پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه سیستان وبلوچستان مطرح شد
انقلاب اسلامی ایران معجزه ای الهی بود/ افعانستان پس از اشغال توسط آمریکا روی خوش به خود ندیده است
 
برخی از امامان جمعه در اقصی نقاط استان سیستان وبلوچستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران معجزه ای الهی بود، عنوان کردند: پیشرفت ایران پس از انقلاب اسلامی به گونه ای بود که امروزه کشور ما در جایگاه برترین کشورهای علمی و فناوری جهان قرار دارد.
به گزارش عصرهامون، آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان سیستان و بلوچستان این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

برکات انقلاب اسلامی برکسی پوشیده نیست
آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلی قدس زاهدان با اشاره به اینکه برکات انقلاب اسلامی برکسی پوشیده نیست، اظهار کرد: امروز جمهموری اسلامی بدون آنکه به نیروهای خارجی وابسته باشد، در عرصه‌های مختلف پیشرفت کرده که این موضوع نسبت به وابستگی قبل از انقلاب ایران به مستشاران آمریکایی، نور در برابر ظلمات است پس برای این است که این دهه را دهه فجر می‌نامند.
وی در خصوص نامگذاری ایام پیروزی انقلاب اسلامی به دهه فجر بیان کرد: براساس معنای کلمه فجر در قرآن کریم، انقلاب اسلامی روشنایی‌های بسیاری را در زمینه‌های مختلف علمی نظامی اقتصادی سیاسی با تکیه بر استقلال و آزادی به ارمغان آورد.
 
قدرت‌های بزرگ دنیا جرأت دست درازی به خاک ایران اسلام را ندارند
خطیب نماز جمعه زاهدان با اشاره به اینکه امروز قدرت‌های بزرگ دنیا جرأت دست درازی به خاک این سرزمین را ندارند، افزود: درست است که امروز در جامعه ایران گرانی، بیکاری و سرگردانی نسل جوان وجود دارد و دولتمردان در پاسخگویی به ملت کوتاهی کردند اما مردم ایران استقلال و آزادی و امنیت را با این مشکلات قابل معاوضه نمی‌دانند.
وی با بیان اینکه دشمنان شماره یک ایران؛ آمریکا و اسرائیل هستند همین  دولت هایی که در قبل از انقلاب اسلامی سرمایه این مملکت را در اختیار داشتند، افزود: اکنون با استقلال ایران همین دولت‌ها جلوی ایران ایستاده‌اند و نمی‌توانند به اهداف خود برسند.
 
افعانستان پس از اشغال توسط آمریکا روی خوش به خود ندیده است
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در ادامه خاطر نشان کرد: افغانستان همسایه شرقی ایران کشوری که تاریخ معاصرش سراسر محنت و سختی را نشان می ‌دهد، حضور استعمارگر انگلیس با برخورد سرکوبگرانه و تجزیه گرانه زخم نخست را بر پیکر این کشور وارد کرد.
وی بیان کرد: بعد از آن حضور ماموران شوروی کمونیست با بهانه دستیابی به خلیج فارس با برخورد سرکوبگرانه زخم دوم را به این کشور زد. پس از آن تاسیس گروه‌های تروریستی توسط آمریکا و هم پیمانانش و درگیری‌های مختلف به بهانه قومیت و مذهب زخم چهارم بود.
آیت الله سلیمانی در ادامه افزود: آمریکایی‌ها به بهانه مبارزه با طالبان و مبارزه با مخدر این کشور را اشغال کردند و افعانستان پس از اشغال توسط آمریکا روی خوش به خود ندیده است؛ حالا نوبت زخم پنجم است چرا که منتقل کردن داعش و نیروهای تکفیری به این کشور حکایت از برنامه جدید آمریکا دارد.
وی اظهار کرد: نگرانی اصلی آمریکا درباره داعش چیست که دنبال مکان‌یابی جدید برای آن است؟ پس از شکست داعش در عراق و سوریه از حضور در این منطقه ناامید شد و  نقشه‌هایش با شکست مواجه شد که نقش‌آفرینی ایران در این شکست آمریکا برای همه آشکار است. حالا نوبت افغانستان است زیرا این کشور به خاطر زخم‌های پی در پی در تاریخ معاصر بنیه دفاعی‌اش به‌شدت کاهش پیدا کرده و نمی‌تواند به راحتی با آن‌ها مقابله کند. دوم اینکه در همسایگی ایران است و راحت‌تر از سوریه می‌تواند به ایران آسیب رساند.
امام جمعه زاهدان تصریح کرد: از طرفی افغانستان به دو رقیب آمریکا یعنی چین و روسیه نزدیک است و پایگاه مناسب برای زهرچشم گرفتن از این رقباست. آمریکا قصد ماندن در منطقه را دارد مگر اینکه با زور او را از منطقه خارج کرد. در طرح جدید آمریکا با نقشه‌های تروریستی جدید وارد افغانستان شده که عملیات‌ها و کشتارهای چند روز اخیر در افغانستان با مسئولیت داعش نشانه‌های این طرح جدید است.
آیت الله سلیمانی خاطر نشان کرد: کشورهای منطقه باید به این موضوع واقف باشند و برای جلوگیری از این طرح اقدام کنند و حساسیت نشان دهند تا آمریکا به زودی به ناکامی در اجرای این طرح برسد.
 

انقلاب اسلامی انقلاب صلح و دوستی است
امام جمعه شهرستان هیرمند گفت: انقلاب اسلامی با عرضه معارف ناب اسلامی، به جهانیان نشان می دهد که این انقلاب، انقلاب صلح و دوستی و مبارزه با ظلم است.
حجت الاسلام ابراهیم گزمه در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان هیرمند ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و همچنین تسلیت ایام جانسوز دخت نبی اکرم (ص) و ایام فاطمیه گفت: خداوند هر انسانی را که بر علیه ظلم قیام کند نزد دلها محبوب و گرامی می دارد.
امام جمعه شهرستان هیرمند خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) نیز به پشتوانه ملت ایران، انقلابی مردمی بر علیه ظلم را به ثمر نشاند تا این چنین در نزد مسلمانان جهان محبوب شوند.
وی ادامه داد: انقلاب ایران متعلق به یک قوم و ملیت نیست، این انقلاب بر پایه دین مبین اسلام پایه ریزی شده است و متعلق به همه ی جهان است، همانطور که امروزه در کشورهای دیگر در حال صادر شدن و گسترش است .
حجت الاسلام گزمه ابراز داشت: انقلاب اسلامی با عرضه معارف ناب اسلامی، به جهانیان نشان می دهد که این انقلاب، انقلاب صلح و دوستی و مبارزه با ظلم است لذا خود آن افراد با شناخت هر چه بیشتر از انقلاب اسلامی به سوی ما جذب می شوند.
خطیب جمعه شهرستان هیرمند به شناخت مردم ایران از انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: مردم ایران هر مسئولی را در هر جایگاهی که از مسیر انقلاب دور شود به آن اعتبار و جایگاهی نخواهند داد، همانند بنی صدر که در اوایل انقلاب نخست و زیر ایران شده بود  و مردم با سیاست های غلط او مخالفت کردند.
وی در ادامه به حملات اخیر کشور افغانستان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: کشور افغانستان بیش از 150 سال است که زیر سلطه کشورهای دیگر است.
وی ادامه داد: مردم در این سالها به خوبی دیده اند که به جز کشت و کشتار مردم مظلوم چیز دیگری عاید مردم کشور افغانستان از عاقبت حمایت آمریکایی ها نصیب نگردیده است.
حجت الاسلام گزمه تصریح کرد: کسانی که دم از رابطه با آمریکا می زنند بنگرند که بیش از 17 سال است آمریکایی ها طالبان را در کشور افغانستان به وجود آورده اند و هر از چند گاهی به بهانه وجود تروریست مردم مظلوم را بمباران می کنند.
امام جمعه شهرستان هیرمند همچنین گفت: کشورهای افغانستان ایران و روسیه یک مثلث استراتژیک برای آمریکا هستند، از آن سو به مدد نیروهای انقلابی ایران و نیروی مقاومت آمریکا در سوریه و عراق شکست سنگینی را متحمل شد و داعش را از آن منطقه به منطقه دیگری منتقل کرد.
وی با بیان اینکه آمریکا با سابقه جنایت کارانه خود نمی تواند دلسوز ایران باشد ادامه داد: آمریکا هر کجا که قدم گذاشته است مردم آن کشور به خاک و خون کشیده شده اند.
 
اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی دولت آمریکا موجب تحریک جهان اسلام شد
امام جمعه دلگان گفت: پشت سر تمام ناامنی های افغانستان و کشورهای منطقه، آمریکا و رژیم صهیونیستی است.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دلگان گفت: در محیط پیرامونی منطقه ای شاهد مشغول سازی جهان اسلام و ایجاد حاشیه ای امن برای رژیم صهیونیستی از جمله اهدافی است که با کمال تاسف استکبار جهانی در جریان جنگ های نیابتی و ایجاد فتنه داعش دنبال کرده است.
خطیب نماز جمعه دلگان با تاکید بر اینکه اکنون با ناکام ماندن دنیای استکبار در عرصه عراق و سوریه، این اهداف در کشور افغانستان دنبال می شود، تصریح کرد: تا شاید با حمایت های نزدیکتری بتواند از مرگ حتمی و همیشگی این جریان تروریستی جلوگیری نماید.
وی با بیان اینکه قطعا پشت سر همه ناامنی ها در افغانستان، همچون دیگر کشورهای منطقه آمریکا و رژیم صهیونیستی است، افزود: آمریکا هرگز نمی خواهد بگذارد که این منطقه و مجموعه کشورهای اسلامی روی خوشی ببینند.
حجت الاسلام والمسلمین بامری با اشاره به اینکه آمریکا از رهگذر تنش ها و ناامنی های نیابتی بیشترین سود را استکبار و فرزند نامشروعش رژیم صهیونیستی می برد، بیان کرد: یکی از شواهد سیاست های مرموزانه آمریکا در منطقه اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی رئیس جمهور آمریکا بود.
امام جمعه دلگان با تاکید بر اینکه در واقع این موضوع یک استراتژی شوم و مرگبار تلقی می گردد که باعث تحریک جهان اسلام شده است، اضافه کرد: حال در این شرایط پیچیده و ظالمانه چه باید کرد تا از طرفی ضریب آسیب های و تلفات ملت های مسلمان کاهش پیدا بکند و از جهتی نیز غده سرطانی اسرائیل در حاشیه امنی قرار نگیرد.
وی با بیان اینکه از همه مهمتر چهره واقعی ام الفساد آمریکای جنایتکار برای افکار عمومی دنیا به ویژه ملت های مسلمان آشکارتر گردد، ادامه داد: اولین راهکار برای اینکه ضربه به سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه پیشنهاد می گردد، شکوه بخشیدن ملت به راهپیمایی 22 بهمن امسال است.
حجت الاسلام والمسلمین بامری حضور در راهپیمایی 22 بهمن به ملت های مظلوم و مستضعف جهان امید می بخشد، عنوان کرد: حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن موجب یاس، انفعال و انزوای قدرت های زورگو خواهد بود.
امام جمعه دلگان با تاکید بر اینکه مردم ایران به قدرت های استکباری خواهد فهماند که آنان هیچ جایگاهی در میان ملت ایران ندارند، اظهار کرد: راهکار سوم فعال سازی ماشین تبلیغاتی و رسانه ای جهان اسلام و افشای چهره جنایتکاران جنگی همچون آل سعود که موجب شهادت و قتل عام هزاران انسان بیگناه در یمن شده اند.
وی خاطرنشان کرد: و راهکار سوم فعال کردن تشکل های مردم نهاد و حمایت و پشتیبانی از ملت های مظلوم و تحت ستم همچون مردم مظلوم یمن و فلسطین است.
 
انقلاب اسلامی ایران معجزه ای الهی بود
امام جمعه شهرستان سرباز گفت: پیشرفت علمی ایران پس از انقلاب اسلامی به گونه ای بود که امروزه کشور ما در جایگاه برترین کشورهای علمی و فناوری جهان قرار دارد.
حجت السلام قادر بخش بامری در خطبه های این هفته نماز جمعه راسک با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران از معجزات بزرگ عصر حاضر بود که بار دیگر نشان داد حق همواره بر باطل پیروز است.
وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران شاهد تحولات عظیمی در کشور بودیم که آبادانی شهرها و روستاهای دور افتاده و تامین امنیت در جای جای ایران از جمله این تحولات بود.
امام جمعه شهرستان سرباز با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران راهگشای دیگر ملت های آزادی خواه جهان شد، بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دیگر ملت های آزاده نیز با استفاده از مدل جمهوری اسلامی برای آزادی خود مبارزه کرده و در برابر استکبار ایستادند.
وی ادامه داد: حمایت جمهوری اسلامی ایران از کشورها و مردم مظلوم جهان یکی از اعتقادات بارزی است که هیچ گاه دست از آن بر نخواهد داشت و مادامی که مردم مظلوم جهان از ما درخواست کمک کنند به یاری آنان خواهیم شتافت.
بامری با اشاره به اینکه قدرت های استکباری از ملت ایران هراس دارند، تصریح کرد: ملت ایران ثابت کرده اند که همواره پشت نظام، کشور و رهبر خود ایستاده اند و برای دفاع از انقلاب اسلامی حاضرند از جان خود نیز بگذرند که همین مهم باعث ترس استکبار از این ملت غیور شده است.
وی همچنین با اشاره به در پیش بودن روز فناوری فضایی، خاطرنشان کرد: پیشرفت علمی ایران به گونه ای است که امروزه کشور ما در جایگاه برترین کشورهای علمی و فناوری جهان قرار دارد و جوانان ما بدون تکیه بر دیگران و تنها با دانش بومی تمامی قله های علمی و فناوری را فتح کرده اند.
 
انقلاب اسلامی با مقاومت و پایداری به پیروزی رسید
امام جمعه شهرستان خاش گفت: انقلاب اسلامی با مقاومت و پایداری به پیروزی رسید و تقویت وحدت و اتحاد میان ملت و مسئولین لازمه تداوم این انقلاب است.
حجت الاسلام غلامرضا دهقان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان خاش، اظهار کرد: در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان خاش، ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: رعایت تقوای الهی باعث رستگاری انسان در دنیا و اخرت می شود و او را سعادتمند میکند.
وی گفت: از دیدگاه دین مبین اسلام، تقوای الهی در جایگاه والای قرار دارد و مولا علی(ع)می فرمایند:" نهایت رضایت و خشنودی پروردگار متعال از بندگان خود رعایت تقواست".
حجت الاسلام دهقان با اشاره به ایام الله دهه مبارک فجر، تصریح کرد: در این روزها باید دستاوردها و نتایج انقلاب اسلامی به مردم ارائه شود و نباید نسبت به این برکات ناسپاسی کرد.
وی خاطرنشان کرد: استقلاب مهمترین دستاورد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و ایران اسلامی در امنیت و آسایش کامل قرار دارد اما در سایر کشورها هر روز شاهد جنگ و خونریزی هستیم.
حجت الاسلام دهقان افزود: لازمه تداوم انقلاب، تقویت مسئله وحدت میان اقشار مختلف جامعه است و امام راحل نیز با اتحاد و همبستگی مردم توانست نهضت انقلاب را ادامه دهد و به پیروزی برسد.
امام جمعه شهرستان خاش با تاکید بر برگزاری هرچه بهتر و باشکوه تر مراسمات ایام الله مبارک دهه فجر، گفت: بدون شک دشمنان نظام به دنبال حذف نظام هستند و از هرراهی می خواهند به اهداف شوم و پلید خود دست پیدا کنند.
وی ادامه داد: انقلاب شکوهمند ایران اسلامی بدون شک معجزه الهی بود که در سال 1357 و بقای 40 ساله آن نیز خود معجزه دیگر است که با رهبری و هدایت امام راحل و رهبر انقلاب اسلامی انجام شده است.
رئیس شورای فرهنگی شهرستان خاش با بیان اینکه مسئولین مدیون رای مردم هستند، گفت: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم با حرف و سخنرانی حل نمی شود و باید در عمل این مطالبات پیگیری و  حل شود.
وی  با اشاره به روز فناوری فضایی در تقویم، خاطرنشان کرد: ضرورت دارد باید به همراه هر فناوری و امکاناتی که به جامعه وارد می ‌شود، فرهنگ استفاده صحیح از آن نیز آموزش داده شود.
وی با اشاره بهمن روز نیروی هوایی ارتش، اذعان کرد: این روز برگ زرینی در افتخارات ارتش جمهوری اسلامی ایران است و اعلام همبستگی نیروی هوایی با مردم مهمترین عامل تسریع در رون انقلاب است.
حجت الاسلام دهقان اظهار کرد: روزی که همافران با لباس رسمی برای اعلام رسمی همبستگی با امام خمینی(ره) و مردم به سمت مدرسه رفاه رفتند مردم اشک شوق ریختند.
 
انقلاب تجلی اسلام ناب است
امام جمعه شهرستان سراوان گفت: انقلاب اسلامی تجلی اسلام ناب است که به برکت این انقلاب که مظهر ایثار و شکوه است یاد آور پیروزی و دگرگونی، عزت، آبادانی و آزادگی می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری در جمع نمازگزاران جمعه این شهرستان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در درس خارج از فقه، گفت: آمریکا گروه تروریستی مخرب و افراطی را با پشتیبانی و حمایت طرح ریزی کرده است تا به اهداف خود برسد و هم امنیت اسرائیل و یک دوستی برای رژیم غاصب صهیونستی در آنجا به دست آورد که با ورود گروه مقاومت نقشه آنها نقش بر آب شد.
وی افزود: آمریکایی ها با طراحی نقشه های جدید برای گروه مخرب و افراطی طراحی کرده اند تا کشورهای اسلامی را مشغول نگه دارند که امروزه روزنه هایی از آن در افغانستان مشاهده می شود که با حملات انفجاری و انتحاری مردم بی گناه این کشور را به خاک و خون کشیدند.
امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: برای دشمن شیعه و سنی فرقی ندارد چراکه  جنگ و برادر کشی ها را در قالب تنش های قومی و مذهبی راه اندازی کرده است.

دهه فجر آینه ای است که خورشید اسلام در آن دمیده
حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به آغاز ایام الله دهه فجر، طلوع انقلاب را جدا کننده دوران ظلمانی و نکبت بار استعمار و استبداد گران داخلی دانست که ظلمت رفت و نور آمد.
وی انقلاب را یک تحول و دگرگونی امیدوار کننده بیان کرد که عزت نفس، آزادی، حریت و اسلام را برای مردم به ارمغان آورد و  افزود: دهه فجر آینه ای است که خورشید اسلام در آن دمید و به ما هدیه شده است.
امام جمعه شهرستان سراوان انقلاب اسلامی را تجلی اسلام ناب برشمرد که به برکت این انقلاب که مظهر ایثار و شکوه است یاد آور پیروزی و دگرگونی، عزت، آبادانی و آزادگی می باشد.
حجت اسلام و المسلمین بامری با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی ایران قدرتمندان و طراحان جهان را به حیرت در آورده است، گفت: انقلاب اسلامی ایران دارای دستاوردهای بزرگ و بی شماری در همه ابعاد مانند هوافضا، موشکی، زیرساختی ، راه سازی، نفت و گاز است که دشمنان را به حیرت در آورده است.

لزوم بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی
وی اذعان کرد: بعضی ها می خواهند که آرمان ها و اصول های انقلاب اسلامی را به انحراف بکشند که باید در دهه فجر با مرور دستاوردها و آرمان های انقلاب تو دهنی محکمی به دشمنان ایران اسلامی زده شود.
امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به وضعیت مردم یمن، گفت: وضعیت امروز یمن سند بی لیاقتی سازمان های بین المللی که موضوع حقوق بشر را پیگیری می کنند.
حجت الاسلام و المسلمین بامری ادامه داد:  یمن در بد ترین وضیت ممکن به سر می برد که ایالی امریکا مانند عربستان و حکام بی لیاقت عربی بر سر مردم یمن جنایت ها و تجاوزهای را مرتکب می شوند.

لکه ننگ بودن برخی از کشورهای عربی در دل جهان اسلام
وی عربستان و امارات را لکه ننگ در دل اسلام برشمرد که با شیطان صفتی، ظلم هایی را به مردم یمن روا داشته اند، و افزود: طبق اسناد و گزارشات منتشر شده مجامع بین المللی یک میلیون و 800 هزار کودک یمنی دچار سوء تغذیه هستند.
امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: به دنبال تجاوزات کشورهای عربی به یمن، تا کنون پنج هزار کودک کشته و زخمی شده اند و 22 میلیون یمنی که 76 درصد جمعیت مردم یمن هستند،  دارای سوء تغذیه و پنج میلیون نفر در قحطی مطلق به سر می برند.

سرپوش گذاشتن آمریکا بر روی جنایات خود
حجت الاسلام و المسلمین با اشاره به بسته بودن تمامی مسیر ها جهت کمک به مردم یمن، گفت: چطور می شود که اجازه رساندن هیچ گونه مواد غذای و دارو به مردم یمن داده نمی شوداما ادعا می کنند  که موشک و دیگر موارد از ایران به یمن داده شده است؟
وی افزود: آمریکا با بد عهدی که در برجام داشته است، می خواهد با این وضعیت بر روی جنایت هایی که در یمن انجام داده سرپوش بگذارد ولی مردم و افرادی که دارای چشم بینا هستند، متوجه هستند که اینها با در اختیار قرار گذاشتن سلاح و بمب به عربستان با اینکه می دانند زنان و کودکان و مردم مظلوم یمن زیر بمب باران هستند، دوستدار حقوق بشر نیستند.
امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به ایام سوگواری بی بی دوعالم حضرت فاطمه (س) و با بیام ویژیگی های شخصیت نورانی حضرت زهرا (س)، خاطر نشان کرد: حضرت فاطمه الزهرا(س) در باب خودسازی بی نظیر است که در تمامی کتاب های معتبر اسلامی در تمامی فرق های اسلام در خصوص ویژیگی های بی نظیر حضرت فاطمه (س) ذکر شده است.
 
مسئولان باید امام خمینی(ره) را الگوی کارهای خود قرار دهند
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش گفت: مسئولان باید امام خمینی(ره) را الگوی کارهای خود قرار دهند و بی تردید عزت و استقلال موجود در کشور مدیون انقلاب اسلامی است.
مولوی محمدعلی شهنوازی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان خاش، با دعوت خود و نمازگزارن به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: تقوا بهترین توشه برای سفرآخرت است و همگان باید برای رسیدن به تقوای الهی و رستگاری تلاش کنند.
وی با تاکید بر اینکه مومنان باید از از گناه و لذت های دنیوی دوری کنند تا به سعادت و خوشبختی برسند، تصریح کرد: تقوای الهی سبب سعادت و خوشبختی مومنین می شود.
مولوی شهنوازی با اشاره به ایام الله مبارک دهه فجر، گفت: انقلاب اسلامی ایران حقانیت و کارآمدی خود را به همه جهانیان نشان داده است و باید مسئولان دستاوردها و نتایج این نظام را به نسل های جدید منتقل کنند.

وی خاطرنشان کرد: لازم است افکار امام راحل هرچه بیشتر برای رسیدن به تعالی کشور تببین شود و مردم با برگزاری ویژه برنامه های مختلف این ایام غرورآفرین و تاریخی را گرامی بدارند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش تصریح کرد: دهه مبارک فجر بهترین فرصت جهت بازخوانی آرمان های والای انقلاب و امام راحل است و باید همواره بر مسئله استقلال ایران و خروج از نفوذ بیگانگان تاکید کرد.
مولوی شهنوازی ادامه داد: پس از گذشت 40 سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی هر روز شاهد رشد و پیشرفت آن هستیم و بلوغ نهال دیروز انقلاب و درخت تنومند امروز آن همواره در حال توسعه است که دشمنان از این مسئله هراس دارند و به دنبال تخریب این درخت هستند.

وی با اشاره به روز فناوری فضایی، خاطرنشان کرد: استفاده از تکنولوژی روز و بهره مندی از فناوری های روز دنیا باید مورد توجه قرار گیرد و این امکانات باعث افزایش آگاهی مردم شده است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با اشاره به روز نیروی هوایی، اذعان کرد: نیروی هوایی با دارا بودن تجهیزات و امکانات به روز و پیشرفته همواره در کلیه ماموریت ها و مانورها بسیار خوش درخشیده و توانمندی بسیار بالایی دارد.

وی اظهار کرد: نقش بسیار مهمی نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در دوران هشت سال جنگ تحمیلی بر هیچ شخصی پوشیده نیست و در عصر حاضر نیز این نیروی سربلند در حال تولید و رسیدن و فناوری های جدید هستند و این مسئله خاری در چشم دشمنان است.

تخصیص اعتبار به سیستان نشان از توجه ویژه رهبری به سیستان و بلوچستان دارد
امام جمعه شهر علی اکبر گفت: با توجه به هدررفت بیت المال در طرح ۴۶ هزار هکتاری از استاندار و نهادهای نظارتی انتظار می رود نظارت بیشتری بر آن داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی اشرفیان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر عنوان کرد: امروز با همه مشکلات اقتصادی و تحریم های ظالمانه که کشور به آن مبتلاست و خدمات ارزشمند پایدار نظام بر کسی پوشیده نیست، اینکه با اذن رهبر معظم انقلاب و مصوبه کمیسیون تلفیق با برداشت چهار میلیارد از صندوق توسعه ملی در سال 97 موافقت شد که 350 میلیون دلار مخصوص تکمیل پروژه های سیستان است 150 میلیون دلار آن برای مقابله با ریزگرد هاست 250 میلیون دلار آن برای آبیاری تحت فشار است و موارد دیگری که برای کمک به مناطق زلزله زده و سلامت و احیای روستاهاست، بسیار اقدام ارزشمند و نشان توجه ویژه و بی نظیر مقام معظم رهبری به مناطق سیستان است که برای چندمین بار هم ردیف اعتباری خاص تسهیلات سیستان معین می کند و هم ردیف اعتباری عام برای مقابله با ریزگردها در نقاط مختلف کشور مشخص می کند.
وی افزود: اکنون هنر مسئولین، استاندار و نمایندگان را می طلبد که چطور از این فرصت ها استفاده کنند و با برنامه ها و همکاری هم از این عنایت ویژه رهبری برای عمران و آبادی سیستان بهره ببرند و با برنامه جامع و مناسب برای اشتغالزایی و امید به ماندگاری مردم تلاش کنند.
حجت الاسلام اشرفیان ادامه داد: یکباره برای همیشه این طرح آبرسانی به دشت های سیستان را ساماندهی کنند و به همه دروغ ها پایان بدهند، طرحی که باید با سرعت و دقت و استفاده از ظرفیت های بومی عملیاتی می شد و با کندی بدون مطالعه کافی و کارشناسان غیر بومی انجام می شود و هر دفعه برای مردم یک وعده ای می دهند که 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته در حالی که طرح پایلوت آن که باید دو سال پیش به صورت عمومی افتتاح می شد بی خبر و بی سرصدا می گویند آماده شده و افتتاح شد که البته در خود این امر جای اشکال است.
وی بیان کرد: شما که جرات ندارید پایلوت این طرح را رسما به مردم نشان دهید قطعا کار شما غیر کارشناسی و غیر منطقی است، نهاد های نظارتی ورود کنند چقدر از بیت المال در این کار های غیر کارشناسی هدر رفت، چقدر امید و اعتماد مردم که مهمترین سرمایه اجتماعی است از بین رفت چرا این همه نارضایتی مردم حتی کارگران این طرح وجود دارد چه تضمینی است که با این عنایت ویژه مقام معظم رهبری و تزریق اعتبار مجدد برای این طرح درست مدیریت شود و به نتیجه برسد؟
امام جمعه شهر علی اکبر اظهار کرد: از استاندار و دستگاه های نظارتی می خواهیم بر روند اجرایی این طرح نظارت بیشتری صورت بگیرد و از اعتبارات دیگری که از صندق توسعه ملی برای مقابله با ریزگرد ها در نظر گرفته شده نیز سهم استان سیستان و بلوچستان و به ویژه سیستان را پیگیری کنند.
حجت الاسلام اشرفیان تاکید کرد: وضعیت سیستان اگر از خوزستان بدتر نباشد قطعا کمتر نیست اما چرا کسی از ریزگرد های آلوده و کشنده سیستان سخن نمی گوید نه در مجلس و نه در دولت، سیستانی که در شرایط عادی و نرمال آن دومین شهر آلوده کشور می شود در ایام طوفان های مهیب شن و ماسه که حدود چهار ماه از زندگی مردم را در بر می گیرد چه روزگاری دارند این مردم پشت درب خانه هایی که با طوفان شن و ماسه بسته شده.
وی در این راستا اضافه کرد: اینکه دریاچه ارومیه با پیگیری ها و انسجام مسئولین و نمایندگان احیا شد نشان همت و غیرت آنهاست و اینکه سیستان با بیشترین آمار بیماری های تنفسی که در اثر ریزگرد ها برخاسته از تالاب خشکیده هامون است هنوز حرفی در دولت یا مجلس زده نمی شود و برنامه مدوّن ملی برای حل این بحران وجود ندارد ظلم به سیستان است، ظلمی که نمیگذارد صدای مظلومیت مردم سیستان به پایتخت برسد مسئولین و نمایندگان، ستاد مدیریت بحران برای استیفای حقوق مردم از این فرصت استفاده کنند.
امام جمعه شهر علی اکبر در ادامه به فرا رسیدن دهه فجر اشاره و بیان کرد: دهه فجر مظهر رشادت و عظمت و فداکاری ملت ایران است، دهه فجر وعده های الهی به مومنان حقیقی است.
وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ارزشمند ترین هدیه تاریخی و سیاسی بنیانگذار کبیر انقلاب و سربازان رشیدش به ملت بزرگ ایران است، دهه فجر یادآور این است که هرگاه ملت با هم متحد و منسجم شوند و تابع امام و ولی فقیه زمان خودشان باشند، با توکل و استعانت از خداوند می توانند رژیم طاغوتی که دو هزار و ۵۰۰ سال ریشه داشت را سرنگون کنند و از خاک این کشور بیرون کنند.

آزادی و اخوت ملت ایران از دستاورد های نظام مقدس جمهوری اسلامی است
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه با اشاره به اینکه اتحاد و اخوت در بین مردم ایران از دستاورد های انقلاب اسلامی است، گفت: دستاورد های نظام جمهوری اسلامی ایران در 39 سال گذشته بسیارزیاد بوده و این امر برای همگان قابل لمس است .
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به خدمات زیادی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی از اولین روزهای شکل گیری انقلاب تا کنون انجام شده است، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در 39 سال گذشته دستاورد های زیادی را به ارمغان آورده است که این امر برای همه آحاد جامعه قابل لمس است .
وی افزود : دررژیم طاغوت هیچ توجهی به مردم محروم درمناطق دورافتاده نمی شد اما به همت نظام جمهوری اسلامی هم اکنون در دورترین نقاط کشوربه مردم خدمات ارائه می شود و این موضوع بر هیچ کسی پوشیده نیست .
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور خاطر نشان کرد : اتحاد و اخوت خوبی در شهرستان میرجاوه و استان سیستان و بلوچستان حاکم است و این وحدت و برادری در سایه اسلام و انقلاب اسلامی ایجاد شده است.
وی تصریح کرد: استکبارجهانی و ضدانقلاب به دنبال ناامید کردن ملت ایران از انقلاب هستند اما مردم ما همواره از فتنه گران و ضدانقلاب اعلام برائت کردند چراکه مردم ما برای این انقلاب و ایجاد امنیت، شهدای بسیاری تقدیم کردند و اجازه نمی دهند دشمنان ملت ایران کشور را دچار تشنج کنند.
وی گفت: همه مردم با حضور حداکثری در راهپیمایی 22 بهمن حضور پیدا کنند تا این حرکت همانند سال های گذشته خاری در چشم دشمنان ملت ایران باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۱۰۲


ارسال