دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ,6 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۰
اینجا مواسات و همدلی ادامه دارد؛
خیران؛ دوشادوش مدافعان سلامت در میدان نبرد با کرونا/ ایثارگرانی که عاشقانه به بیانات رهبری لبیک گفتند
 
خیران ایران بزرگ از ابتدای شیوع کرونا عاشقانه به بیانات رهبری لبیک گفتند و دوشادوش مدافعان سلامت در میدان نبرد با این بیماری منحوس گام برداشتد تا به همه جهانیان ثابت کنند که اینجا مواسات و همدلی همچنان ادامه دارد.
به گزارش عصرهامون؛ از اواخر سال ۹۸ ویروسی منحوس سراسر جهان را تحت تاثیر قرار دارد و با ورود به همه کشورها جان های زیادی را به کام مرگ کشاند و بسیاری از مردم را گرفتار خود کردند.

گرفتاری هایی که علاوه بر رنج بیماری در حوزه های اقتصادی و معیشت و حتی درمان و تامین دارو نیز مردم را تحت تاثیر قرار داد و فراتر از آن کل حوزه وزارت بهداشت و درمان تحت برای تامین تجهیزات و ارائه خدمات تحت تاثیر قرار گرفت.

اما در این میان بودند خیرانی که با لبیک گویی به فرمایشات مقام معظم رهبری هیچ زمانی اجازه ندادند که ایران اسلامی وضعیت کشورهای غربی را تجربه کند، آن ها همچون دیگر بخش ها، در حوزه سلامت نیز با جان و دل وارد میدان شدند و نقشی ماندگار از خود به جای گذاشتند.

همان هایی که اجازه نداند رنج بیماری برای بسیاری از مردم مضاعف شود و با تمام توان در راستای تامین دارو و پیگیری درمان بسیاری از محرومان گام برداشتند و در راستای تامین تجهیزات مورد نیاز و حتی زیرساخت ها گل کاشتند.

۱۰ هزار میلیارد تومان؛ کمک خیران به حوزه سلامت کشور

حسینعلی شهریاری، دبیر کل مجمع خیران سلامت کشور در این باره بیان کرد: رهبر معظم انقلاب فرموده بودند از ظرفیت خیران غافل نشوید که این مهم در حوزه بهداشت و درمان نیز مورد توجه ویژه قرار گرفت و مجمع خیران سلامت کشور راه اندازی شد.

وی ادامه داد: تا امروز حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان توسط خیران به حوزه سلامت کشور کمک شده خیرانی که بسیاری از آن ها حاضر نیستند، حتی نامی از آن ها برده شود، اما خواسته ما از خیران این است که در کمک های خیرخواهانه شان هر نیتی دارند، اولویت ها را در نظر بگیرند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: خوشبختانه در این زمینه موفق بودیم به گونه ای که خیران خیلی از استان های کشور در مناطق محروم حاضر شده اند و اقدام به سرمایه گذاری می کنند، ارائه تجهیزات پزشکی، احداث خانه بهداشت و اعطای کمک های نقدی برای درمان و داروی بیماران بخشی از کمک های آن ها در حوزه سلامت است.
 

۱۶۴ میلیارد تومان؛ کمک خیران فقط طی سه ماه کرونایی

وی با اشاره به حضور پر شور خیران حوزه سلامت در روزهای کرونایی گفت: رهبر معظم همیشه در جریان کرونا به ورود خیران تاکید داشتند و فرمودند که این افراد برای کمک در این برهه زمانی تشویق شوند، آن ها عاشقانه به بیانات رهبری لبیک گفتند و همچون ایثارگرانی از ابتدای شیوع کرونا دوشادوش مدافعان سلامت وارد میدان نبرد با این ویروس شدند، به گونه ای که فقط طی سه ماه اول شیوع کرونا ۱۶۴ میلیارد تومان در حوزه سلامت کشور کمک کردند که مورد تفقد مقام معظم  رهبری نیز قرار گرفت.

شهریاری با بیان این که ۵۶ مجمع خیران سلامت در کشور وجود دارد، اظهار کرد: خوشبختانه اقدام های دیگری نیز آغاز و شورای مشارکت زنان در همه این ۵۶ مجمع فعال شده است تا کارها موفق تر و با نظم بیشتری پیش برود. باعث افتخار است که بانوانی در کشور داریم که کارهای خیر بسیار زیادی در سراسر ایران انجام داده اند که جای قدردانی دارد.

وی اذعان کرد: در حوزه جوانان هم وارد شدیم و به این نتیجه رسیدیم که کار خیر را از جوانی باید شروع کرد، در این زمینه هم در حال دستیابی به موفقیت هایی هستیم.

تشویق خیران برای کمک در حوزه پژوهش سلامت

دبیر کل مجمع خیران سلامت کشور افزود: تاکنون بیشتر کارها در این مجمع سخت افزاری بود، در حال تشویق خیران هستیم تا در زمینه پژوهش در حوزه سلامت نیز فعالیت کنند. باید به سمتی برویم که مردم بیمار نشوند و بهداشت و پیشگیری در اولویت قرار گیرد.

به گفته وی، در سال ۹۹، ۱۴ هزار و ۲۲۸ خیر هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در حوزه بهداشت و درمان کمک کردند، ۵۵۳ پروژه به متراژ ۳۳۳ هزار و ۳۴۰ متر مربع با ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار اجرایی و ۷۵ قطعه زمین اعطا شده است.

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۵۸۹


ارسال