جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ,18 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۱
خیران چابهاری بیش از ۳ میلیارد ریال در جشن گلریزان تعهد کردند
 
مدیرعامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت: خیران شهرستان چابهار با هدف کمک به زندانیان جرائم غیرعمد سه میلیارد و 140 میلیون ریال در جشن گلریزان امسال تعهد کردند.
به گزارش عصرهامون،به نقل از چهاربهاران، رحمدل بامری در هجدهمین مراسم جشن گلریزان در چابهار اظهار کرد: همزمان با جشن گلریزان مردم نوعدوست این شهرستان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در قالب تعهد پرداختی و کمک های نقدی جمع آوری شده است.
وی با اشاره به آسیب های اجتماعی وارد شده به خانواده های زندانیان بدهکار که در پی حوادث ناخواسته مانند تصادفات روی می دهد، کمک خیرین را باعث نجات زندانیان، خانواده های آنان و آسیب دیدگان این حوادث دانست.
مدیرعامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت: سوانح رانندگی، مهریه و نفقه و حوادث کاری شایع ترین جرائم زندانیان غیر عمد در استان است.
بامری از علما، ریش سفیدان طوایف و قبایل درخواست کرد با فرهنگ سازی مردم را نسبت به عواقب بیمه نکردن وسائط نقلیه و ترویج ازدواج های آسان بر اساس قوانین اسلامی با تعیین مهریه های معقول آگاه کنند.
وی گفت: در حال حاضر 79 زندانی جرائم غیرعمد در زندان های استان به سر می‌برند که امیدواریم با بهره‌گیری از کمک‌های نیکوکاران بخشی از مبلغ 71 میلیارد و 870 میلیون ریال مورد نیاز برای آزادسازی آنان فراهم شود.
مدیرعامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان آزادی هر زندانی را موجب سامان یافتن یک خانواده دانست و بیان کرد: تلاش برای آزادی زندانیان در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است.
وی خاطرنشان کرد: مردم سیستان و بلوچستان می توانند برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد وجوه نقدی خود را علاوه بر واریز به شماره کارت 6104337770113635 بانک ملت به نام ستاد دیه استان، با سامانه پیامکی *780*7777054# نیز پرداخت کنند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۸۲۴


ارسال