شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
با توجه به کاهش اهدای خون به علت شیوع ویروس کرونا در سیستان وبلوچستان، جهادِ کارگران بسیجی با اهدای 672 واحد خون اهدایی به بیماران نیازمند، تداوم دارد.
به گزارش عصرهامون، مردان روزهای سخت کارگران بی اداعایی هستند که همچون دوران هشت سال جنگ تحمیلی، بی نام و نشان در حال چرخش چرخ تولید در واحدهای تولیدی هستند.

اینان ادامه دهنده همان دلاورمردانی هستند که به واسطه حضورشان نیمه دوم قاب لبخندها تکمیل شده؛ کارگرانی که علیرغم تمامی سختی‌ها و تحریم‌های ناجوانمردانه اما همچنان با قوت و تمام توان در میدان حضور دارند و امروز در خاکریز جنگ اقتصادی سینه سپر کرده اند.

روزگار کرونایی از جهات مختلفی تداعی کننده روزهای سخت دوران دفاع مقدس شده؛ روزهایی که کمبودها از یک سو و سیل کمک های مردمی از سوی دیگر، خاطرات روزهای جبهه و جنگ را در خاطره ها زنده می کند.

از حفظ سنگر تولید تا کمک به تولید اقلام مورد نیاز در مواجهه با کرونا

محمد قورزایی، مدیر سازمان بسیج کارگری و کارخانجات سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به حضور بسیجیان به عرصه خدمات به مردم در مقابله با کرونا گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن استان، کارگران بسیجی همچون دوران دفاع مقدس عزم خود را برای مقابله با این ویروس ناشناخته جزم کردند که در این زمینه 14هزار و 454 لیتر مواد ضدعفونی در واحدهای تولیدی تهیه و بخشی از آن در بین جامعه کارگری توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه بسیجیان کارگر علاوه بر حفظ سنگر تولید اقدام به کمک برای تولید اقلام مورد نیاز در مواجهه با ویروس کرونا کرده اند، افزود: در این زمینه تاکنون در راستای رزمایش کمک های مومنانه بالغ بر 2 هزار و 500 نفرساعت شیفت ایثار در کارخانجات و واحدهای تولیدی سیستان وبلوچستان برگزار شده است.
 
اهدای 2 هزار و 345 بسته معیشتی به کارگران آسیب دیده از کرونا

این مقام مسئول ادامه داد: در ارتباط با رزمایش کمک های مومنانه که با دستور رهبر معظم انقلاب آغاز شد، به ویژه در بحث تهیه بسته های حمایتی و معیشتی به خانوارهای آسیب دیده از شیوع کرونا اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و در این راستا 2 هزارو 345 سبد معیشتی بین کارگران آسیب دیده از بیماری کرونا در اقصی نقاط استان توزیع شده است.

وی تصریح کرد: کارگران در کنار کادر درمانی همچنان در حال کمک‌رسانی به آسیب دیدگان کرونا هستند و به معیشت مردم و تولید کشور رونق می‌بخشند تا چرخ تولید پویا و وفعال باشد.

کنترل سلامت کارگران با برپایی ایستگاه سلامت در ورودی و خروجی واحدهای تولیدی
 

قورزایی در بخش دیگر سخنان خود به برپایی ایستگاه سلامت و تب سنجی در راستای کنترل اپیدمی کرونا اشاره کرد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا برای جلوگیری از انتقال این ویروس بین کارگران 919 عدد ایستگاه سلامت و تب سنجی در شهرک صنعتی و در ورودی و خروجی واحدهای تولیدی برای رصد و کنترل بیماری راه انداری شده است.

وی اظهار کرد: در تداوم طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و در راستای ایمن سازی کارگران در واحدهای تولیدی و به منظور جلوگیری از انتقال ویروس 32 هزار و 976 عدد ماسک نیز به صورت رایگان بین کارگران توزیع شد، و معتقد هستیم اجرای این گونه طرح‌ها رعایت پروتکل‌های بهداشتی را تقویت می‌کند.
 
"نذر خون" به منظور حمایت از بیماران نیازمند

مدیر سازمان بسیج کارگری و کارخانجات استان اذعان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در استان و کاهش فرآورده‌های خونی 672 واحد خون توسط کارگران بسیجی با حضور در مراکز و پایگاه های سازمان انتقال خون نذر بیماران نیازمند شد، این امر خدا پسندانه با ترویج فرهنگ ایثار و کمک به هم نوع انجام شده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه 543 میلیون تومان هدایای نقدی و غیرنقدی بین کارگران نیازمند اشاره کرد و افزود: توزیع 100 بسته لوازم التحریر، 200 عدد داروی رایگان ضدکرونایی بین افراد درگیر، سرکشی و دیدار از 51 خلنواده شهید از دیگر اقدامات انجام شده در این بازه زمانی بوده است.

قورزایی خاطر نشان کرد: طبخ و توزیع غذای گرم دیگر خدمت ارائه شده در قالب رزمایش کمک های مومنانه بود که در این زمینه نیز 14 هزار و 356 پرس غذای گرم و نان بین جامعه هدف با حفظ شان و کرامت افراد توزیع شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۱۲۵


ارسال