سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ,3 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۹
درمراسم سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) و حماسه 15خرداد مطرح شد؛
استکبار ستیزی و سازش ناپذیری دو مولفه مهم مکتب امام راحل/ اندیشه و سیره حضرت امام(ره) چراغ راه مسلمانان است
 
امام جمعه موقت زاهدان گفت: اندیشه والای استقلال و خود باوری حضرت امام (ره) روح اعتماد را در کالبد و جان ملت دمید و ایران اسلامی در جهان سرافراز و سربلند کرد.
به گزارش عصرهامون، پیش از ظهر امروز به مناسب بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) و حماسه 15خرداد مراسم سالگردی در اقصی نقاط شهرستان های استان پهناور سیستان وبلوچستان برگزار شد.
 
دفاع از مظلوم و ایستادگی در برابر ظلم از صفات بارز امام علی (ع) است
حجت الاسلام والمسلمین احمد راهداری امام جمعه موقت زاهدان در مراسم بزرگداشت ارتحام امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت مولای متقیان امام علی (ع) اظهار داشت: ماه رمضان ماه مهمانی خدا و ماه برکت و رحمت الهی است که باید استفاده حداکثری از این ماه عزیز را ببریم.
وی گفت: دفاع از مظلوم و ایستادگی در برابر ظلم از صفات بارز امام علی (ع) می باشد که باید این مهم را سر لوحه کار خود قرار دهیم.
 
اندیشه و سیره حضرت امام خمینی (ره) چراغ راه مسلمانان است
امام جمعه موقت زاهدان در ادامه سخنان خود به تشریح اندیشه های زیبا و ماندگار امام راحل و قیام 15 خرداد اشاره و افزود: اندیشه والای استقلال و خود باوری حضرت امام (ره) روح اعتماد را در کالبد و جان ملت دمید و با جاری و ساری کردن شعار نه شرقی و نه غربی در جامعه، ایران اسلامی در جهان سرافراز و سربلند کرد.
وی بیان کرد: دفاع جانانه هشت سال دفاع مقدس و رسیدن به قدرت نظامی برتر در منطقه و جهان گوشه ای از خود باوری فرزندان غیور این مملکت اسلامی است که توانسته اند با پیروی از بنیانگذار انقلاب اسلامی این گونه در جهان بدرخشند و در برابر زیاده گوئی های استکبار جهانی ایستادگی کنند و یاور مظلومان و مردم بی دفاع در منطقه باشند.
 
افشاگری امام راحل قبل از پیروزی انقلاب اسلامی رژیم منفور پهلوی را رسوا کرد
حجت الاسلام والمسلمین راهداری با بیان اینکه آزادی از دیگر اندیشه های امام راحل بود، افزود: امام با این اندیشه و شعار امید را به جامعه القاء کرد و آنجا که امید در جامعه جاری شود افراد آن جامعه احساس جوانی، پر توانی و پر کاری خواهند کرد و در تمام صحنه ها با قدرت واردخواهند شد.
وی تصریح کرد: افشاگری و روشنگری امام راحل قبل از پیروزی انقلاب اسلامی رژیم منفور پهلوی را رسوا و زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم ساخت.
 
 سازش ناپذیری با استکبار، یکی از شاخصه های برجسته امام راحل
به همین مناسبت مراسمی به مناسبت سالروز ارتحال جانسوز امام خمینی (ره) با حضور حجت الاسلام والمسلمین مجتبی بامری امام جمعه، درویش نارویی فرماندار، سرهنگ پاسدار محمد پودینه فرمانده سپاه و جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی، معتمدین و مردم در مسجد جامع علی ابن ابیطالب (ع) شهرستان سراوان برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه امام راحل حقیقتی زنده در تاریخ است و پرچم حق را بالا گرفته و براساس حقیقت تغییر و تحولی ایجاد کرده، اظهار کرد: امام خمینی (ره) دارای تکلیف محوری و عدالت بود که لرزه بر اندام استکبار انداخت و بمب بیداری را در منطقه منفجر کرد.
امام جمعه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) عزت مندی و استکبار ستیزی را برای ما به ارث گذاشته است، توضیح داد: امام راحل یک زلزله سیاسی و امیدی در دل آزادی خواهانی که به دنبال حق و حقیقت هستند ایجاد کرد و فساد های عالم را وابسته به آمریکا می دانست.
 
اگر قدرت داشته باشیم تمام مستکبران را از بین خواهیم برد
وی ادامه داد: فرمایشات امام راحل خواستگاه الهی دارد که با شیاطین باید ستیز کرد و به صورت فردی و اجتماعی در مقابل خود خواهی های مستکبران عالم ایستاد.
حجت الاسلام والمسلمین بامری با بیان اینکه سازش ناپذیری با استکبار و ظالمان عالم یکی از شاخصه های مهم امام راحل است، یادآوری کرد: برخی فکر می کنند که چهل سال از عمر با برکت انقلاب گذشته و باید با استکبار سازش انجام شود و این در حالی است که اگر آرمان ها و اندیشه امام را مطالعه کنیم، درخواهیم یافت که جنگ ما به خاطر عقیده است.
 
امام راحل هیبت آمریکا را شکست
وی با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) تصریح کرد: هسته های مقاومت مربوط به ایران نیست و این هسته ها باید در تمام جهان وجود داشته باشد چراکه مبارزه با استکبار یک تکلیف الهی است.
امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه کسانی که در ظاهر حرف از انقلابی گری می زنند و در رفتار خود این مهم را ندارند باید به اندیشه امام راحل رجوع کنند، اذعان داشت: جهان خواران عالم از دشمنی با ما دست بر نمی دارند مگر ما از مسیر حق دست برداریم.
وی با اشاره به اینکه دشمنان از صدر انقلاب تاکنون توطئه های زیادی را برای از بین بردن مردم و این نظام برنامه ریزی کرده اند، عنوان کرد: امام راحل هیبت آمریکا را شکست و او را در منطقه رسوا کرد و این امر موجب شده که استکبار به دنبال انتقام جویی باشد.
 
مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) درمیرجاوه برگزار شد
مراسم بزرگداشت معمار انقلاب با حضور گسترده آحاد مردم و جمعی از مسئولین شهرستان مرزی میرجاوه در محل مسجد جامع صاحب الزمان (عج) این شهرستان برگزار شد .
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین احسان غضنفری خوانساری ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام ارتحال معمار کبیرانقلاب و تداخل آن با ضربت خوردن حضرت علی (ع) با اشاره به آیات سوره مبارکه جمعه،اظهار کرد: خداوند متعال در این آیات به پیامبر عظیم الشان اسلام می فرمایند تو را برای هدایت و تعلیم انسانها فرستاده ایم،پیامبر بزگوار اسلام در حالی که سلمان فارسی در کنار ایشان نشسته بودند،فرمودند:ایمان اگر در ستاره ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت .کنایه از امتی که خواهند آمد و مسلمانان جهان را عزتمند خواهند کرد.
وی افزود: امروزه تعابیر آیات قرآن و روایات پیامبر اسلام (ص) برما روشن شده است و در جایی دیگر امام صادق (ع) می فرمایند مردی از سرزمین قم به پا می خیزد و مردم را هدایت می کند و عده ای در رکاب این مرد هستند که همچون پاره های فولاد متصل و در عزمشان راسخ هستند .و از تندباد های سهمگین هراسی ندارند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در هنگ مرزی میرجاوه خاطر نشان کرد:اگر عمل انسان خدایی شود و برای رضای خدا ونجات مظلومین و مستضعفین گامی بردارد دیگر هیچ قدرتی یارای مقابله با آن اراده را ندارد و خداست که قلب ها را قوت و جهت می دهد .
وی تصریح کرد:یکی از راز های موفقیت امام خمینی (ره) این بود که قلب ها و دل ها را متمایل به خدا می کردو به برکت آن همه مردم جان و دلشان متمایل به امام می شد .
حجت الاسلام خوانساری اذعان کرد:امام خمینی (ره) به هیچ قدرتی وابسته نبود و با شعار نه شرقی نه غربی پیش می رفتند و در آن زمان افرادی بودند که وابسته و متمایل به قدرتهای غربی و شرقی بودن و شخص امام با به دست گرفتن و زمام داری انقلاب اسلامی را به اینجا رسانده اند . یکی از مهمترین هنر های که امام خمینی (ره) داشتند دغدغه حاکمیت اسلام و نه تنها مسلمانان بود.
 
برگزاری ۱۵۰۰ ویژه‌برنامه ارتحال امام(ره) در سیستان و بلوچستان
عباس صفدری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سیستان‌‍وبلوچستان هم در این خصوص در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: به‌مناسبت بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد، ۱۵۰۰ ویژه برنامه در مساجد و اماکن مذهبی سطح استان برگزار می‌شود.
وی برگزاری جلسات سخنرانی با محوریت تبیین شخصیت بنیانگذار انقلاب اسلامی و همچنین ابعاد مختلف قیام ۱۵ خرداد که در حقیقت زمینه‌ساز پیروزی انقلاب بود، را از جمله برنامه‌های  هر شب در یکی از مساجد سطح شهر عنوان کرد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه از این تعداد، یک‌هزار و ۳۰۰ برنامه توسط کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد اجرا می‌شود، گفت: این برنامه‌ها با همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی و تشکل‌ها و مؤسسه‌های مردمی ۱۴ و ۱۵ خردادماه در زاهدان و دیگر شهرها و روستاهای استان برگزار خواهد شد.
صفدری در پایان دیدار جامعه قرآنی با نماینده رهبر معظم انقلاب در استان به‌همراه ضیافت افطاری، بزرگداشت شهدای قیام ۱۵ خرداد همراه با احیای شب قدر (۱۵ خرداد)، همایش فرهنگ قرآن با حضور نهادها و سازمان‌های قرآنی، اجرای برنامه‌هایی با موضوع اندیشه‌های دفاعی امام(ره)، مسابقه کتبی از وصیت‌نامه سیاسی الهی امام(ره)، حضور مبلغان و طلایه داران دینی در نقاط مختلف، نشست بانوان با محوریت اندیشه های امام خمینی (ره) و سبک زندگی اسلامی را از دیگر برنامه‌ عنوان کرد.

 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۲۶۹۹


ارسال