جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ,18 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۹
همزمان با ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع)؛
26 زندانی جرائم غیرعمد مرخصی پایان محکومیت گرفتند/73 زندانی چشم انتظار کمک خیرین در جشن های گلریزان
 
همزمان با شب میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) جشن گلریزان با هدف آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در زاهدان برگزار و 26 زندانی مرخصی پایان محکومیت گرفتند.
به گزارش عصرهامون، همزمان با شب ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) مراسم جشن گلریزان در دفتر نمایندگی نهاد رهبری سیستان وبلوچستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان، رئیس کل دادگستری استان، دادستان زاهدان، مولوی سلامی نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری، امام جماعت مسجد مکی زاهدان، جمعی ازمسئولان استانی، خیرین و خانواده زندانیان جرائم غیرعمد برگزار شد.
 
عملکرد ستاددیه سیستان وبلوچستان در سال 96 رکورد زد
حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در این مراسم ضمن تبریک ایام به مناسبت ولادت امام حسن(ع) و آغاز هفته احسان و نیکوکاری اظهار کرد: صدقه دادن یکی از سنت های بزرگ الهی و نبوی استذکه پرداخت آن به منزله پاک و مطهر شدن جسم و جان و اموال بشریت است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته عملکرد ستاد دیه در سیستان وبلوچستان برای اولین بار رکورد زد، افزود: در جشن‌های گلریزان سال گذشته بالغ بر یک میلیارد و 400 میلیون تومان برای آزاد سازی زندانیان جرایم غیر جمع آوری شد که این رقم نسبت به سال های گذشته رشد خوبی داشته است.
 
 
آزادسازی 152 زندانی جرائم غیرعمد در سال 96
رییس کل دادگستری استان در خاطر نشان کرد: از ابتدای سال گذشته تاکنون 152 نفر از زندانیان بدهکار جرایم غیر عمد آزاد شدند که از این تعداد 150 نفر مرد و دو نفر خانم بودند که 23 نفر بدهکار دیه، 46 نفر بدهکار مالی و 83 نفر بدهکار نفقه و مهریه بودند.
وی با بیان اینکه 12 میلیارد و 300 میلیون تومان مجموع بدهکاری این 152 نفر بوده است، افزود: از مجموع این مبلغ هفت میلیارد تومان گذشت، 392 میلیون تومان کمک مددجو، یک میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات و 2 میلیارد تومان کمک بلاعوض بوده است.
 
73 زندانی جرائم غیرعمد چشم انتظار کمک خیرین
حمیدی تصریح کرد: در حال حاضر 73 نفر با بدهی 4 میلیارد و 500 میلیون تومان گرفتار زندان هستند که امیدواریم با کمک خیرین از زندان‌ها آزاد شوند.
وی بیان کرد: کمک کردن به قشر آبرومند گرفتار در زندان اقدام خوبی است که قطعا خداوند برکت بیشتری به زندگی خیرانی که در آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد کمک کردند تا آن‌ها به جمع آغوش گرم خانواده برگردند خواهد داد.
 
26 زندانی مرخصی پایان محکومیت گرفتند
در ادامه این مراسم علی موحدی راد دادستان زاهدان از مرخصی پایان محکومیت 26 نفر از زندانیان خبر داد.
 
در نظام مالیاتی اسلام به رفع نیاز مستمندان تاکید شده است
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری هم در این مراسم با بیان اینکه کمک به بینوایان و رفع نیاز مستمندان در نظام مالیاتی اسلام یک برجستگی بازری است که چنین خصوصیتی در نظام های متداول امروز دیده نمی شود، گفت: این مورد وجه امتیاز نظام اسلامی با سایر نظام ها است و این نوع کمک ها جنبه عبادی دارد.
 

مولوی نظیر احمد سلامی سه نوع نظام معروف دنیا را نظام کمونیستی، نظام سرمایه داری و نظام اسلامی دانست و گفت: در نظام سرمایه داری جایی برای کمک به بینوایان وجود ندارد و درنظام کمونیستی از هر کس به اندازه توانش کار گرفته می‌شود اما در نظام مالیاتی اسلامی برای بینوایان جایی تدارک دیده شده و در بسیاری از عبادات نقل شده تا افراد به رفع نیاز مستمندان کمک کنند.
 
باید در راه خیر از هم سبقت و پیشی بگیریم
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جماعت اهل سنت مسجد مکی زاهدان هم ضمن عرض قبولی طاعات و عبادات مردم روزه دار از درگاه ایزد منان گفت: از تمامی دست اندرکاران برگزاری چنین جشن هایی تشکر می کنم.
وی ادامه داد: این موضوع انسان دوستانه و خداپسندانه است باید مردم را در این امر ارزشمند مشارکت دهیم و برای آزاد سازی اسیران در بند تلاش کنیم.
 

مولوی اسماعیل زهی خاطر نشن کرد: این گونه کمک ها در دنیا و آخرت مایه اجر و ثواب است بر همین اساس باید در راه خیر از هم سبقت و پیشی بگیریم.
 
جامعه نباید دچار شکاف طبقاتی باشد
آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری هم در این مراسم ضمن تبریک ایام به مناسبت ولادت سبط نبی مکرم اسلام(ص) گفت: جوان مردی به حفظ دین است .
وی افزود: نشان جوان مردی در این است که نوع کارهایمان به گونه ای باشد که همگان نسبت به دین خوش بین باشند و به آن احترام بگذارند، نسبت به دیگران احساس مسئولیت کنیم یعنی آبروی مومن را نبریم و عزت او را حفظ کنیم.
وی ادامه داد: در جامعه دینی نباید بحث فقر و تنگدستی باشد و اگر این موضوعات وجود دارد بخشی از آن به اینکه در جامعه جوانمردی کمرنگ است بر می گردد.
 

آیت الله سلیمانی افزود: پرخاشگری و بدزبانی و توهین به یک قوم و قبیله یا به یک مذهب حمله ور شدن کمال ناجوانمردی است.
وی دقت در عمل داشتن و کارها را به خوبی انجام دادن را از دیگر دلایل جوانمردی عنوان کرد.
نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان کرد: جوان مردی در دوست داشتن مردم است براین اساس باید با سرمایه محبت با هم برخورد کنیم.

خبرنگار: نجمه خسروپرست
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۶۵۶


ارسال