاکید کرد: در صورت بروز مشکل نیز با رایزنی بلافاصله مرتفع خواهد شد و جای هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۱۷۰


ارسال