سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ,21 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۶
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان مطرح کرد:
هنر انقلابی در استان مغفول مانده است/ نبود اعتبار مشکل اصلی این حوزه
 
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: نبود اعتبار کافی، مشکل اصلی فعالیت در عرصه هنر انقلاب است.
به گزارش عصر هامون، محسن ذوالفقاری در گفت و گو با خبرنگار عصر هامون ضمن تبریک روز هنر انقلاب اسلامی نبود اعتبار، دوربودن از مرکز و عدم دسترسی هنرمندان استانی به اساتید درجه یک کشور را از عمده مشکلات استان در زمینه هنر انقلاب دانست و اظهار داشت:مسئله فرهنگ در استان ما درگیر یکسری مسایلی است که در راس آن می توان به مسایل مالی اشاره کرد، باید نگاه مسئولان کشوری به استان در زمینه فرهنگی تغییر کند چرا که اگر تنها فکر کنیم با یک اعتبار ناچیز و بازبودن درب مجموعه فرهنگی و هنری مشکلات حل است، این درست نیست.

وی ادامه داد: نیاز است ما با یک نگاه دوراندیشانه اعتبارات ویژه برای فعالیت های فرهنگی و هنری اختصاص دهیم تا در تمام زمینه ها ایمن بمانیم، با پرداختن به این مسئله در بسیاری از موارد به مثل امنیت و مشکلاتی از این دست دیگر مشکل خاصی را مشاهده نخواهیم کرد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان با بیان اینکه دوری از مرکز، هنرمندان ما را به دلیل عدم دسترسی به اساتید درجه یک جهت دریافت آموزش، رنج می دهد، افزود: یکی از وظایف ما توسعه بخش آموزش است که در قالب آن باید به بخش هایی که در گذشته مغفول مانده و به آنها پرداخته نشده گرایش داشته باشیم که از این موارد می توانیم به مستند سازی در زمینه های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی که در گذشته زیاد به این موضوعات پرداخته نشده و خاطره های شفاهی توجه داشته باشیم.

این مسئول بیان کرد: یکسری برنامه ها و اقدامات در دستور کار قرار دادیم اما مشکلاتی به مثل نبود اعتبار، سرعت کار ما را کم کرده است.

ذوالفقاری با اشاره به روز هنر انقلاب اذعان کرد: متاسفانه چیزی که دامنگیر هنر است، بحث روشنفکری در هنر می باشد که این یک آفت بوده و هنر متعالی را از ارزش هایی که باید به آن پرداخته شود و مد نظر مقام معظم رهبری  فاصله می دهد.

وی تاکید کرد: در چند سال اخیر خوشبختانه با نماد ساختن شهید آوینی که یقینا اسطوره ای در زمینه هنر انقلاب و هنر متعهد است کار ارزشمندی کرده ایم.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان با بیان اینکه هنر انقلاب و هنر متعهد از خود تعریف دارد و برخی به مثل شهید بهشتی نیز به آنها پرداخته است، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در نشست ها و سخنرانی های مختلف به این هنرها پرداخته است و با توجه به نام نهادن حوزه هنری به نام حوزه هنری انقلاب اسلامی توسط ایشان، انتظارات از این نهاد در زمینه هنر انقلاب اسلامی بیشتر از سایر دستگاه ها است.

وی خاطر نشان کرد: این نهاد، در سالهای اخیر توانسته است در زمینه آثار فاخر تولیدات هنرمندان کارهای خوبی را انجام دهد و حمایت های لازم را از هنرمندان انجام دهد.

رئیس حوزه هنری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در سیستان و بلوچستان سعی شده تا در این راستا اقدامات موثری انجام شود و در این راستا سال گذشته کتاب بیانیه که از آثار شعر های سروده شده استاد عباس باقری بوده و در زمینه انقلاب اسلامی و استکبار ستیزی نوشته شده است، منتشر یافت و به عنوان کتاب سال انقلاب اسلامی در سال95انتخاب شد.

ذوالفقاری خاطر نشان کرد: یکی از وظایف حوزه هنری پرورش نسل جدید انقلابی  و پرورش هنرمندان و سوق دادن آنها برای فعالیت در زمینه هایی به مثل انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که در استان مغفول مانده و کار خاصی در این زمینه ها انجام نشده است، می باشد که در این راستا از پیشکسوتان نیز کمک گرفته می شود.

این مسئول تصریح کرد: هنرمند باید به مسایل روز خودش بپردازد و هنرمندی که نسبت به مسایل روز جامعه اش بی تفاوت باشد را نمی توان هنرمند متعهد دانست.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۳۱۵۹


ارسال