يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۵
در جلسه شورای اداری سیستان و بلوچستان مطرح شد:
اساس برنامه دولت در سیستان و بلوچستان، توسعه ترانزیت و کشاورزی است/ با وحدت و هماهنگی از مشکلات عبور می کنیم
 
رئیس جمهور کشور اساس برنامه دولت در سیستان وبلوچستان را، توسعه ترانزیت و کشاورزی عنوان کرد و گفت: برای توسعه استان همه نخبگان و کارآفرینان باید به میدان بیایند.
به گزارش عصرهامون، حسن روحانی در جلسه شورای اداری سیستان و بلوچستان ضمن تشکر از مشارکت همه مردم استان برای حفظ امنیت در کنار نیروهای مسلح اظهار کرد: دولت، ارتش، سپاه و بسیج نمایندگان مردم هستند؛ فرایند امداد رسانی دستگاههای مختلف در مناطق زلزله زده بی سابقه بود به گونه ای که نجات بیش از 7 هزار نفر مصدوم زلزله کرمانشاه نمونه ای کم نظیر است.
وی در ادامه با اشاره به مشارکت سیاسی مردم در انتخابات و جواب قاطع آنان به دشمن افزود: هدف دولت توسعه سیستان و بلوچستان است و اساس برنامه دولت در استان، توسعه ترانزیت و کشاورزی است و برای توسعه استان همه نخبگان و کارآفرینان باید به میدان بیایند.
رئیس جمهور با بیان اینکه توسعه چابهار تحول در روابط منطقه ای و بین المللی ایجاد می کند، ادامه داد: توسعه انواع ترانزیت، توسعه قدرت ملی است و پروژه راه آهن چابهار تا زاهدان و بیرجند، برای امنیت و اقتصاد ما مهم است.
روحانی در ادامه بر صرفه جویی و بهره وری منابع آبی به عنوان ضرورتی ملی تاکید کرد و افزود: منطقه آزاد سیستان برای توسعه منطقه موثر خواهد بود و خواهان رابطه خوب و برادرانه با همسایگان هستیم.
وی با بیان اینکه توسعه سیستان و بلوچستان از دانشگاه شروع می‌شود، افزود: باید مواد درسی دانشگاه مرتبط با مشکلات و مسائل و ظرفیت‌های منطقه باشد، سواحل مکران، سواحل طلایست که باید از طرفیت آن استفاده کنیم.
رئیس جمهور افزود: قبل از دولت یازدهم دو گمرک رسمی داشتیم در دولت یازدهم دو مرز رسمی دیگر مصوب شده و 13 بازارچه رسمی مصوب شده است، برای تحول اقتصادی در این منطقه باید امنیت باشد، خوشحالم که روابط ما با کشورهای همسایه در شمال و شرق و غرب کشور خوب است، ما می‌خواهیم با همه کشورها رابطه خوب و عزت مندانه داشته باشیم.
روحانی گفت: آب یک مشکل بزرگ در این استان و کل ایران است، تاکنون استانی نرفتم که در مورد آب بحثی نشود، بهترین راهکار صرفه‌جویی در مصرف آب به ویژه در بخش کشاورزی است.
وی افزود: سیستان و بلوچستان جزو مناطق کم بارش و کویری است، بی آبی و خشکسالی را درک می‌کنم، در دوران جوانی کشاورزی کردم و کشاورزان را درک می‌کنم.
وی ادامه داد: تجارت، ترانزیت، آب، صنعت و کشاورزی در این استان مورد توجه قرار دارد، گردشگری از راه حل‌هایی است که به سرعت اشتغال ایجاد می‌کند، باید بخش گردشگری فعال شود.
روحانی گفت: حاشیه نشینی به ویژه در چابهار یک غم بزرگ و یک مسئله مهم است، یکی از اهداف مهم دولت دوازدهم مبارزه با فقر است، تلاش می کنیم در دولت دوازدهم به فقر مطلق در این کشور پایان دهیم.
 
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۰۶۸


ارسال