سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ,7 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۷
رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی چابهار خبر داد
استفاده از سامانه کارورزی برای جذب بیکاران در چابهار
 
رئیس اداره تعاون کار ورفاه رفاه اجتماعی چابهار گفت: سامانه کارورزی با در دست داشتن لیست افراد بیکار در چابهار کمک خوبی برای اشتغالزلیی در موقعیت های بوجود آمده است.
به گزارش عصرهامون،عبدالله امیریان در جلسه کارورزی شهرستان اظهار کرد: سامانه www.karvarzi.mcls.gov.ir میتواند روند بهتر و سریعتری در جذب جوانان چابهاری داشته باشد و همه ادارات و شرکت های کاریابی باید در این طرح حضور فعال داشته باشند.
وی افزود: مهمتر از نیروی انسانی متعهد و کارآمد و دارای عزم راسخ برای پیشرفت اگر از  الگوی اقتصادی بومی و علمی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی که همان اقتصاد مقاومتی است، پیروی کند نه تنها بر همه مشکلات اقتصادی از جمله بیکاری جوانان بر طرف می‌شود، بلکه در دنیا تحریم‌های علیه کشورمان تا حد بسیار زیادی بلااثرخواهد ماند.
رئیس اداره کار ادامه داد: جالب است بدانیم بحران بیکاری امروز کشور تنها برای فارغ التحصیلان دانشگاهی است و این نوع از بازار کار 3 قفله شده و دولت نمی تواند برای رونق آن کاری بکند، وگرنه بازار مشاغل ساده بحرانی ندارد و در بسیاری از موارد رونق هم دارد و مشاغل نیازمند مهارت و تخصص نیز تقریباً خوب بوده و ممکن است در دوره ای دچار شدت و ضعف شود، ولی مشکل خاصی نیست و مسئله تنها بیکار ماندن میلیونی فارغ التحصیلان بیکار است.
وی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته افراد تحصیل می‌کردند و می‌دانستند هرچه تحصیلات بالاتر باشد، گزینه‌های شغلی بیشتری برایشان ایجاد می‌شود، اما امروز با تغییر نگرش‌ها به کار و فرهنگ کار، دیگر اینگونه نیست.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۴۴۲


ارسال