شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ,27 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۱
گزارشی از جاده های صعب العبور دهستان هودیان دلگان؛
روستاهایی که در سایه بی توجهی مسئولان جاده ندارند/ کلافگی مردم مناطق کوهستانی دلگان از صعب العبور بودن راه ها
 
روستاهای گوهر، سورک، ماهوکپته، گووس ، هیر، دهزیر، کهنوک،زیارت مزارسازان و بنکل شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان فاقد جاده مناسب و آسفالته هستند.
به گزارش عصرهامون به نقل از صدای بلوچ، برخی از مناطق روستایی دلگان همچنان فاقد جاده آسفالته و مناسب برای تردد هستند، در برخی از این مسیرها حتی در حالت عادی هم تردد با دشواری و مشقت انجام می شود.

با این وجود در زمان بارندگی و سیل امکان تردد در این مسیر ها تا چند روز امکان پذیر نیست؛ مسیرهای صعب‌العبور و سنگلاخی که اهالی و حتی معلمان به دشواری به آنجا تردد می کنند.

منطقه گوهر، سورک، ماهوکپته، گووس، هیر، دهزیر، کهنوک، زیارت مزارسازان و بنکل از جمله این مناطق در بخش مرکزی شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان هستند که فاقد جاده آسفالته و مناسب برای عبور و مرور خودروهای سواری و یا حتی وانت بارها هستند.

بامری یکی از اهالی سورک بخش مرکزی شهرستان دلگان (روستایی در ۵۶ کیلومتری شهر گلمورتی مرکز دلگان ) در گفتگو با خبرنگار ما گفت: ساکنین این منطقه  برای تردد به مرکز دلگان بامشکلات زیادی از جمله نبود جاده استاندارد و  آسفالت مناسب و نبود خودرو مواجه هستند.

وی ادامه داد: جاده منطقه گوهر، سورک و بنکل که در ۱۵ کیلومتری جنوب شرق دهستان هودیان قرار دارد، به گونه ای سنگلاخی و صعب العبور است که مسافربرهای شخصی وحتی آنهایی که وانت بار دارند قید تردد به آن را زده اند.


شهدوستی یکی دیگر از اهالی این منطقه به خبرنگار ما گفن: بارها پیش آمده که یکی از اهالی این منطقه بیمار شده ولی به دلیل صعب العبور بودن و عدم دسترسی به جاده آسفالته مناسب،امکان اعزام آمبولانس وجود نداشته و یا اینکه شخص بیمار با دشواری و مشقت و پس از ساعت ها تحمل درد و رنج به مراکز درمانی مرکز شهرستان دلگان اعزام شده است.

وی عنوان کرد: زمان بارندگی و سیلاب، مسیرهای خاکی و صعب العبور این منطقه که در شرایط عادی تردد در آن به سختی انجام می شود، تا چند روز به کلی مسدود خواهند شد.

شهدوستی گفت: شما تصور کنید در شرایطی که باران و سیلاب همین مسیر صعب العبور و سنگلاخی را مسدود کرده، چگونه می توان یک خانم باردار که وضع حملش نزدیک است و یا یک بیمار اورژانسی را به مراکز درمانی اعزام کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از دولت آیت الله رئیسی و استاندار جدید سیستان و بلوچستان و همچنین نماینده مردم ایرانشهر و دلگان تقاضا داریم تا نسبت به احداث جاده آسفالته مناسب در روستاهای شمال شهرستان دلگان اقدام کنند.

در پیگیری این مطالبه مردمی خبرنگار ما طی تماس های مکرر با درخشان نماینده مردم ایرانشهر و دلگان در مجلس، قادری مدیر کل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان که اداره راهداری شهرستان دلگان هم زیرمجموعه آن است، مسئولان مذکور پاسخگو نبوده اند.


انتهای پیام
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۸۳۹
مرجع : عصر هامون


ارسال