چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ,27 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۲
ایران 3 _ آمریکا صفر؛
دو بازی دو سر برد برای ایران / آمریکا پای میز والیبال در حسرت امتیاز نشست + مصاحبه ها، حواشی، عکس
 
دومین بازی تیم ملی والیبال ایران از سری رقابت های دور برگشت لیگ جهانی 2015 در تهران مقابل تیم ملی والیبال آمریکابا پیروزی مقتدرانه ایران به پایان رسید.
به گزارش سرویس ورزشی عصر هامون، تیم ملی والیبال آمریکا در حالی خود را برای برگزاری چهارمین نبردش مقابل ایران آماده می‌کند که در بازی نخست خود در تهران نخستین باختش را در کارنامه سال 2015‌ میلادی‌اش به ثبت رساند.
این دیدار در حالی برگزار شد که آمریکایی‌های صدرنشین و قدرتمند در بازی روز جمعه 29 خرداد ماه با نتیجه 3 – 0 مقابل ملی پوشان کشورمان شکست را پذیرفتند.
 
ملی‌پوشان کشوران در بازی قبل در دفاع روی تور به مراتب بهتر از آمریکا حاضر شدند و به خوبی مکس هولمز را مهار کردند.
 
قضاوت اول این دیدار بر عهده آرتور دی گیاکوم داور بین‌المللی از بلژیک است و سیمونه سانتی از ایتالیا به عنوان داور دوم در سالن حضور دارد و ناظر بازی اهل اسپانیاست.
 
مثل بازی قبل چند ساعت پیش از شروع بازی سالن 12 هزارنفری آزادی مملو از تماشاگر شد و هواداران باز هم نشان دادند که والیبال را تنها نمی‌گذارند و هم پای آن در تمامی عرصه‌ها حضور دارند.
 
برخی چهره‌های هنری و موسیقی ساعتی قبل از شروع این دیدار خود را به سالن رسانده‌اند. سیاوش خیرابی، پویا امینی، هومن جوادی و برخی دیگر از بازیگران تلویزیونی و برنامه‌های طنر و ... از جمله چهره های هنری هستند که وارد سالن شده‌اند.
 
مسئولان برگزاری این دیدار نسبت به بازی اول نظم بهتری را بر سالن حاکم کرده اند. جایگاه های ورود تماشاگران، خبرنگاران و چهره های سرشناس مشخص تر از بازی اول شده و آنها بدون مشکل کمتری وارد سالن می شوند.
 
بازیکنان تیم ملی آمریکا زودتر از ایرانی‌ها وارد زمین شدند و در میان سوت‌های کر کننده تماشاگران فقط لبخند می‌زدند و برخی از آن‌ها هم به ابراز احساسات تماشاگران پاسخ دادند.
 
بازیکنان تیم ملی والیبال ایران 40 دقیقه مانده به آغاز این دیدار وارد زمین شدند و در میان تشویق‌های شدید تماشاگران به گرم کردن بدن‌های خود پرداختند.
 
آمریکایی‌ها پس از چند دقیقه گرم کردن وسط زمین حلقه زدند و سپس با دست زدن از تماشاگران تشکر کردند.
 
ترکیب اصلی تیم ملی این دیدار را سعید معروف٬ شهرام محمودی٬ سید محمد موسوی عراقی٬ مهدی مرندی٬ مجتبی میرزاجانپور٬ میلا عبادی‌پور٬ عادل غلامی٬ تشکیل دادند.
 
در ترکیب تیم آمریکا هم مورفی تروی٬ اندرسون٬ شوجی٬ سون٬ هولمز اسمیت٬ روسل حضور دارند.
 
*گزارش لحظه به لحظه بازی:
بازی با سرویس عبادی‌پور آغاز شد و اولین امتیاز برای ایران توسط میرزاجانپور کسب شد. باز هم میلاد روی خط سرویس رفت و توپ وی با تور برخورد کرد. سرویس مکسل هولمز هم با تور اصابت کرد و ایران 2 بر 1 در شروع کار از حریف پیش افتاد. سرویس غلامی را در منطقه 4 روسل تبدیل به امتیاز کرد. کریستین سون سرویس خود را زد و مجتبی پاس خوب معروف را از منطقه 4 به امتیاز 3 تبدیل کرد. سرویس پرشی محمودی رالی طولانی را به وجود آورد و پس از چندی رفت و برگشت توپ دفاع خوب 2 نفره ایران مقابل روسل امتیاز 4 را برای ایران به دست آورد. ضربه اسمیت به امتیاز 3 برای یانکی‌ها تبدیل شد. سرویس روسل را به خوبی میلاد دریافت کرد و میرزاجانپور با ضربه خود ایران را 5 امتیازی کرد. سرویس میرزاجانپور را مورفی تروی به خوبی در منطقه 2 ایران به پوئن تبدیل کرد. سرویس اسمیت را میرزاجانپور دریافت کرد و موسوی امتیاز 6 را به دست آورد و بلافاصله روی خط سرویس رفت و روسل با حرکت پایپ خود پوئنی دیگر را کسب کرد. سرویس تروی دریافت خوبی داشت و رالی به وجود آمده را هولمز به امتیاز برابر 6 تبدیل کرد. سرویس تروی به خارج از زمین رفت و امتیازات ایران به عدد 7 رسید. سرویس پرشی معروف دریافت شوجی را به همراه داشت و هولمز موفق به کسب امتیاز شد. اندرسون هم تیمی معروف سرویس خود را زد و غلامی به خوبی ایران را 8 امتیازی کرد.
 
وقت استراحت فنی اول این ست با نتیجه 8 بر 7 به نفع ایران رقم خورد.
 
سرویس عبادی‌پور به خارج از زمین رفت و در مقابل هولمز روی خط سرویس رفت و محمودی موفق شد امتیاز 9 را برای ایران به دست آورد. غلامی سرویس پرشی موجی خود را هدفمند زد و در رفت و برگشت یک اشتباه در زمین آمریکا باعث شد تا اندرسون نتواند حمایت را از هم تیمی هایش انجام دهد. خارج شدن سرویس غلامی از زمین یک امتیاز را به آمریکایی‌ها به ارمغان داد. ضربه میرزاجانپور روی دستان شوجی خورد وی نتوانست به خوبی عمل کند و ایران 11 امتیازی شد. ذفاع خوب و 2 نفره ایران یک امتیاز دیگر را به جمع امتیازات افزود. و اسپراو درخواست وقت استراحت کرد تا بلکه با صحبت کردن با شاگردانش نکات فنی را به آن‌ها گوشزد کند. شهرام محمودی سرویس پرشی موجی خود را زده و در ی ک رفتو برگشت راسل موفق‌تر بود و امتیازات آمریکا به عدد 10 رسید. آبشار محمودی ایران را 13 امتیازی کرد. سرویس میرزاجانپور به خوبی زده شد و دریافت بد اندرسون بازی را ادامه داد و در حمله محمودی موفق بود و ایران پوئن 14 را کسب کرد. سرویس میرزاجانپور با یک حرکت ترکیبی و دفاع عالی از سوی موسوی اختلاف امتیازات 2 تیم را به عدد 5 رساند و سکاندار تیم آمریکا خواست تا با گرفتن وقت استراحت در امتیازآوری ایران اختلال ایجاد کند. باز هم میرزاجانپور روی خط سرویس قرار گرفت و پس از دریافت دفاع موسوی ایران را 18 امتیازی کرد.
 
وقت استراحت فنی دوم این ست 16 بر 10 به نفع ایران رقم خورد.
 
سرویس بعدی میرزاجانپور به پوئن مستقیم تبدیل شد وی دوباره سرویس خود را زد و دیوید اسمیت در دفاع توپش را به خارج زد و ایران 18 امتیازی شد.
 
پس از واگذاری چند پوئن کواچ از قائمی به جای میرزاجانپور در زمین استفاده کرد. سرمربی تیم ملی ایران در امتیاز 14 بر 18 اقدام به گرفتن وقت استراحت کرد تا با شاگرانش صحبت کند.
 
سرویس اسمیت زده شد و بازیکنان به خوبی دفاع کردند و اسپراو درخوسات بررسی ویپیو چک کرد که مورد قبول قرار نگرفت. و ایران 19 امتیایزی شد.
 
سرویس ساندر به دفاع ایران برخورد کرد و توپ به دستان عبادی‌پور خورد و آمریکا 17 امتیازی شد و اسپراو درخوسات 2 تعویضه کرد و خواست با این کار به نوعی تاکتیک تیمی خود را تغییر دهد. ضربه نا متعادل راسل ایران را 25 امتیازی کرد.
 
 
*ست دوم
شهرام برای ایران در ست اول 8 امتیاز به دست آورد و میرزاجانپور از 7 اقدام خود 6 امتیاز کسب کرد و آمریکایی‌ها 7 خطا فردی در سرویسداشتند.
 
بازی به طور پایاپای دنبال شد و تیم‌ها یک به یک امتیازات خود را افزایش دادند. سروی هولمز در امتیاز 4 بر 5 به نفع آمریکا رالی طولانی را همراه داشت و بعد از چند رفت و برگشت عادل غلامی مقابل حرکت پایپ حریف دفاع خوبی داشت و ایران را 5 امتیازی کرد. خروج سرویس بازیکن ایران آمریکا را 6 امتیازی کرد. سرویس ساندر مستقیم به امتیاز تبدیل شد و اختلاف پوئن تیم‌ها به عدد 2 رسید. سرویس بعدی تیلوربه خارج از زمین رفت و ایران 6 امتیازی شد. سرویس میلاد پرشی موجی زده شد و ضربه میرزاجانپور روی تور به امتیاز 7 تبدیل شد. دفاع تروی بدون برخورد با دست بازیکنان ایران به خارج از زمین رفت و ایران 8 امتیازی شد.
 
وقت استراحت فنی اول این ست با نتیجه 8 بر 7 به نفع ایران رقم خورد.
 
سرویس معروف در برگشت با ضربه میرزاجانپور در منطقه 4 تیم ایران به امتیاز 9 تبدیل شد. سرویس بعدی معروف در دفاع توسط راسل با مهار محمودی به پوئن 8 تبدیل شد. سرویس هولمز به تور برخورد کد و ایران امتیازی 10 را به طور مستقیم به دست آورد.محمد موسوی به خوبی اسمیت را دفاع کرد و امتیازات سرمه‌ای پوشان ایران به عدد 11 رسید. اسپراو خواست با گرفتن وقت استراحت از سرعت تیم ایران بکاهد. سرویس غلامی به خوبی دریافت شد و ضربه تروی ب خارج از زمین رفت و تلاش میلاد برای گرفتن توپ بی ثمر بود. سرویس تروی دریافت خوب ایران را همراه داشت و در بازگشت در بهت آمریکایی‌ها موسوی با سرعت بسیار بالا توپ را به امتیاز تبدیل کرد. پوئن 14 را باز هم موسوی برای ایران به دست آورد و سکاندار آمریکایی وادار به گرفتن وقت استراحت شد. مورفی تروی با ضربه خوب خود امتیاز 10 را برای آمریکا به دست آورد. تا اینجای کار برتری ایران به آمریکایی‌ها دیکته شده است و آن‌ها تا به حال نتوانستند تاکتیک خواصی را از خود به نمتیش بگذارند. فرهاد قائمی به جای میرزاجانپور وارد زمین شد. پاس کوتاه معروف برای موسوی ایران را به امتیاز 16 رساند.
 
وقت استراحت فنی دوم این ست هم 16 بر11 به نفع ایران رقم خورد.
 
بعد از ورود بازیکنان به زمین موسوی جایش را با صنوبر عوض کرد و وی در بدو ورود روی خط سرویس قرار گرفت آبشار ساندر بعد از برخورد با دست غلامی در زمان دفاع به خارج رفت و ایران یک امتیاز دیگر از دست داد. سرویس مورفی تروی باتور برخورد کرد و ایران 17 امتیازی شد. سرویس معروف دریافت آمریکایی‌ها به سختی انجام شد و ساندر با استفاده از دست مدافعان ایران آمریکا را 13 امتیازی کرد. سرویس ساندر با پاس کوتاه معروف برای غلامی به امتیاز 18 برای ایران تبدیل شد.
 
سرویس هولمز دریافت خوب مرندی را به همراه داشت و غلامی در بازگشت ایران را 19 امتیازی کرد. سرویس عادل پرشی موجی زده شد و ساندر به خوبی دریافت کرد و در بازگشت راسل موفق به کسب امتیاز 15 شد.
سرویس سون به دلیل دریافت خوب و پاس معروف با آبشار محمودی به امتیاز 20 برای ایران تبدیل شد. مهدوی به جای معروف وارد زمین شد. سرویس محمودی در منطقه 2 بدون برخورد با دست بازیکنان به خارج از زمین رفت و اسپراو تقاضای ویدیو چک کرد که مورد قبول قرار گرفت و آمریکا 16 امتیازی شد. راسل سرویسش را به خارج از زمین رفت و ایران 21 امتیازش را به دست آورد. سرویس میرزاجانپور هم به تور برخورد کرد و اختلاف 2 تیم 4 امتیازی شد. سرویس دیوید لی با دریافت خوبی همراه شد و موسوی در حمله موفق به امتیازآوری شد. موسوی سرویس پرشی خود را به خارج از زمین زد و آمریکا 18 امتیازی شد. معروف به زمین بازگشت. راسل هولمز سرویس خود را زد و در یک رفت و برگشت توپ راسل بدون برخورد با دست بازیکنان ایران به امتیاز 23 برای ایران تبدیل شد. تیلور ساندر در منطقه 4 آبشار خود را در منطقه 1 ایران به امتیاز تبدیل کرد. سرویس ساندر پرشی زده شد و معروف در زدن جاخالی موفق نبود و کواچ درخواست وقت استراحت کرد. سرویس ساندر در سروصدای زیاد تماشاگران به صورت پرشی زده شد و محمودی از دفاع سون عبور کرد و ایران را 24 امتیازی کرد. سرویس میلاد پرشی زده شد و راسل به سختی دریافت کرد و ضربه میرزاجانپور به آنتن برخورد کرد و آمریکا 21 امتیازی شد. شوجی به جای هولمز وارد زمین شد و روی خط سرویس قرار گرفت و پس از برخورد توپش با تور ایران 25 امتیازی شد.
 
*ست سوم/ پیروزی مقتدرانه ایرانی ها
 
ارنج اصلی تیم والیبال ایران در ست سوم را همان بازیکنان شروع کننده ازابتدای بازی تشکیل دادند. شاگردان کواچ می‌خواهند کار را در این بازی با کسب 3 امتیاز کامل یک سره کنند٬ در مقابل هم تیم آمریکا مدفع عنوان قهرمانی لیگ جهانی نمی‌خواست دست خالی تهران را ترک کند.
 
بازیکنان ایران تا این‌جای کار 1 امتیاز دیگر را آمریکا در کارنامه خود ثبت کرده‌اند و به دنبال رسیدن به 3 امتیاز کامل بازی هستند.
 
ست سوم با سرویس عبادی‌پور آغاز شد که دریافت خوب آمریکایی‌ها باعث شد تا آن‌ها نخستین امتیاز را به دست آورند. دیوید لی وارد زمین شد است.
 
آمریکایی‌ها دومین امتیاز خود را هم به دست آوردند. خارج شدن سرویس ساندر به خارج از زمین رفت و ایران یک امتیازی شد. سرویس غلامی هم توپش را به تور زد. هولمز سرویسش را زد و محمودی امتیاز دوم را برای ایران به دست آورد و اسپراو تقاضای ویدیوچک کرد و مورد قبول قرار نگرفت و ایران دومین امتیاز خود را به دست آورد. سرویس خوب محمودی در بازگشت توسط میرزاجانپور به امتیاز 3 برای ایران تبدیل شد. سرویس پرشی موجی شهرام پس از دریافت با دفاع 3 نفره ایران تبدیل به امتیاز شد. توماس به جای روسل وارد زمین شد. باز هم قطرپاسور تیم ملی سرویس خود را زد و مورفی تروی موفق به امتیازآوری شد. کریستین سون سرویس خود را زد و دریافت خوب و پاس حرفه‌ای معروف و آبشار محمودی ایران را 5 امتیازی کرد. برخورد سرویس میرزاجانپور با تور امتیاز برابر 5 را برای آمریکا را رقم زد. آبشار تروی به لبه تور برخورد کرد و ایران پوئن 7 خود را به دست آورد. اسپراو پس از آن‌که تعویض‌هایش جواب نداد به دنبال تغییر پست‌های بازیکنانش برآمد و از بازین قدرتی در قطرپاس استفاده کرد.
 
وقت استراحت فنی اول این ست 8 بر 5 به نفع ایران ثبت شد.
 
سرویس موسوی را ساندر خوب دریافت کرد و دیوید لی برای آمریکا امتیاز 6 را به دست آورد. پاس کوتاه معروف برای غلامی ایران را به پوئن 9 رساند. سرویس کاپیتان معروف دریافت حریف را به همراه داشت و در بازگشت توپ معروف با ضربه آهسته به تور برخورد کرد و یک امتیاز به آمریکا رسید. سرویس میلاد عبادی‌پور پرشی زده شد و شوجی به خوب دریافت کرد و آبشار محمودی بدون برخورد با دست مدافعان حریف به بیرون رفت و کواچ درخواست ویدیو چک کرد که مورد قبول قرار نگرفت.
 
سرویس ساندر به خوبی توسط مرندی دریافت شد و در بازگشت خطای بازیکنان آمریکا گرفته شد. سرویس غلامی به خوبی زده شد و پاس خوب شوجی با ناهماهنگی آمریکایی‌ها همراه شد و ایران امتیاز 12 را به دست آورد. غلامی سرویس پرشی خود را زد و توماس آمریکا را 9 امتیازی کرد. سرویس هولمز به صورت پرشی زده شد و محمودی از منطقه 2 برای ایران امتیاز 13 را به دست آورد. سرویس محمودی توسط ساندر دریافت شد و تلاش بازیکنان ایران بی فایده بود و آمریکا 10 امتیازی شد. سرویس شوجی زده شد و در بازگشت دفاع موسوی به خوبی به امتیاز تبدیل شد. سرویس میرزاجانپور دریافت آمریکا و آبشار اندرسون و امتیازی دیگر برای حریف همراه داشت. میلاد عبادی‌پور از منطقه ایران در منطقه 6 آمریکا موفق به امتیازآوری شد. سرویس موسوی دریافت حریف را به همراه داشت و در بازگشت برای تیم ملی کشورمان به امتیاز تبدیل شد.
 
وقت استراحت فنی دوم این ست با نتیجه 16 بر 12 به نفع تیم ایران رقم خورد.
 
سکانداران 2 تیم با شاگردان خود در این دقایق صحبت و نکات کلیدی را به آن‌ها گوشزد می‌کنند.
 
سروس پرشی موجی موسوی به خوبی دریافت شد و اندرسون امتیاز 13 را برای تیم آمریکا به دست آورد. جاخالی میلاد پوئن 17 را برای ایران به همراه داشت. عبادی‌پور بازهم برای ایران امتیازآوری کرد و اسپراو اقدام به گرفتن وقت استراحت شد.
 
سرویس معروف در بازگشت آبشار هولمز را به همراه داشت. سرویس اندرسون در بازگشت حرکت پایپ و دفاع حریف را به همراه داشت و آبشار میلاد به خارج از زمین رفت و ایران 19 امتیازی شد. سرویس ساندر مستقیم امتیاز 17 را برای آمریکا به همراه داشت و کوا تقاضای وقت استراحت کرد تا از بازگشت آمریکایی‌ها جلوگیری کند. سرویس ساندر به خارج از زمین رفت و ایران به عدد 20 رسید. سرویس پرشی موجی غلامی در بازگشت توسطتروی به خارج از زمین رفت و اسپراو دومین وقت استراحت خود را گرفت. غلامی بلافاصله پس از بازگشت به زمین سرویس خود را زد و در بازگشت ضربه مت اندرسون به خارج از زمین رفت و ایران 22 امتیازی شد. سومین سرویس عادل دریافت خوب و امتیاز 18 را برای آمریکا به همراه داشت. روسل سرویس خود را زد ولی ضربه مجتبی ایران را 23 امتیازی کرد و اسپراو تقاضای ویدیوچک کرد که مورد قبول داور بازی قرار نگرفت.
 
سرویس محمودی پشی موجی زده و اندرسون بازهم برای آمریکا امتیازآوری کرد. سرویس شوجی را محمودی از منطقه 2 به امتیاز 24 تبدیل کرد و میرزاجانپور در ثانیه‌های پایانی جای خود را به قائمی داد. فرهاد سرویس خود را به خوبی زد و امتیاز 25 را به طور مستقیم به دست آورد.
 
حواشی مسابقه + عکس
 
*ورود تماشاگران به سالن ۱۲ هزار نفری آزادی از ساعت 17 آغاز شد و در ساعت ۱۹ نیز ظرفیت سالن تکمیل شد.
 
دو بازی دو سر برد برای ایران / آمریکا پای میز والیبال در حسرت امتیاز نشست + مصاحبه ها، حواشی، عکس و فیلم
 
*به رغم اینکه امروز روزکاری است، اما استقبال از مسابقه دوم ایران و آمریکا همانند بازی نخست است و مردم از ساعت ها قبل با حضور در سالن نسبت به تشویق ملی پوشان اقدام کردند.
 
دو بازی دو سر برد برای ایران / آمریکا پای میز والیبال در حسرت امتیاز نشست + مصاحبه ها، حواشی، عکس و فیلم
 
*تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود با آمریکا موفق به شکست سه بر صفر این تیم شد تا اولین شکست آمریکا در لیگ جهانی سال 2015 را رقم زده باشند.
 
* ورود تماشاگران به سالن ۱۲ هزار نفری آزادی از ساعت 17 آغاز شد و در ساعت ۱۹ نیز ظرفیت سالن تکمیل شد.
 
*تماشاگران از همان لحظه ورود در شیپورهای خود می دمند و لحظه ای سالن سوکت ندارد.
 
دو بازی دو سر برد برای ایران / آمریکا پای میز والیبال در حسرت امتیاز نشست + مصاحبه ها، حواشی، عکس و فیلم
 
*حضور نیروی انتظامی و نیروهای حراست وزارت ورزش و جوانان همانند مسابقه نخست تاثیر زیادی بر نظم و برگزاری این مسابقه دارد.
 
*به رغم اینکه دیدارهای تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی بلیط فروشی حضوری ندارد، بسیاری از هواداران بدون بلیط به مجموعه ورزشی آمدند که از ورود آنان به سالن جلوگیری می شود.
 
دو بازی دو سر برد برای ایران / آمریکا پای میز والیبال در حسرت امتیاز نشست + مصاحبه ها، حواشی، عکس و فیلم
 
*اجرای برنامه متنوع برای سرگرم کردن تماشاگران با همکاری مجریان صدا و سیما و خوانندگان سنتی از جمله حضور رامبد جوان مجری برنامه خندوانه بر شور شوق تماشاگران حاضر در سالن افزوده است.
 
*بنرهای بزرگی از تصاویر ۱۵ ملی پوش والیبال ایران از سقف سالن ۱۲هزار نفری آویزان شده است. همچنین پرچم کشورهای ایران، آمریکا، روسیه، لهستان و آرم لیگ جهانی و فدراسیون بین المللی والیبال از دیگر نبرهای آویزان شده از سقف سالن است.
 
*گروه داوری شامل آرتور دی گیاکوم از بلژیک به عنوان داور اول و سیمونه سانتی از ایتالیا به عنوان داور دوم ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه وارد سالن شدند. فرهاد شاهمیری داور بین المللی والیبال کشورمان نیز به عنوان داور ذخیره این مسابقه است.
 
*دیوید لی سرگروه تیم ملی والیبال آمریکا چند دقیقه زودتر از دیگر بازیکنان به زمین مسابقه آمد و با یکی از مربیان این تیم با توپ خود را گرم کرد. سایر بازیکنان آمریکا نیز ساعت ۲۰ و ۲۰ دقیقه وارد زمین مسابقه و از سوی تماشاگران تشویق شدند.
 
*تیم ملی والیبال ایران نیز ساعت ۲۰ و ۲۵ دقیقه با تشویق حاضران در سالن وارد زمین مسابقه شد و بازیکنان گرم کردن خود را آغاز کردند.
 
* بازیکنان آمریکایی به احترام به ایران و روزه داران از خوردن آب قبل از اذان خود داری کردند.
 
*محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان ، حجت الاسلام ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس و نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور نیز در سالن حضور دارند.
 
دو بازی دو سر برد برای ایران / آمریکا پای میز والیبال در حسرت امتیاز نشست + مصاحبه ها، حواشی، عکس و فیلم
 
*تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه که جمعه شب برگزار شد، موفق به شکست سه بر صفر آمریکا شد.
** مصاحبه بازیکنان و سرمربیان پس از بازی:
 
عبادی پور: دعای خیر مردم نقش پررنگی در پیروزیمان داشت
میلاد عبادی پور بعد از پیروزی برابر تیم ملی آمریکا گفت: تیم آمریکا یکی از قدرت های برتر والیبال جهان است و ما با اقتدار توانستیم این تیم را شکست دهیم
وی افزود: این برد را مدیون تماشاگران هستیم و اگر دعای خیر آن ها نبود نمی توانستیم به این راحتی به پیروزی برسیم.
 

عادل غلامی: ما توانستیم برای دومین بار مقتدرانه تیم قدرتمند آمریکا را شکست دهیم و این برد شیرین را به تمام هواداران و ایرانیان عزیز تقدیم می‌کنم.

فرهاد قائمی: هیچ کسی باور نمی‌کرد ما در تهران آمریکایی که در دور رفت 3بر 1 مقابلش شکست خوردیم را این‌طور مغلوب کنیم. ولی برای شادی دل مردم از هیچ تلاشی کوتاهی نکردیم و بردیم.

شهرام محمودی: این شش امتیاز را مدیون هواداران‌مان هستیم و فکر نمی‌کنم خودمان کار بزرگی انجام داده باشیم، بلکه این مردم بودند که آمدند و با زیر فشار قرار دادن آمریکا باعث شدند شش امتیاز کسب کنیم.ما به کار خودمان ایمان داشتیم و می‌دانستیم که می‌توانیم بعد از چهار شکست به شرایط خوب بازگردیم اما آنهایی که چشم دیدن تیم ما را ندارند، این باور را نداشتند. ما همانطور که پس از چهار شکست در دو بازی اول‌مان خودمان را نباختیم اکنون هم این دو پیروزی مقابل آمریکا را فراموش می‌کنیم. ما می‌خواهیم در چهار دیدار پیش رو موفق شویم و دور بعد صعود کنیم.

 
معروف: قدرتمان را ثابت کردیم
کاپیتان تیم ملی والیبال کشورمان خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها بر خلاف بازی قبلی بهتر سرویس زدند و اشتباهات آنها کمتر شده بود و قوی‌تر عمل کردند. ما هم اگر تیم کاملی نبودیم نمی‌توانستیم به این شکل آمریکا را شکست دهیم اما همه بچه‌های ما از بازیکنان اصلی گرفته تا تعویضی به خوبی به وظایف خود عمل کردند. من به شخصه از همه آنها تشکر می‌کنم.
 
وی افزود: ما به کار خودمان ایمان داشتیم و می‌دانستیم که می‌توانیم بعد از چهار شکست به شرایط خوب بازگردیم اما آنهایی که چشم دیدن تیم ما را ندارند، این باور را نداشتند. ما همانطور که پس از چهار شکست در دو بازی اول‌مان خودمان را نباختیم اکنون هم این دو پیروزی مقابل آمریکا را فراموش می‌کنیم. ما می‌خواهیم در چهار دیدار پیش رو موفق شویم و دور بعد صعود کنیم.
 
کواچ: از گروهمان صعود خواهیم کرد / آمریکا شانس تغییر نتیجه را داشت
اسلوبودان کواچ در نشست خبری پس از دیدار تیم‌های والیبال ایران و آمریکا درباره پیروزی 3 بر صفر ملی‌پوشان والیبال کشورمان مقابل آمریکا، اظهار داشت: از این پیروزی بسیار خوشحال هستم. اگر ما در بازی اولابه خاطر تماشاگران‌مان آمریکا را شکست دادیم امشب به خاطر بازی خوب‌مان این کار را انجام دادیم. ما از این پیروزی خوشحالیم اما می‌دانیم که چهار قدم دیگر برای صعود داریم. باید از همه بازیکنانم تشکر کنم که امروز مثل یک تیم بازی کردند و با همت آنها توانستیم آمریکا را شکست دهیم.
 
وی گفت: ما سخت تلاش و سعی کردیم که توانستیم آمریکا را شکست بدهیم. تیم والیبال ایران با دو نتیجه 3 بر صفر آمریکا را برد. در این دو مسابقه هر لحظه می‌شد آمریکا به بازی برگردد و نتیجه را برگرداند اما ما این اجازه را به این تیم ندادیم. بازیکنانم امروز با سرویس‌های قدرتمند و حملات خوب توانستند آمریکا را شکست دهند.
 
وی افزود: تیم ایران نسبت به پارسال تغییر داشت و الان با این شرایط خیلی سخت است که تیم‌های قدرتمند مقابل ما بازی کنند. ما در بازی مقابل آمریکا خیلی سخت تلاش کردیم و خیلی خوب توانستیم بازی کنیم. با این وجود به نظر من آمریکا قدرتمندترین و بهترین تیم دنیاست که ما باید از این تیم نظم را یاد بگیریم.
 
سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان ادامه داد: من فراموش کردم که چطور بازیکنی بودم و در تلاش هستم تا ذهنیت خود را در قالب یک مربی عوض کنم. ما چهار بازی سخت دیگر پیش رو داریم چون اگر دیمتری موزرسکی هم به همراه تیم ملی روسیه به تهران بیاید روس‌ها هم حریف بسیار سرسختی خواهند بود.
 
وی تصریح کرد: لهستان قهرمان جهان است ولی قطعاً از آمریکا بهتر نیست. چیزی که مسلم است اینکه هیچ تیمی به ما امتیاز نمی‌دهد و ما باید هر پوئن را خودمان کسب کنیم. ما شانس زیادی برای صعود داریم به شرط اینکه مثل امشب بازی کنیم.
 
 
اسپرا:ایران در همه تکنیک ها عالی بود 
جان اسپرا در نشست خبری بعد از دومین دیدار ایران و آمریکا در هفته ششم لیگ جهانی افزود: این جو و تماشاگر باز هم بر تیم ما اثر گذاشت اما تیم ایران در بازی دوم بهتر بازی کرد. ایران در دفاع، اسپک و سرویس خیلی خوب کار کرد.
 
وی با بیان اینکه تیم آمریکا بازیکنان بزرگی دارد، گفت: ما همچنان امیدوار به برگزاری مسابقات خوبی هستیم و انشاالله بازی های بهتری در آینده داشته باشیم.
 
سرمربی تیم والیبال آمریکا در پاسخ به این سئوال که ایده و استراتژی شما برای بازی با ایران چی بود و چرا تغییری در مسابقه نداشتید؟ گفت: تغییراتی داشتیم و برخی مواقع در مسابقات نیاز به تغییرات است و برخی مواقع نیست. تیم آمریکا استراتژی کلی دارد. ایران از نظر فیزیک بدنی بهتر از آمریکا نیست اما امروز سرعت بازی خوبی داشت و پاس های خوبی دادند.
 
وی در پاسخ به این سئوال که حضور تیم آمریکا در ایران چه تاثیری در شما داشت و چه پیامی به آمریکا می برید، گفت: فکر می کنم مردم ایران بسیار مهمان نواز هستند از بودن در ایران لذت بردم و یک روز ناهار در یک مکان کوهستانی خوردیم و لذت بردیم.
 
در باره ارتباط بین ایران و آمریکا باید رسانه ها تلاش کنند و پیامم برای مردم آمریکا این است که سفری خوبی به ایران داشتم و دوست دارم دوباره به این کشور سفر کنم.
تیم ملی والیبال ایران در دو دیدار متوالی با آمریکا موفق به شکست سه بر صفر این تیم در هفته ششم لیگ جهانی شد.
 
 
 
*تبریک وزیر ورزش به تیم ملی والیبال

دو بازی دو سر برد برای ایران / آمریکا پای میز والیبال در حسرت امتیاز نشست + مصاحبه ها، حواشی، عکس و فیلم
در پیام  محمود گودرزی به تیم ملی والیبال ایران امده است:
" شکوه دومین برد شما جوانان برومند جمهوری اسلامی ایران مقابل تیم ملی آمریکا قهرمان سه دوره بازیهای المپیک و لیگ جهانی برای مردم قدر شناس ایران لذت بخش و مسرت آفرین است.
این اقتدار و صلابت شما همراه با حضور پر شور تماشاگران ایرانی در شب های پرفیض ماه رمضان ، برگ زرین دیگری بر افتخارات ورزش ایران افزود.
اینجاب ضمن تشکر و تقدیر از توان بالا و ارزشهای خوب فنی و روحی شما ، از مردم ورزشدوست میهن عزیزمان نیز تشکر می کنم و امیدوارم با موفقیت در بازیهای بعدی در لیگ جهانی فرصت حضور در مرحله نهایی این رقابتهای مهم نصیب ورزش ایران شود "
 
شهرام محمودی امتیازآورترین بازیکن دیدار دوم ایران و آمریکا شد
شهرام محمودی در این دیدار با ۱۷ امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن مسابقه را به دست آورد. سید محمد موسوی نیز ۱۲ امتیاز به دست آورد تا نفر دوم این مسابقه باشد.
اندرسون و راسل نیزبا ۹ امتیاز بهترین بازیکنان آمریکا در این مسابقه بود.
انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۹۴۷۷
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال