چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ,1 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۲
دو کارآفرین برجسته ایرانشهری؛
صحبت های رهبری جرقه ای شد برای روی آوردن به طرح های اقتصاد مقاومتی
 
کارآفرینان ایرانشهری با ابراز رضایت از سود حاصل از حرفه تولیدی خود زمینه اشتغالزایی همشهریان شان را هم فراهم کردند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از  پهره؛ شیر محمد نارویی کشاورز نمونه شهرستان ایرانشهر است که توانسته در سال جاری ۲۵۰ تن گندم را از ۳۵ هکتار زمین کشاورزی اش برداشت کند.

وی با ابراز رضایت از روی آوردن به این حرفه می گوید: پیش از این در کار فروش لوازم صوتی و تصویری بودم که با شنیدن فرمایشات رهبری جرقه شروع فعالیت برای اشتغالزایی دیگران هم در ذهنم زده شد.

نارویی با مقدس شمردن کشاورزی در نظر دین اسلام و اهل بیت گفت: علاوه بر گندم سایر محصولات زراعی از جمله ذرت، کلزا، یونجه و هندوانه هم در این زمین کشت می شود که خوشبختانه با توجه به نوع آب و هوای شهرستان در کنار کشاورزی به دامداری و پرورش ماهی هم مشغول هستم.

IMG-20150523-WA0030IMG-20150523-WA0033

این کارآفرین ایرانشهری می گوید: همچنین به لطف خدا ۵۰۰ راس گوسفند دارم که سالانه پنج تن گوشت قرمز روانه بازار مصرف می کنم.

نارویی می گوید: در کلاس های آموزشی بسیج سازندگی و جهاد کشاورزی شرکت کرده ام و با اعتماد و عمل به توصیه های کارشناسان در تمام مراحل کاشت و داشت و برداشت توانستم بالاترین میزان برداشت گندم در شهرستان را از آن خود بکنم.

این کارآفرین با توصیه به جوانان به خبرنگار ما می گوید: تولید و دیدن نتیجه حاصل از تولید بسیار شیرین و لذت بخش است ؛ به تمام جوانان جویای کار به عنوان برادر بزرگتر توصیه می کنم با همت و پشتکار و بدون تکیه به شغل های دولتی به تولید روی بیاورند و در حرکت چرخ اقتصاد کشور نقشی موثر داشته باشند.

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر نیز با تایید موفقیت شیر محمد نارویی در بخش کشاورزی گفت: شرکت در کلاس های آموزشی و دنبال کردن توصیه های کارشناسان برای  تولید همراه با سود و کیفیت موجب شد ۳۰درصد افزایش تولید نسبت به سال های گذشته داشته باشد.

 IMG-20150523-WA0036 IMG-20150523-WA0027

 منصور عدل افزود: جهاد کشاورزی شهرستان با حمایت کارآفرینان در تلاش است بیشترین سود آوری را برای کشاورز فراهم نماید.

ادریس دامنی نیز یکی دیگر از کارآفرینان برجسته شهرستان ایرانشهر است که در کنار حرفه معلمی به پرورش کبک و بلدرچین نیز علاقه زیادی دارد.

وی با شوق و علاقه ای که در سخنانش موج می زند می گوید: به این حرفه به عنوان یک تفریح نگاه می کنم و لذت می برم تا به تمام کسانی که می گویند کار و شغل وجود ندارد ثابت کنم که اگر همت کنند کار هست.

وی می گوید: دو سال پیش صحبت های مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی و نوع بینش ایشان درباره رونق اقتصاد داخل کشور به دست ملت آن کشور به دلم نشست؛ کمی به فکر فرو رفتم و ترجیح دادم کمی در این زمینه تحقیق کنم که خوشبختانه با مشورت گرفتن از کارشناسان و اساتید دانشگاهی احساس کردم این قدرت و علاقه برای شکوفا کردن توانایی هایم در من وجود دارد و دست به کار شدم.

IMG-20150523-WA0007

وی بیان می کند: در ابتدا با یک دستگاه جوجه کشی بسیار کوچک خواستم برای تأمین مایحتاج خانواده ام کاری کنم که خوشبختانه شرایط محیطی و آب و هوای شهرستان این ذوق را در من بیشتر کرد و با توجه به کمبود جا و مکان نا امید نشده و با اقدام به این کار توانستم کمی به کارم وسعت دهم.

این کارآفرین پرتلاش می گوید: در حال حاضر توانسته ام به لطف خدا، همت خودم و تشویق و پشتیبانی بسیج سازندگی زمینه اشتغال ۳ نفر را به طور مستقیم و ۱۵ نفر را غیر مستقیم فراهم کنم.

دامنی ادامه می دهد: پیش از من افرادی بودند که دست به پرورش طیور زده بودند اما چون طریقه استفاده از دستگاه ها را نمی دانستند موجب شده بود دست از این کار بکشند که با شروع فعالیت خودم در این راستا بسیاری از افرادی که از این حرفه مأیوس شده بودند را دوباره به این کار تشویق کردم.

IMG-20150523-WA0006

دامنی می گوید: تحصیلاتم مهندسی مدیریت کشاورزی است و برای بازاریابی و فروش محصولم خودم دست به کار شده و برای رضایت خدا هر قطعه بلدرچین را تنها با ۱۰ درصد سود فرختم و این زمینه ای شد برای بازار عرضه و تقاضا که با استقبال خوبی نیز همراه شد.

وی از برنامه های آینده خود برای ما می گوید و می افزاید: یک شعار که خود من به آن اعتقاد دارم این است که حمایت از تولید کننده خرده پا برابر است با رشد و توسعه اقتصاد کلان کشور؛در نتیجه در نظر دارم چتر حمایت خود را برای پرورش دهندگان که در قالب طرح های دولتی فعال نیستند بگسترانم و با حمایت از تولید کننده زمینه تولید و اشتغالزایی در سطح وسیعتر را در منطقه فراهم کنم.

IMG-20150523-WA0005

وی با توصیه به قشر جوان می گوید: رونق اقتصاد کشور به وسیله سرمایه های همان کشور فراهم می شود و جوانان نیز سرمایه های انسانی کشور هستند که با همت و خودباوری به طور حتم پیروزی را از ان خود می کنند؛در جایی که دولت قاچاق را ضرر به به اقتصاد کشور می داند باید پذیرفت که راه پیشرفت در تلاش و عرق ریختن برای روزی حلال است.

دامنی می گوید: روی دیگر صحبتم با مسئولین است، امیدوارم کمی از کاغذ بازی های اداری کاسته شود تا یک تولید کننده با دلگرمی بیشتری در جهت رشد اقتصاد کشور پا به این عرصه بگذارد.

انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۱۹۳
مرجع : سایت پهره


ارسال