پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد
حضور در راهپیمایی 22 بهمن نشانه تجدید میثاق با رهبر معظم انقلاب/پیروزی انقلاب قدرت اسلام را به رخ جهانیان کشید
 
جمعی از امامان جمعه سیستان وبلوچستان در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن را نشانه تجدید میثاق با رهبری معظم انقلاب عنوان کردند و گفتند: این حضور تمام نقشه‌های دشمنان را خنثی می کند.
به گزارش عصرهامون، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: 22بهمن روز تداوم پیمان و عهدمان با شهیدان است و هرچه حضورمان در مراسم راهپیمایی این روز پر شکوه تر باشد، دسیسه ها و توطئه های دشمنان خنثی می شود.
آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان گفت: امروز یمن، بحرین، فلسطین عراق سوریه و افغانستان چشم به راه ملت ایران هستند، حضور باشکوه مردم در این راهپیمایی مشت محکمی به دهان استکبار جهانی و در واقع راهپیمایی 22 بهمن مانور قدرت، مایه رشد، شکوه و بصیرت مردم است.
وی ادامه داد: قبل از انقلاب مسائل ارزشی را در زندگی‌های شخصی خلاصه کرده بودند اما امام راحل(ره) به برکت انقلاب، نظم معنوی و اخلاقی برخواسته از اسلام ناب را به جامعه بشری عرضه کرد.
وی با بیان اینکه هیچ وقت شیعه تحمل ظالمان را نداشته و ندارد، گفت: عالمان شیعه زیر باز حاکمان مستبد نمی‌روند، هوشمندی امام خمینی (ره) در این بود که مردم را به اندیشه خودش وابسته کند.
سلیمانی خاطرنشان کرد: یکی از عواملی که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی داشت مردم سالاری دینی بوده و  دادن حق انتخاب به مردم برای تعیین سرنوشت خودشان از نقاط قوت انقلاب است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: استقلال سیاسی از مزیت های ایران است که امروزه در اختیار دارد اما دیروز استقلال سیاسی نداشت. قرارداد ترکمن چای و قرادادهای مشابه که افغانستان را از ایران جدا کرد نشان از نبود استقلال سیاسی ایران در قبل از انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه امروز ایران از کشورهای قدرتمند منطقه است، افزود: برقراری امنیت پایدار در یک منطقه پرتنش و پر آشوب از ویژگی‌های مهم  ایران است‌. کشوری با اقتدار نظامی و اطلاعاتی کم‌ نظیر که روز به روز با پیشرفت‌های مختلف در عرصه‌های علمی روبروست به طوری که به برکت جمهوری اسلامی در جنبش نرم افزاری و علوم جدید  اکنون ایران 11 برابر جهان رشد دارد.
سلیمانی با اشاره به  اینکه قدرت دفاعی دقیقا برابر با قدرت ملی است، تصریح کرد: مذاکره درباره قدرت دفاعی معنا ندارد.
وی بیان کرد: مردم ما مشکلات اقتصادی دارند، اما هرگز سعی در تضعیف انقلاب ندارند، کسانی هم که امسال به اغتشاش پرداختند با سرمایه گذاری سنگین از درون و بیرون کشور به این جنایت دست زدند و خیلی زود با تخریب امام زاده‌ها، مساجد، اماکن مذهبی و پایه های ارزشی جامعه هویتشان را به مردم نشان دادند.

حضور حداکثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان دهنده اقتدار ملی است
حجت الاسلام و المسلیمن یوسف مرادی امام جمعه موقت شهرستان سراوان در خطبه های سیاسی و عبادی خود استقلال اقتصادی را از لازمه های جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: مسئولین با تلاش های خود در زمینه سیاسی و اقتصادی باید از سو استفاده های دشمنان جلوگیری کند.
وی با اشاره به اینکه برقراری روابط بین الملل و تسهیل مشکلات اقتصادی تلاش نظام جمهوری اسلامی ایران در برجام بوده است، افزود: مباحث فرهنگی مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی است.
امام جمعه موقت سراوان با بیان اینکه کشور ایران در زمینه نانو، هسته ای، تسهیلات دفاعی، آزمایشگاهی و پزشکی پیشرفت چشم گیری داشته و نباید هزینه پژوهشی دانشجویان حذف شود، اذعان داشت: کسب موفقیت با تلاش جوانان انقلابی و پژوهشگر انجام می شود.
وی با بیان اینکه نمایندگان و مسئولین بودجه 97 را اصلاح و هزینه پژوهشی را به دانشجویان پرداخت کنند، بیان داشت: اگر هزینه پژوهشی حذف شود قطع به یقین ابتکار و خلاقیت کاهش پیدا خواهد کرد.
حجت الاسلام والمسلمین مرادی با اشاره به اینکه دعا راه ارتباطی انسان با خدا است و برای رهایی از مشکلات باید دعا کرد، گفت: در اوقات نماز دعا کردن اثر بیشتری دارد و اگر مستجاب نشد در آن حکمتی خواهد بود.
وی با بیان اینکه وقتی صدقات کم می شود، بیماری و مشکلات مردم زیاد خواهد شد، یادآوری کرد: پرداخت نکردن خمس و زکات موجب می شود که فرد پول را صرف بیماری و گرفتاری های پیش روی خود کند.
امام جمعه موقت سراوان در ادامه تصریح کرد: مسئولین و مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه مشارکت حداکثری و پر شوری داشته باشند و اقتدا و صلابت خود را به جهانیان نشان داده و از اسما متبرکه ای که بر روی پرچم و پلاکارد ها قرار دارد محافظت کنند تا جسارتی به ایران اسلامی نشود.

 انقلاب، مردم را از اسارت نجات داد
حجت الاسلام غلامرضا دهقان در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان خاش، با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: تقوا تنها راه رسیدن به سعادت، خوشبختی و رستگاری است و سبب می شود تا بتوانیم به آسانی وظایفه خویش را در جهت بندگی و عبودیت معبود حق تعالی انجام دهیم و رستگار شویم.
وی با بیان اینکه صبر و پایداری یکی از عوامل مهم برای تقرب الهی است، تصریح کرد: باید مومنان در مقابل مشکلات و سختی ها صبور باشند زیرا پروردگار متعال این مشکلات و بیماری ها را معیاری جهت سنجش مسلمانان قرار داده و میزان جهاد و صبوری آن ها را محک می زند.
حجت الاسلام دهقان با اشاره به راهپیمایی عظیم و مردمی 22 بهمن، گفت: حضور دشمن شکن و گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن بدون شک سیلی و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان خواهد زد.
وی افزود: با وجود اتفاقاتی که در هفته های اخیر در کشور اتفاق افتاد، راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال باید باشکوه‌تر و گسترده‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود.
امام جمعه شهرستان خاش با بیان اینکه امسال ملت ایران از سال های اخیر قوی تر در راهپیمایی 22 بهمن حضور پیدا خواهند کرد، یادآور شد: تبیین دستاوردهای ۳۹ ساله انقلاب و نظام برای نسل جوان توسط مبارزان انقلابی بسیار مهم است.
وی با دعوت از نمازگزاران و آحاد ملت ایران جهت حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن امسال، گفت: 22 بهمن روز شکر گذاری مردم بابت نعمت بزرگ انقلاب است و این انقلاب در حقیقت تمام معادلات و نقشه های شوم دشمنان را خنثی کرد.
حجت الاسلام دهقان با اشاره به تحقیر ورزشکاران ایرانی توسط شرکت سامسونگ، ادامه داد: شرکت سامسونگ به 6 هزار و 200 ورزشکار شرکت کننده در بازی های المپیک کره جنوبی گوشی هوشمند هدیه داده است ولی به قهرمانان ایرانی حاضر در این بازی ها به بهانه تحریم ها این هدیه را نداد و آن ها را تحقیر کرد که این مسئله را به شدت محکوم می کنیم.
وی با اشاره به نزول رحمت الهی در شهرستان خاش، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در روز اخیر شاهد نزول رحمت الهی در نقاط مختلف این شهرستان بودیم که باید شکرگذار این نعمت باشیم و کشاورزان نیز از این فرصت بیشترین بهره را بگیرند.
رئیس شورای فرهنگی شهرستان خاش با اشاره به مناسبت های تقویم، گفت: 21 بهمن ماه سال 1357 روز شکسته شدن حکومت نظام رژیم طاغوت بود که به موفقیت انقلاب سرانجام شد.
وی اذعان کرد: خانواده ها باید از فرزندان خود در مقابله با جنگ نرم دشمنان مراقبت کنند و متاسفانه در جامعه کنونی مهمترین آسیب های اجتماعی بی توجهی به آموزه های دینی است.
حجت الاسلام دهقان با بیان اینکه سستی بنیان و پایه خانواده در آسیب های اجتماعی امروز جامعه است، اظهار کرد: فقر مالی، فرهنگی و خصوصاً اقتصادی از مصیبت های بزرگ جامعه کنونی است که در این خصوص مراقبت بیشتری داشته باشیم.

تصویب منطقه آزاد سیستان و بازگشایی مرز رونق اقتصادی را در برخواهد داشت
حجت الاسلام و المسلمین محمود پارسا در خطبه اول نماز جمعه این هفته بنجار به عوامل عدم نزول رحمتهای الهی و باران و خشکسالی از نگاه روایات اشاره و عنوان کرد: کم فروشی، ربا، سخن چینی، ندادن زکات، امربه معروف نکردن، استغفار نکردن از جمله عوامل کاهش نزول رحمت الهی به شمار می رود.
وی با بیان اینکه بعد از نماز جمعه نماز طلب باران برگزار خواهد شد،  در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوای الهی به ضرورت حضور همه احاد جامعه در راهپیمایی اشاره و بیان کرد: مهمترین پیام حضور مردم در این مراسم یاس و ناامیدی دشمنان نظام و انقلاب از مردم و باعث عقب نشینی مستکبران عالم خواهد بود.
امام جمعه بنجار با عنوان اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری 22 بهمن امسال تماشایی خواهد بود، ادامه داد: همه مردم قربه الی الله و با وضو در مراسم شرکت کنند.
حجت الاسلام پارسا اظهار کرد: از مسئولین بابت افتتاح طرح‌های عمرانی، خدماتی و کشاورزی در منطقه که باعث ماندگاری و امید بیشتر مردم در منطقه خواهد شد تشکر می کنیم چرا که مردم شایسته بهترین خدمات بابت ولایتمداری هستند.
خطیب نماز جمعه بنجار ابراز کرد: قطعا با تصویب منطقه آزاد سیستان و بازگشایی مرز توسط  استاندار شاهد رونق و شکوفایی اقتصاد در منطقه خواهیم بود.
وی تاکید کرد: از نیروی انتظامی بابت دستگیری عوامل شهادت سه نفر از زحمتکشان نیروی انتظامی تشکر می کنیم و مردم ما باید قدر این امنیت و آسایش را بدانند؛ همچنین دولت هم نسبت به افزایش خدمات رفاهی و حقوقی به نیروهای امنیتی و حفاظتی اقدامات بیشتری انجام دهد.

دشمن از تریبون نماز جمعه می ترسد
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های این هفته از نماز جمعه بیان داشت: آمریکا در طول سالهای بعد از انقلاب چالش های متعددی را از قبیل جنگ، ایجاد گروه های تروریستی، تحریم و هزاران مشکل دیگر پیش روی نظام جمهوری اسلامی ایران قرار داده است ، اما انقلاب اسلامی با قامت بلندی در مقابل همه ی مشکلات ایستاده است.
وی افزود: خدماتی که نظام جمهوری اسلامی ایران در نقاط مختلف کشور انجام می دهد قابل مقایسه  با قبل از انقلاب نیست.
امام جمعه شهرستان هیرمند تصریح کرد: ایران در بعد از انقلاب پیشرفت های بسیاری در بحث هوا و فضا، پزشکی و حوزه های علمیه داشته است که همه و همه به برکت نظام محقق شده است.
حجت الاسلام گزمه خاطرنشان کرد:دستاورد های انقلاب آن طور که باید به اطلاع مردم نرسیده است و این ضعفی در سیستم اطلاع رسانی است.
وی با بیان اینکه ما هنوز اول راه هستیم بیان داشت: جوان دهه هفتادی با اینکه دفاع مقدس را ندیده بود به دفاع از حرمین می رود و مظلومانه شهید می شود این ارزشها از نسل های اول انقلاب به این نسل انتقال یافته است.
خطیب جمعه هیرمند گفت: باید خدمات نظام بیان شود و به اطلاع مردم برسد تا عده ای از این طریق سوء استفاده نکنند.
وی ادامه داد: مردم ایران وقتی مشاهده کنند، فتنه ای در حال شکل دادن است صف خود را جدا می کنند، و در مقابل آنها خواهند ایستاد.
حجت الاسلام گزمه تصریح کرد: اغتشاشگری که پرچم نظام را آتش می زند جزو مردم نیست و در دسته خائنین قرار می گیرند.
وی گفت: مردم برای انقلاب هیچ چیزی کم نگذاشتند و باید مسئولین صدای مشکلات آنها را بشنوند، مردمی که در راه انقلاب ایستاده اند و عاشق نظام و رهبری هستند.
خطیب جمعه هیرمند گفت: دشمن از برگزاری نماز جمعه ها ترس دارد و هجمه های در این خصوص ایجاد کرده است اما باید بداند این انقلاب به مردم تعلق دارد و دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند.
حجت الاسلام گزمه تصریح کرد: مردم ولایتمدار سیستان در 22 بهمن حضور حماسی خواهند داشت زیرا که چشم همه ی جهان به این حضور بسته شده است.

حضور منسجم در راهپیمایی ۲۲بهمن پاسخ کوبنده مردم به دشمنان است
امام جمعه موقت ایرانشهر گفت: حضور منسجم مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن  پاسخ کوبنده ای برای همه یاوه گویان و مستکبران بر علیه انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام محمد تقی افضلی تبار در خطبه های نماز این هفته گفت: به لطف انقلاب اسلامی کشور ما شاهد تغییر و تحولی عظیمی شد که برکات آن امروز پس از گذشت ۴۰سال قابل مشاهده است و بر هیچکس خدمات ارزنده نظام پوشیده نیست.
وی افزود: داشتن یک رهبری عالم، مجاهد و با تدبیر باعث می شود که کشور به پیشرفت و آبادانی دست پیدا کند و ایران اسلامی پس از امام راحل با تدبیر رهبر انقلاب به توانایی بالایی در زمینه های علمی و دفاعی رسیده به گونه ای که دشمن خود به این قدرت ما اعتراف می کند.
وی تصریح کرد: ما فقط به حرف دارای توانایی نظامی و دفاعی نیستیم بلکه با ساخت تجهیزات پیشرفته این مسئله را به جهان ثابت کردیم و اگر کوچکترین خطایی از دشمن سر بزند، تاوان سختی را پس خواهد داد.
امام جمعه موقت ایرانشهر تاکید کرد: دشمن با اعمال فشار و تحریم از ما در مقابل خواسته های شوم اش سازش و نرمش می خواهد، اما به لطف امام و انقلاب ما زیر بار ظلم و ستم هرگز نخواهیم رفت و در ۲۲بهمن امسال جواب دندان شکنی می دهیم.
حجت الاسلام افضلی تبار ابراز کرد: ملت غیور ایران با پیروی از مکتب اهل بیت در برابر کارشکنی دشمن با حضور به موقع در صحنه ها ایستادگی و مقاومت می کنند و با وجود همه مشکلات برای دفاع از میهن تا آخرین نفس آماده و حاضر هستند.
وی بیان کرد: مردم ایران طبق فرمایشات رهبر انقلاب در راهپیمایی ۲۲بهمن ثابت می کنند که در هر شرایطی پای انقلاب خود می مانند و در مواجه با دشمن با هیچ کس شوخی و تعارف ندارند.
وی خاطر نشان کرد: حضور به موقع در صحنه از اصول وفاداری به ولایت و حضور در راهپیمایی از وظایف همگانی ملت ایران است و با این حضور عشق و وفاداریمان به ولایت و میهن را به کل جهان ثابت خواهیم کرد.
امام جمعه ایرانشهر اظهار کرد: حضور منسجم مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن  پاسخ کوبنده ای برای همه یاوه گویان و مستکبران بر علیه انقلاب اسلامی است.

شرکت در راهپیمایی 22بهمن لازم و ضروری است
امام جمعه شهرستان سرباز گفت: در حالی وارد 40سال انقلاب اسلامی ایران می شویم که ایران اسلامی از یک کشور کاملا وابسته غرب به قدرت اول منطقه تبدیل شده و امنیت و آبادانی در جای جای آن موج می زند.
حجت الاسلام قادر بخش بامری در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان سرباز با تاکید بر لزوم شرکت همه در راهپیمایی 22بهمن، اظهار کرد: حضور در مراسماتی چون راهپیمایی ها، انتخابات ها و مراسمات این چنینی برای همه ملت ایران لازم و ضروری است چرا که با این گونه اقدامات موجب دلسردی استکبار از فتنه افروزی خواهیم شد.
وی افزود: استکبار جهانی از اولین روزهای انقلاب اسلامی ایران به دنبال ضربه زدن به این نظام و ملت بوده که همین حضور میلیونی مردم ایران موجب شکست آنان شده است.
امام جمعه شهرستان سرباز با اشاره به اینکه امروزه پس از چهار دهه ایران اسلامی در اوج عزت و افتخار است، بیان کرد: در حالی وارد 40سال انقلاب اسلامی ایران می شویم که ایران اسلامی از یک کشور کاملا وابسته غرب به قدرت اول منطقه تبدیل شده و امنیت و آبادانی در جای جای آن موج می زند.
وی ادامه داد: کشورهای استکباری برای نابودی این امنیت و آبادانی دست به هر اقدامی می زنند که وحدت، ولایت مداری و بصیرت ملت ایران اولین و مهمترین خط دفاعی در برابر این فتنه هاست.
بامری با دعوت از عموم مردم شهرستان سرباز برای شرکت در راهپیمایی 22بهمن، تصریح کرد: امسال نیز مردم ولایت مدار شهرستان سرباز همچون دیگر اقشار ایران اسلامی همگام و همراه هم در راهپیمایی 22بهمن شرکت کرده و از انقلاب اسلامی ایران دفاع خواهند کرد و بار دیگر با ولایت فقیه و شهدای انقلاب تجدید پیمان خواهند کرد.

پیروزی انقلاب اسلامی حادثه مهمی برای جهانیان بود
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه شهر دلگان با اشاره به فرارسیدن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،گفت: در دوران معاصر روز 22 بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی در  ایران حادثه مهم و حیرت انگیزی برای جهانیان بود.
امام جمعه دلگان تصریح کرد: این حادثه بزرگ قرن از یک سو معادلات سیاسی استکبار را در ادامه سیاست سلطه و تقسیم استعماری جهان برهم زد و از سویی دیگر یکی از استوارترین رژیم های وابسته به سلطه غرب و شرق را این انقلاب ریشه کن ساخت.
وی با بیان اینکه اهمتی که ایران از نظر استراتژیکی و اقتصادی برای قدرت های بزرگ جهان داشت، اضافه کرد: تحول سیاسی مردمی عظیم و بزرگی در ایران و در جهان به وجود آورد و یک بار دیگر اسلام به عنوان قدرت تعیین کننده در جهان مطرح شد.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری دامه داد: چشم انداز وحدت جهان اسلام و ایستادگی در برابر استعمار کهنه و نو ایجاد قطب سیاسی جدید در جهان و فروپاشی رژیم های وابسته در سرزمین های پر نعمت اسلامی در برابر دیدگان مشتاق بیش از یک میلیارد مسلمان در عرصه جهانی گشود.
امام جمعه دلگان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی موجی از وحشت و اضطراب در دل های جهانخواران پدید آورد، بیان کرد: در روز 22 بهمن سال 57 تاریخ نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام راحل به نقطه عطف خود رسید.
وی با بین اینکه مردم در روز 22 بهمن امسال هم در راهپیمایی این روز حضوری باشکوه خواهند داشت، افزود: این حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن پیام امید برای دوستان و ناامیدی برای دشمنان خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری به اشاره به ارسال نامه شهریاری و دهمرده نمایندگان زاهدان و شمال سیستان و بلوچستان به رئیس جمهور در خصوص تقسیم استان، اضافه کرد: بسیار مطالبه ارزشمند و به حقی است.
امام جمعه دلگان با تاکید بر اینکه استان سیستان و بلوچستان 187 هزار کیلومتر مربع وسعت جغرافیایی دارد، گفت: کسی از دورترین نقطه این استان بخواهد به مرکز استان برای امور اداری مراجعه کند، نزدیک به هزار کیلومتر و بیشتر را باید طی طریق کند.
وی با تاکید بر اینکه مردم در این عبور و مرور ها با سختی و مشقت های فراوانی مواجه هستند، ادامه داد: اگر تقسیم استان بر اساس عدالت صورت گیرد هم به مناطق کمتر توسعه یافته استان توجه از سوی مرکز خواهد شد و هم در جهت حل مشکلات مردم خیلی تاثیرگذار است.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری با اشاره به اینکه این اقدام بسیار خوبی از طرف این شهریاری و دهمرده این دو نماینده استان بوده است، خاطرنشان کرد: سایر نمایندگان استان هم به این درخواست بپیوندند و دولت هم این امر را در دستور کار قرار دهد.

 انقلاب اسلامی خار چشم استکبار جهانی و پشتیبان مستضعفان دنیاستمولوی محمدعلی شهنوازی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان خاش با دعوت خود و نمازگزارن به رعایت تقوای الهی، با بیان اینکه تقوای الهی بزرگترین توشه برای دنیا و آخرت است، اظهار کرد: باید برای سعادت و خوشبختی و دستیابی به آن تلاش بسیار کرد.
وی با بیان اینکه تقوای الهی با عمل به واجبات دینی و دوری جستن از محرمات و گناهان ممکن می شود، تصریح کرد: انسان باید در تمامی مراحل زندگی خود تنها به فکر سعادت و تقوای الهی باشد.
مولوی شهنوازی با اشاره به دهه مبارک فجر و 22 بهمن، گفت: مهم‌ترین مسئله، حفظ نظام و انقلاب و دستاوردهای آن است.
وی با بیان اینکه اولین قدم در راه محافظت از انقلاب، آسیب‌ شناسی انقلاب است، افزود: اولین تهدید برای کشور، نبود روحیه انقلابی است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با بیان اینکه 22 بهمن روزی است که دشمنان نظام مقهور قدرت بسیار بزرگ مردم می شوند، خاطرنشان کرد:  رمز پیروزی این انقلاب بدون شک حفظ انقلاب درونی و انگیزه الهی و وحدت کلمه بود.
وی با اشاره به توطئه های دشمنان علیه انقلاب، یادآور شد: دشمنان در پی ترویج و گسترش لاابالی گری در جامعه هستند، می خواهند حساسیت ما را به اسلام کم کنند، اما در راهپیمایی امسال باشکوه تر از سال های پیش برگزار خواهد شد.
مولوی شهنوازی با دعوت از تمامی برای حضور پرشکوه و گسترده در راهپیمایی 22 بهمن، ادامه داد: باید مردم ایران اسلامی نیز مانند هرساله با حضور دشمن شکن خود در این راهپیمایی مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی بزنند و اجازه نفوذ به دشمن را ندهند.

بیداری رهبر انقلاب ناجی کشورهای اسلامی بوده است
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز چابهار اظهار کرد: روز شکوهمند ۲۲ بهمن را به همه مردم شریف ایران تبریک و تهنیت عرض میکنم و این انقلاب با یک جرقه به وجود نیامده است که با یک جرقه از بین برود، وقتی انسان بذری را می کارد تعجب میکند از برگ، شاخه و تنه زدن این بذر کوچک بنابراین انقلاب ما هم امروز به یک درخت تناور تبدیل شده است.
وی با اشاره به سرگذشت و سختی های این انقلاب در سال های ابتدایی آن افزود: امروز انقلاب ما در حال تغییر است نه از اصول خود بلکه از تولیدات اقتصادی و توسعه های مختلف به سوی بالا می رود و این مردمی بودن در کنار اصول انقلابی تغییر نخواهد کرد.
امام جمعه چابهار اصل انقلاب را ثابت دانست و ادامه داد: ما خواستیم سوریه، لبنان، عراق و یمن به امنیت دست یافتند و آن خبیث آمریکایی گفت نگذارید ایران جشن چهل سالگی اش را جشن بگیرد ولی به کوری چشم دشمنان جشن صد سالگی انقلاب را در دهه فجر جشن خواهیم گرفت.
حجت الاسلام موسوی تاکید کرد: بیداری رهبر تاکنون ناجی کشورهای اسلامی بوده است و به فرموده ایشان مسئولین باید به خواسته مردم توجه کنند و از تبیض، فساد، رانت خواری ها و کم کاری ها در قبال مردم بپرهیزند چراکه این انقلاب توسط مردم و برای رفاه مردم به وجود آمده است.
​وی راهپیمایی 22 بهمن را مهم عنوان و تصریح کرد: حضور گسترده و پرشور مردم در راهپیمایی روز یکشنبه نماد راه والای این انقلاب است و دشمنان ناامیدانه دهانشان به بدگویی و ایجاد یاس و نامیدی در کشور بسته خواهد شد.
​امام جمعه چابهار خاطرنشان کرد: 22 بهمن امسال آغاز چهلمین بهار انقلاب است و دشمنان و کوردلان آمریکایی بدانند ما روزی جشن صد سالگی خود را هم خواهیم گرفت.

دولت باید به مشکل اشتغال جوانان  رسیدگی کند
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در خطبه های نماز جمعه این شهرستان، اظهار کرد: خداوند انسان را با موارد مختلف امتحان می کند تا صبر صابرین را محک بزند چراکه صبراز مهمترین ارکان ایمان است خداوند برای صابران،اجر فراوانی قائل شده است.
وی شرکت در راهپیمایی 22 بهمن را وظیفه ای همگانی دانست و  افزود:مردم ایران دوستدار نظام و رهبر خود هستند و با حضور پرشور خود در راپیمایی 22 بهمن باری دیگر با آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) تجدید میثاق می کنند و راهپیمایی 22 بهمن امسال پرشورتر از سال های گذشته خواهد بود .
وی خاطرنشان کرد: مسئولین رسیدگی به موضوع اشتغال را جدی بگیرند چراکه تاکیدات مقام معظم رهبری نیز بر مساله تولید و اشتغال است و دولت وظیفه دارد به مشکل اشتغال جوانان به خصوص در مناطق مرزی رسیدگی کند.
مولوی ریگیان پو رتاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی مدیون خون شهداست و ما باید با حضور در کنگره ملی شهدا یاد و خاطره شهدای کشور را زنده نگاه داریم و حضور در این کنگره شهدا پاسداشتی کوچک بر جانفشانی فرزندان این سرزمین برای حفظ انقلاب است.
حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن پاسخی کوبنده به دخالت های دشمنان است
جانشین سپاه شهرستان میرجاوه نیز در جمع نمازگزاران اظهار کرد: یکی از امتیازات انقلاب اسلامی ایران دینی و مردمی بودن آن است، فرزندان این انقلاب در طول جنگ تحمیلی و در جنگ با تروریست ها از اسلام ناب محمدی دفاع کردند.
سرهنگ پاسدار حسین قمبری افزود: مسئولان باید مردم و خواسته های آنان را به خوبی بشناسند، این مردم همان کسانی هستند که حماسه 22 بهمن و 9دی را به وجود آوردند و در مقابل دشمنان و فتنه گران ایستادند و وظیفه مسئولین است که حرف این مردم را شنیده و مشکلات آنها را برطرف کنند.
وی خاطرنشان کرد: مردم انقلابی ایران هرکجا احساس نیاز کردند در صحنه حاضر شدند و حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال نیز پاسخی کوبنده به دخالت های دشمنان خواهد بود.

در 39 سال گذشته مردم همواره حامی نظام اسلامی بوده اند
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری در خطبه های نماز جمعه جلگه چاه هاشم با اشاره به فرارسیدن 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مردم ما در سال 57 با دستان خالی رژیم طاغوتی را سرنگون کردند.
امام جمعه جلگه چاه هاشم دلگان با بیان اینکه انقلاب اسلامی را مردم به رهبری امام خمینی (ره) به وجود آوردند، تصریح کرد: در این 39 سال گذشته مردم همواره حامی نظام و انقلاب اسلامی بوده اند.
وی به راهپیمایی روز 22 یهمن اشاره کرد و ادامه داد: مردم مثل سال های قبل حضوری باشکوه و پرشمار در راهپیمایی 22 بهمن ماه خواهند داشت.
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری اضافه کرد: امروز که علیه ما تهدید وجود دارد، ما باید بنیه دفاعی خود را تقویت کنیم.
امام جمعه جلگه چاه هاشم دلگان عنوان کرد: ملت مسلمان ایران در مقابل دشمنان ایستادگی خواهند کرد و در این راه همه جریانات سیاسی و مردم اتفاق نظر دارند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۲۳۷


ارسال