دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ,6 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۰
سونامی تصادفات جاده ای و جان هایی که می بلعد؛
جاده های جنوب شرق در قرق خودروهای شوتی/مرگ دلخراش؛ سوغات قاچاق انسان و سوخت در سیستان و بلوچستان
 
مدت هاست، قاچاق انسان و سوخت در سیستان و بلوچستان سونامی تصادفات جاده ای را رقم زده است، به گونه ای که روز گذشته تنها در دو تصادف خودروهای حامل اتباع غیرمجاز ۴۹ نفر مجروح شدند و ۱۱ تن جان باختند.
به گزارش عصرهامون؛ روز گذشته بار دیگر دو خبر تلخ و هولناک مردم کشورمان را متاثر کرد، اخباری که طی آن جراحت ۴۹ نفر و جان باختن ۱۱ نفر در تنها دو صحنه تصادف در سیستان و بلوچستان مخابره شد.

اتفاقی که هر از چند گاهی شاهد آن هستیم و دلیل آن تردد خودروهای شوتی حامل اتباع بیگانه غیر مجاز و سوخت در جاده های استان است، خودروهایی که متاسفانه گاهی به واسطه جولان آن، تصادف رخ به رخ با مسافرانی رخ می دهد که شاد و خرم قصد سفر دارند یا برای انجام امور مختلف زندگی شان در جاده ها تردد می کنند.

۶۰ فوتی و مجروح در ۲ تصادف قاچاقچیان انسان

بعضی اوقات هم شاهد واژگونی این خودروها به دلیل سرعت زیاد آن و جان باختن و مجروح شدن تعداد زیادی از مردم هستیم، حادثه ای که روز گذشته به دلیل واژگونی خودروهای حامل اتباع بیگانه غیرمجاز رخ داد و ۶۰ فوتی و مجروح بر جای گذاشت.

موضوعی که شاید غیر استاندارد بودن جاده های استان و کمبود بزرگراه خیلی در آن نقش زیادی نداشته باشد، اما نا ایمن بودن آن را بیش از پیش نمایان کرده است.

طبق گفته مسئولان امر به واسطه افزایش توجه مردم به رانندگی ایمن و اقدام های صورت گرفته، آمار تصادفات عادی و تلفات جاده ای در این خطه کاهش داشته و این قاچاقچیان هستند که باعث رشد آمار کلی تصادفات و فوتی های ناشی از آن در این استان شده اند.

هر چند مشکلات جاده ای در تصادفات بی تاثیر نیست و کاهش آمار دیگر تصادفات، دلیلی برای بی توجهی مسئولان امر به توسعه بزرگراه های این خطه پهناور نمی شود، بلکه انتظار می رود در دولت سیزدهم به این مهم توجه بیشتری شود تا تلفات جاده ای به حداقل و حتی به صفر برسد و مردم در شرایط ایمن تری بتوانند رانندگی کنند.
 

تصادفات؛ دغدغه ای جدی در سیستان و بلوچستان

احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در این باره بیان کرد: تصادفات دغدغه جدی استان و کشور است، چراکه در این خطه با دو پدیده نامبارک قاچاق سوخت و انسان مواجه هستیم.

وی ادامه داد: بسیاری از تصادفات در سیستان و بلوچستان به دلیل تردد خودروهای حامل سوخت رخ می دهد، تصادفات هولناکی که به واسطه آن بعضا شاهد بیش از ۲۰ نفر تلفات جاده ای تنها در یک صحنه هستیم.

طاهری گفت: موضوع دیگری که طی ماه های اخیر به دلیل اتفاق های افغانستان شاهدش هستیم و در روزهای گذشته هم رخ داد، قاچاق اتباع غیر مجاز است، این دو موضوع آمار تصادفات سیستان و بلوچستان را به صورت چشمگیری بالا برده، در حالی که آمار دیگر تصادفات به شدت کاهش داشته است.

قاچاق سوخت و انسان؛ دلیل رشد تصادفات هولناک

وی با اشاره به کاهش ۵ درصدی وقوع کل تصادفات شهری و برون شهری استان در ۶ ماهه اول امسال گفت: همچنین امسال با توجه به توجه رانندگان در حوزه پلیس راهور و اقدام های صورت گرفته، شاهد کاهش ۳۸ درصدی آمار تصادفات شهری و ۳۶ درصدی آمار متوفیان هستیم که نرم بسیار خوبی در کشور است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اذعان کرد: بر خلاف کاهش آمار تصادفات درون شهری، شاهد افزایش ۴ درصدی وقوع تصادفات فوتی برون شهری و ۱۰ درصدی متوفیان ناشی از آن هستیم که دلیل رشد این تصادفات هولناک قاچاق انسان و سوخت بوده است.

انتهای پیام/   
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۵۵۳


ارسال