دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
محرومیت مردم 30 روستای بخش مرکزی قصرقند از داشتن راه های مواصلاتی به معضل بزرگ این منطقه تبدیل شده است.
به گزارش عصر هامون، به نقل از چهاربهاران، سعید عیسی نیا گفت: بخش مرکزی قصرقند به دو قسمت تقسیم می شود که در قسمتی از آن 30 روستا با جمعیت بالای 10 هزار نفر در حاشیه و بستر رودخانه کاجو قرار گرفتند و از داشتن راه های دسترسی آسان به دیگر نقاط از جمله مرکز محروم هستند.
وی افزود: تنها راه های مواصلاتی این روستاها که به طول 65 کیلومتر است، از مسیر بسیار دشوار کوه های صعب العبور منطقه و بستر رودخانه کاجو می گذرد و مردم این 30 روستا را با مشکلات فراوان مواجه کرده و این مشکل سبب شده است تا دو سوم جمعیت دختران این مناطق به دلیل نبود راه های مواصلاتی آسان، از آموختن علم و دانش باز بمانند.
عیسی نیا با تأکید مجدد، به این که بازماندگان از تحصیل رو به افزایش است گفت: مسئولان باید به این موضوع به طور جدی توجه کنند و به دنبال رفع این مشکل باشند زیرا در صورت ادامه بی توجهی آمار بازماندگان از تحصیل به ویژه دختران در این منطقه بازهم افزایش پیدا خواهد کرد.
وی تصریح کرد: بخش مرکزی قصرقند در سال های گذشته از بسیاری امکانات محروم بوده است که از آن جمله می توان به بهداشت و درمان اشاره کرد که با پیگیری ها ، پس از 37 سال دو باب خانه بهداشت در روستاهای پادکوب و مرکزی و یک درمانگاه در روستای دهیرک راه اندازی شده و توانسته است فقط 50 درصد از مشکلات بهداشتی مردم را رفع کند.
بخشدار مرکزی قصرقند ادامه داد: بخش مرکزی کمتر از 10 کیلومتر راه روستایی آسفالت دارد و در حالی که کل راه های مواصلاتی بین این 30 روستا به 250 تا 300 کیلومتر می رسد که در انتظار اعتبارهای لازم و مساعدت مسئولان برای آسفالت و هموارکردن آن هستیم.
وی اضافه کرد: کار مطالعات احداث پل امام علی(ع) به اتمام رسیده و در انتظار تأمین اعتبارهای لازم برای عملیاتی کردن است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۴۷۴


ارسال