يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۳
مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:
1300 رسانه در فضای مجازی کشور فعال است/ یارانه رسانه های حکومتی حذف می شود
 
مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رسانه‌های حکومتی وابسته به ادارات و نهادهای مختلف و رسانه‌هایی که کد کارگاهی ندارند از فهرست یارانه‌بگیران حذف می‌شوند.
به گزارش عصرهامون، محمدرضا دربندی در نشست خبری با مدیران مطبوعات و رسانه های سیستان و بلوچستان در زاهدان با بیان اینکه 9هزار و 300 رسانه دارای مجوز در کشور وجود دارد، اظهار کرد:از این تعداد دو هزار و 300 مورد در فضای مجازی و هفت هزار رسانه مکتوب در حال فعایت می باشند.
 
1300 رسانه در فضای مجازی کشور فعال است
وی ادامه داد: از دو هزار و 300رسانه موجود در فضای مجازی هزار مورد غیر فعال و هزارو 300 مورد فعال هستند که 30 مورد آنها شامل خبرگزاری ها و هزار و 270 مورد پایگاه خبری هستند.
مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص رسانه های غیرفعال گفت: هیات نظارت بر مطبوعات آن دسته از مطبوعاتی که زیر 10 عدد نظم انتشار دارند را لغو مجوز می کند، همچنین برای جلوگیری از تخلفات احتمالی براساس برنامه ریزی ها مقرر شده به تمام کسانی که مجوز جدید نشریه می گیرند تا سه سال آگهی و یارانه تعلق نگیرد.
 
وجود1400 مدیرمسئول زن در کشور
وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: از سه هزار و 800 نشریه فعال کشور 300 مورد آنها روزنامه، هزار و 800 مورد هفته نامه و دوهفته نامه و هزار و 900 مورد آنها ماهنامه هستند.
این مسئول خاطر نشان کرد: همچنین از مجموع سه هزار و 800 نشریه فعال کشور 280 مورد آنها در حوزه دین، معارف و قرآن، 350 مورد در حوزه ورزش، 100 مورد حوزه سینما و هنر، 75 مورد کودک و نوجوان، 90 مورد خانواده و سرگرمی، 10 مورد حوزه معلولان، 12 مورد حوزه اقلیت ها و بقیه در سایر حوزه ها فعالیت می کنند.
وی تصریح کرد: در این راستا هزار و 400 مدیر مسئول نشریه در کشور خانم هستند و 150 نشریه به اهل سنت تعلق دارد.
 
اقدامات انجام شده برای کمک به وضعیت خبرنگاران
دربندی مدنظر قرار دادن وام های محدود و کلان، مشاوره مالیاتی، حقوقی و بیمه ای رایگان، ارائه اینترنت بدون فیلتر، ساده سازی صدور کارت خبرنگاری، برنامه ریزی برای انجام آزمایش های کامل پزشکی خبرنگاران با همکاری دانشگاه شهید بهشتی تهران را از جمله اقدامات اخیر برای کمک به وضعیت این قشر از جامعه عنوان کرد.
 
توسعه رسانه در فضای مجازی رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین ساماندهی پرداخت یارانه، توسعه رسانه در فضای مجازی، حداقل کردن تذکرات به مطبوعات، تلاش جهت رساندن نشریات به دست مردم و تکریم ارباب رجوع را از جمله مهمترین رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه رسانه عنوان کرد.
دربندی  در پایان در خصوص تغییر سیاست‌های پرداخت یارانه به رسانه‌ها گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده رسانه‌های حکومتی وابسته به ادارات و نهادهای مختلف و رسانه‌هایی که کد کارگاهی ندارند و خبرنگاران خود را بیمه نمی‌کنند از فهرست یارانه‌بگیران ما حذف می‌شوند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۲۴۶


ارسال