پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۲
کارشناس سیاسی در گفت وگو با عصرهامون؛
گزینه ای روی کار بیاید که چشم امید به غرب نداشته باشد/ مسائل قومی قبیله ای ملاک انتخاب فرد شایسته قرار نگیرد
 
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان گفت: در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری سیستان و بلوچستان به جای آنکه کارآیی افراد سنجیده شود از زاویه قومی قبیله ای عمل شده که این امر یک آفت بزرگ در انتخابات به شمار می رود.
به گزارش عصرهامون، کارشناس مسائل سیاسی و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان در گفت وگو با خبرنگارما در خصوص برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: با توجه به شرایط نظام بین المللی و مسائل منطقه ای و همچنین تاثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه ای و جهانی انتخابات ریاست جمهوری برای اقصی نقاط دنیا به ویژه مردم کشور بسیار حائز اهمیت است.

احمد علی خسروی با بیان اینکه بزرگترین پشتوانه جمهوری اسلامی حمایت های مردمی است، گفت: برای همگان تکلیف است که به دور از احساسات و تعلقات حزبی و جناحی بنا به مصالح نظام و انقلاب در انتخابات اقدام به انتخاب فردی شایسته، مدیر، مدبر و اصلح کنند.

وی ادامه داد: دشمن به شدت تلاش می کند نتیجه انتخابات به گونه ای سوق پیدا کند که خود می خواهد و فردی بر روی کار بیاید که آنچه را باعث تقویت مبانی اقتدار نظام از داخل می شود را خنثی و بر خلاف فرمایشات رهبر معظم انقلاب که بحث اقتصاد مقاومتی منجر به حمایت از تولید، اشتغال، کارآفرینی، افزایش امید مردم به آینده  و امید می شود، عمل کند.
 
گزینه ای روی کار بیاید که چشم امید و نگاه به غرب نداشته باشد
این مسئول با بیان اینکه استکبار جهانی و غرب با اصل دین، نظام، انقلاب، استقلال و عزت ایرانی مشکل دارد، افزود: باید گزینه ای روی کار بیاید که چشم امید و نگاه به غرب نداشته باشد؛ تاریخ ثابت کرده که در مذاکرات و تعامل با غرب هیچگاه چیزی عاید کشور نخواهد شد.

وی از رهبر انقلاب به عنوان دلسوزترین، حکیمانه ترین، فرزانه ترین و شجاع ترین شخص در این مملکت یاد کرد و گفت: فردی باید رئیس جمهور شود که علاوه بر همسویی و همراهی ولی امر مسلمین از لحاظ اقتصادی، سلامت نفس و عزت نفس نیز برخوردار و کامل باشد.
 
گول شعارهای دهان پر کن را نخوریم
وی ایستاده خواهی در مقابل استکبار جهانی را از دیگر ویژگی های رئیس جمهور آینده عنوان کرد و ادامه داد: فردی باید مرد میدان عمل باشد که اهتمام جدی در مبارزه با فساد در راستای تحقق منویات رهبری و خواسته های مردم را داشته باشد.

خسروی با بیان اینکه برخی قبل از انتخابات وعده های زیادی داده که علی رغم مهیا بودن فیلم و صوت باز هم آنها را تکذیب می کند و زیر قول هایشان می زنند، گفت: این هوشیاری مردم را می طلبد که نباید به این شعارها توجه کنند بلکه باید عملکرد سوابق اجرایی و پایبندی آنها را به اصول انقلاب و نظام سنجید و به آن دلخوش کرد چرا که خیلی از شعارها قابلیت محقق شدن را نداشته و در حد شعار هم باقی می ماند.

وی با بیان اینکه افرادی که قول داده و بدان عمل نمی کنند به درد این مملکت و کارهای اجرایی بزرگ نمی خورند، افزود: این افراد در شان ریاست جمهوری نیستند و نباید گول شعارهای دهان پر کن آنها را خورد.
 
مسائل قومی قبیله ای ملاک انتخاب فرد شایسته قرار نگیرد
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد با بیان اینکه در انتخابات باید اساس کارآمدی و تعهد کاندیداها را مدنظر قرار داد، تصریح کرد: در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری سیستان و بلوچستان به جای آنکه کارآیی افراد سنجیده شود از زاویه قومی قبیله ای عمل شده که این آفت بزرگی است لذا باید در انتخاب فرد اصلح مصالح نظام و خدمت به مردم را مدنظر قرار داد.

وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: تا زمانی که انتخاب فرد اصلح در سیستان و بلوچستان با موضوعات قومی قبیله ای درگیر باشد شاهد پیشرفت در استان نخواهیم بود زیرا این گونه انتخاب مانع روی کارآمدن فرد اصلح و کارآمد خواهد شد.

منبع:جوان
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۱۰۶


ارسال