سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۶
در مراسم افتتاحیه بیمارستان صحرایی مطرح شد؛
با روحیه مضاعف انقلابی مشکلات سیستان و بلوچستان حل خواهد شد/ محرومیت زدایی، اشتغالزایی و اقتصادمقاومتی رسالت سپاه پاسداران است
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: این اقدامات ارزشمند سپاه سپاسداران انقلاب اسلامی که در حوزه بیمارستان صحرایی و محرومیت زدایی یا اشتغال و اقتصاد مقاومتی انجام می شود هیچ کدامشان جزو وظایف سپاه نیست اما جزو رسالت سپاه پاسداران است.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، سردار حسین معروفی در مراسم افتتاحیه بیمارستان صحرایی که صبح امروز در منطقه گشت شهرستان سراوان برگزار شد، اظهار کرد: ما در استان سیستان و بلوچستان جزو استان هایی هستیم که پایین ترین شاخص سلامت را دارد که به شدت در این حوزه  نیازمند هم فکری و همکاری و هم اندیشی با یک روحیه انقلابی  و جهادی برای آلام مردم عزیز هستیم.
 
روحیه مضاعف در گرو روحیه انقلابی است
وی گفت: تلاش های زیادی می شود اما بی توجهی های که در ادوار گذشته شده است باعث شده عقب ماندگی های ما در این عرصه زیاد باشد که با همت بالای مسئولین تلاش می کنیم گام های موثری را برداریم.
وی افزود: راه برون رفت از مشکلاتی که در استان سیستان و بلوچستان داریم در حوزه اقتصاد، معیشت و فرهنگ است و اگر این حوزه ها مورد توجه آحاد دلسوزان قرار گیرد از مشکلاتی که دست و پا گیر ما است عبور خواهیم کرد و این مهم انجام نمی شود مگر با روحیه مضاعف که آن هم در گرو روحیه انقلابی است.
سردار معروفی ادامه داد: این اقدامات ارزشمند سپاه سپاسداران انقلاب اسلامی که در حوزه بیمارستان صحرایی و محرومیت زدایی یا اشتغال و اقتصاد مقاومتی  انجام می شود هیچ کدامشان جزو وظایف سپاه نیست اما جزو رسالت سپاه پاسداران است.
 
سپاه پاسداران برای مردم و با مردم است
وی تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متشکل از مثلث انقلابی بودن، مکتبی بودن و مردمی بودن است و سپاه پاسداران برای مردم و با مردم است و برای این رسالت در تمام عرصه ها آبرو می گذارد .
وی ادامه داد: دیروز شاهد بزرگترین عملیات فرهنگی در استان بودیم 18 کارگروه تخصصی با شعار تقریب و وحدت تشکیل و کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان را برگزار کردیم؛ همچنین تولید 77 عنوان کتاب تنها جزیی از خروجی کنگره ملی بود.
فرمانده سپاه سلمان استان افزود: شهدا هیچ تفاوتی برای ما ندارند شهید، شهید است و برای بقای دین خدا و تمامیت ارضی و آبروی ملت ایران جانش را تقدیم کرد و باعث سربلندی ملت عزیز ایران شد.
وی با تاکید بر اینکه رسالت سپاه تک بعدی نیست، تصریح کرد: دیروز بزرگترین عملیات فرهنگی استان را رقم زدیم و امروز در منطقه گشت که یک مرکز دینی برای خدمت گذاری بی منت و صادقانه به مردم است تلاش می کنیم؛ یک بعد کارمان تامین امنیت پایدار برای مردم عزیز و به دست خود مردم است.
 
2182 پروژه قرارگاه قدس افتتاح خواهد شد
سردار معروفی اضافه کرد: شما در چند روز آینده شاهد افتتاح  دو هزار و 182 پروژه قرارگاه قدس خواهید بود که اقدامات آن برای برخی حیرت انگیز است.
وی اضافه کرد: امروز افتخار داریم که در استان سیستان و بلوچستان جاده مرزی به هم متصل و قابل کنترل داریم و امنیت مردم منطقه را به دست خود مردم و طوایف و همت بلندشان شدنی کردیم و در کنار حوزه امنیت حوزه خدمات دهی محرومیت زدایی و نظام سلامت و اقتصاد مقاومتی نیز مورد توجه قرار گرفته دادیم.
وی تاکید کرد: امسال در استان سیستان و بلوچستان 50 قنات لایه روبی و 50 روستا دارای آب شدند و این ها بخش کوچکی از کار است که برای ما افتخار است.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: عبادتی بالاتر از خدمت به مردم و مسلمین و انسانهای نجیب و بسیج و انقلابی و کم توقع که محور وحدت اسلام اند وجود ندارد و این افتخار ماست چه در حوزه امنیت و چه در حوزه های دیگر و شرط اخلاص در عمل است.
وی ادامه داد: ما در پیروزی انقلاب اسلامی که فخر انبیا و اولیای الهی است همان کاری را کردیم که پیامبران الهی و الوالعزم و راهی که پیامبر عظیم الشان ما حضرت محمد(ص) جامعیت در پرورش دین برای سعادت بشری کردند.
 
فلسفه وجودی انقلاب اسلامی به جامعیت آن است
وی ادامه داد: پیامبر ما پیامبر رحمت العالمین است پیامبر متعلق به بشریت است و برای هدایت همه آمد این انقلاب و این حکومت اسلامی مربوط به چهارچوب جغرافیای ایران اسلامی نیست مربوط به انقلاب اسلامی است. 
سردار معروفی خاطر نشان کرد: نظام جمهوری اسلامی که دولت است جزوی از انقلاب اسلامی مربوط به جغرافیای ماست. امروز تنها کشور و رهبر دلیری و مردمی که در کنار مردم مظلوم فلسطین ایستادند و ابرو گذاشته و مقاومت کردند و امروز به همین واسطه تحریم شدند فقط ایران اسلامی است.
وی با تاکید بر اینکه  فلسفه وجودی انقلاب اسلامی به جامعیت آن است، افزود: در عراق نیز همینطور است درست است که  60 درصد شیعه و 35 درصد اهل سنت دارد اما برادران و خواهران 5 استانی که در عراق مورد هجمه قرار گرفتند و انسانهای بی گناهی که به شهادت رسیدند از برادران و خواهران اهل سنت بودند.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: زیر ساختها از بین رفت اما به تبعیت از نظام سیاسی ما و علمای شیعه و سنی در عراق و رهبری متحد و واحد برگرفته از این نظام و نهضت شیعه و سنی و مسیحی توانستند دشمن را به عقب بکشانند.
سردار معروفی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی برگرفته از تفکر اسلام ناب محمدی(ص) است افزود: امام در سال 63 فریاد زد مراقب اسلام امریکایی باشید اسلام امریکایی امروز به عنوان داعش ساخته شد و جهان اسلام را به جان هم انداخت و ضربه زدند.
وی ادامه داد: امروز دعوا بین شیعه و سنی نیست دعوا بر سر اسلام و تفکر و اندیشه است. نفوذ اسلام در افریقا و امریکا و اروپا نفوذ عجیبی است.
وی ادامه داد: چند روز پیش سالروز  فتوای امام به سلمان رشدی بود که در یک روز 200 هزار نفر با لبیک امام علیه سلمان رشدی قیام کردند و این قدرت اسلام و پیامبر و قران و اموزهای دین است که دشمن را می لرزاند.
 
راهپیمایی 22 بهمن امسال تمام محاسبات دشمن را برهم ریخت
وی بیان داشت: برگ زرین و سبز دیگر که در پرونده ملت ایران بود راهپیمایی 22 بهمن امسال بود که تمام محاسبات دشمن را برهم ریخت.
سردار معروفی ادامه داد: ایمان قلبی، توکل در دفاع مقدس و انقلاب با دست خالی و باور داشتن به سنت الهی و حسن ظن به ذات اقدس اله عالم،  از مولفه های پیروزی ملت ایران بود.
وی مردم ایران را هوشمند خواند و افزود: ملت ایران با هر گرایشی سیاسی با هر قومیت و مذهب زمانی که پای اعتقادات ملی شان و ابرو شان در خطر باشد در یک جبهه قرار می گیرند و ید واحد می شوند.   وی مدیریت صحیح اسلامی را از دیگر مولفه های پیروزی دانست و تصریح کرد: امام و ولایت به ما عزت دادند و ما امروز سربلند و پیروز در منطقه و دنیا شدیم .
 
دنیای سیاسی امروز غیر قابل پیش بینی و اعتماد است
وی با تاکید بر اینکه مراقب باشیم دشمن امروز دین و باور و اعتقاداتمان و خودباوریمان را مورد هجمه گرفته است و افزود: مسئولیت ما و شما علمای عزیز که برای هدایت جامعه بشری هستند این است که مراقب باشیم دنیای سیاسی امروز غیر قابل پیش بینی و اعتماد است.
وی با تاکید بر پیام حضرت آقا افزود: مسئولین مراقب باشند از مردم عقب نمانند. دشمن ما تعریف شده و مشخص است و هر کجا نگاه می کنیم رد پای آمریکا را می بینیم.
وی در پایان گفت: شیعه و سنی باید قدر دان ولایت باشند. شهدای مدافع حرم 10 شهید عزیز هستند که دو شهید از آنها از برادران اهل سنت هستند و این یعنی اینکه اهل سنت دل در گرو ولایت دارند و دشمن درصدد انشقاق قومی و مذهبی است که راه برون رفت از توطئه دشمن استحکام، وحدت، ولایت و امامت و تقویت هویت ملی است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۱۳۴۸


ارسال