دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
با نواختن زنگ مهر، مقاومت و ایثار در کشور؛
آغاز سال تحصیلی 730هزار دانش آموز در سیستان و بلوچستان/ استفاده از کالای ایرانی در دستور کار خانواده ها باشد
 
همزمان با سراسر کشور صبح امروز با نواخته شدن زنگ مهر، مقاومت و ایثار ‏730هزار دانش آموز سیستان و بلوچستانی در مقاطع تحصیلی مختلف بر سرکلاس های درس حاضر شدند.‏
به گزارش عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی در مراسم محوری آغاز سال تحصیلی جدید که با عنوان(در مراسم زنگ مهر، ‏مقاومت و ایثار) در مجتمع آموزشی حیات طیبه زاهدان برگزار شد، افزود: از امروز 3میلیون و 794هزار و 420دانشجو وارد ‏فضاهای علمی و مراکز آموزش عالی کشور می شوند که از این تعداد، یک میلون و 723هزار و 269نفر خانم و دو میلیون و ‏‏71هزار و 151نفر آقا می باشند.‏
وی ادامه داد:همزمان 14میلیون دانش آموز در مقاطع تحصیلی مختلف وارد مدارس می شوند که سهم استان ما تاکنون قریب به ‏‏730هزار نفر است و احتمال افزایش این رقم نیز وجود دارد.‏
وی تاکید کرد: درمجموع، قریب به 18میلیون نفر در مدارس و مراکز آموزش عالی کشور از امروز مشغول به تحصیل شده اند ‏که حدود یک چهارم جمعیت کل کشور را شامل می شود، در استان نیز حدود 25درصد جمعیت حاضر در نقاط جمعیتی سیستان و ‏بلوچستان را دانش آموزان تشکیل می دهند که این رقم در کشور 17درصد است و این ارقام بدون در نظر گرفتن آمار دانش ‏پژوهان حوزه های علمیه می باشد.‏
آیت الله سلیمانی در ادامه با اشاره به تحریم ها گفت: در حال حاضر با تحریم های بی امان و تمام عیار دشمنان علیه کشورمان ‏روبرو هستیم و در این خصوص باید در ابتدا حمایت از تولید داخل را در دستور کار قرار دهیم و در حوزه مدارس پوشاک، لوازم ‏التحریر، کیف و کفش و غیره را از اجناس تولید داخل کشور خریداری کنیم.‏
 

 
وی با اشاره به تلاش دشمن در فضای مجازی و حقیقی برای انجام عملیات روانی تبلیغی در راستای نشان دادن نا کارآمدی و راه ‏اندازی شورش، تاکید کرد: علاوه بر مسئولان آموزش و پرورش باید خانواده ها نیز در این زمینه هوشیار باشند و اقدامات لازم را ‏انجام دهند.‏
امام جمعه زاهدان، خاطر نشان کرد: کرسی های آزاد اندیشی در مراکز علمی باید تقویت شود و موارد لازم را به دانشجویان ارائه ‏دهد. ‏
‏730هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان از امروز سال تحصیلی جدید را آغاز کردند
مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: با نواخته شدن زنگ، مهر، مقاومت و ایثار از امروز 730هزار دانش آموز ‏استان سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.‏
علیرضا نخعی افزود: این تعداد دانش آموز در 6هزار و 800مدرسه در قالب 30هزار کلاس درس حاضر و مشغول به فراگیری ‏دروس خود هستند.‏
وی تاکید کرد: رویکرد چندساله اخیر آموزش و پرورش استان به سمت رشته های مهارتی سوق پیدا کرده و توسعه مهارتهای فنی ‏و کارآفرینی را به دانش آموزان آموزش خواهیم داد.‏
 

 
وی با اشاره به اینکه رشد دو برابری را امسال در آمار قبولی کنکور استان شاهد هستیم، خاطر نشان کرد: آمار170قبولی در ‏کنکور پزشکی استان بسیار کمتر از حق دانش آموزان سیستان و بلوچستان است.‏

زنگ مهر ایثار و مقاومت در شهرستان زهک نواخته شد
زنگ مهر ایثار و مقاومت در دبیرستان دخترانه بنت الهدی شهرستان زهک نواخته شد.
حجت الاسلام حسن خدری امام جمعه شهرستان زهک در این مراسم ضمن تسلیت ایام محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: انقلاب اسلامی در راستای دفاع از مظلوم بیشترین فشار را بر روی نظام سلطه آورده است.
وی ضمن محکوم کردن حمله تروریستی در اهواز افزود: دشمن آنقدر خار و ذلیل شده است که کودک چهار ساله رو مورد حمله قرار می دهد که این سند حقانیت و مظلومیت ما است.
 
امام جمعه شهرستان زهک تصریح کرد: برای دشمن دیدن چهل سالگی انقلاب سخت و ناگوار است،زیرا میداند انقلاب اسلامی از پیچ های دشواری عبور کرده است.
وی گفت: در جنگ تحمیلی اعتقاد به خدا، وحدت و رهبری سه عاملی بودند که پیروزی را در جنگ تحمیلی برای نظام مقدس اسلامی به ارمغان آوردند‌ امروز نیز مسئولین در جنگ اقتصادی این سه مسئله رو سر لوحه قرار دهند.

نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت در مدارس شهرستان هیرمند
زنگ مهر و مقاومت صبح امروز با حضور مسئولان شهرستان هیرمند، دانش آموزان و اولیا آنان با هدف آشنایی دانش‌آموزان با اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس شهرستان به صدا درآمد.
در این مراسم حمید سارانی رئیس اداره آموزش و پرورش در سخنانی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس گفت: تحصیل و علم آموزی راحت از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است و تربیت آموزشی در مدارس باید جدی گرفته شود.
 

حمید سارانی افزود: تمامی تمهیدات لازم برای بازگشایی اندیشیده شده است و امیدواریم سال تحصیلی جدید پر از کسب موفقیت برای دانش آموزان باشد.

زنگ انقلاب و مهر در سرزمین نخل و نگاره طنین انداز شد
همزمان با سراسر کشور زنگ مهر، مقاومت و ایثار با حضور فرماندار، امام جمعه شهرستان، مدیر آموزش و‌پرورش، فرماندهان نظامی و انتظامی، جمعی از مسیولین، معلمان و دانش آموزان در سالن الغدیر آموزش و پرورش نواخته شد.
حجت السلام و المسلمین مجتبی بامری در این مراسم با بیان اینکه ورود به ماه مهر و ایام ورود دانش آموزان و دانشگاهیان به فضای آموزشی تعلیم و تربیت با دفاع مقدس و عاشورا تقریبا همزمان شده است، گفت: هفته دفاع مقدس یادآور شهامت و شهادت افرادی است که در مسیر حق به خوبی خوش درخشیدند، است.
وی افزود: در هفته دفاع مقدس متون مختلفی نهفته است که باید جست و جو کنیم و به معرفی ایثارگری های و رشادت های رزمندگان در حوزه تعلیم و آموزش و بپردازیم.
امام جمعه شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: افرادی که برای احیای دین از جان و مال و خانواده خود گذشتن و در راه احیای دین اسلام و در راه خدا جهاد کردند، بهشت نصیب آنان می شود چرا که این افراد با گروهی مقابله و مجاهدت کردن که برای پایین آوردن پرچم دین خدا قیام کرده بودند.
حجت الاسلام و المسلمین بامری با بیان اینکه نهضت امام حسین (ع) تجلی اوج کار پیامبر بود، ادامه داد: پیام دفاع مقدس بر گرفته از کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا است.
 

وی با اشاره به لزوم بصیرت افزایی و روشنگری در خصوص تربیت فرزندان، تصریح کرد: باید بکوشیم با روحیه دینی، جهادی، دشمن شناسی، توکل و اخلاق نگذاریم اخلاق و اصول ها کمرنگ شود.
امام جمعه شهرستان سراوان گفت: گفتمان اسلام، قرآن، پیامبر و انقلاب وحدت و برادری است و افرادی که خلاف این مسئله عمل می کنند، قطعا در پازل دشمن هستند.
حجت الاسلام و المسلمین بامری اظهار کرد: در هشت سال دفاع مقدس کرد، ترک، لر، بلوچ، فارس و سیستانی در کنار هم با پرچم اسلام با مستکبران مقابله کردند.
درویش نارویی فرماندار سراوان ضمن تبریک فرار رسیدن بهار تعلیم و تربیت، گفت: تمامی امورات در جامعه با تعلیم و تربیت آغاز می شود و آموزه های دینی نیز جامعه توسعه یافته و مدعی پیشرف را در گروو داشتن انسان های توانمند در عرصه های علمی می‌داند.
وی افزود: بستر ارتقاء و رشد برای سراوان فراهم شده است که باید شاهد شکوفایی بیشتر جوانان و نوجوانان سراوانی در عرصه تعلیم و تربیت باشیم.
فرماندار سراوان خاطر نشان کرد: در کنکور سال جاری شاهد نتایج مناسبی در سطح کشور بودیم که به عنوان شهرستان مطرح در کشور معرفی شد‌.
 

ایوب دهواری مدیر آموزش و پرورش شهرستان سراوان با اشاره با اینکه ایام بازگشایی مدارس مقارن با هفته دفاع مقدس است، گفت: تابلو مقاومت و ایثار حاوی این پیام است که تخصص و تعهد باید در کنار هم باشند.
وی ‌بیان کسب افتخار کنکور تاریخی سراوان در استان، اظهار کرد: ۲۳ نفر در رشته پزشکی، دو نفر در رشته داروسازی سازی و بیش از ۷۰ نفر در رشته دبیر و دیگر رشته ها از افتخارات دانش آموزان سراوانی در کنکور ۹۷ است.
مدیر آموزش و پرورش سراوان در ادامه از آغاز فعالیت دانشگاه فرهنگیان واحد سراوان در این شهرستان خبر داد و رمز موفقیت آموزش و پرورش شهرستان در حوزه تعلیم و تربیت را مشارکت اولیای فرهنگ دوست، روحانیون، روحیه جهادی و ایثار گری معلمان و همراهی مسئولین عنوان کرد.

زنگ مهر و مقاومت در چابهار نواخته شد
معاون مدیر کل و رئیس آموزش و پرورش شهرستان چابهار در مراسم زنگ مهر و مقاومت که با حضور مسئولین شهرستان در سالن تختی مدرسه شهید عسگری برگزار شد، اظهار کرد: در سال های گذشته دانش آموزانی که در چابهار قصد تحصیل در دانشگاه فرهنگیان را داشتند مجبور بودند که در زاهدان اقامت کنند ولی خوشبختانه از سال جاری با اقدامات انجام شده توسط فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و رئیس شورای شهرستان چابهار این مهم در خود شهرستان انجام خواهد شد.
حسن نوروزی با اشاره به قبولی دو برابری دانش آموزان چابهار در رشته پزشکی نسبت به سال های گذشته افزود: با توجه به اینجا شهرستان سراوان سهمیه پزشکی دارد، دانش آموزی با رتبه ۱۳ هزار در این رشته مشغول به تحصیل خواهد شد ولی دانش آموز چابهاری با رتبه چهار هزار و ۲۰۰ نمی تواند در شهرستان خود در این رشته مشغول به تحصیل شود در حالیکه استعداد این شهرستان برای گرایش های پزشکی نسبت به سال قبل دو برابر شده است.
 

وی توجه به کیفیت را در سال جاری سرلوحه آموزگاران چابهاری دانست و ادامه داد: توجه به کیفیت تحصیلی باید در رأس کار آموزگاران چابهار باشد به طوری که بر همین مبنا توجه به کمیت نادیده گرفته نشده است و در چهارماه گذشته تعداد بسیاری از بازماندگان از تحصیل با تلاش های انجام شده به عرصه علم و دانش بازگشته اند.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان چابهار تشریح کرد: استان سیستان و بلوچستان تنها استانی است که دانش آموزان آن کتاب رایگان دریافت کرده‌اند که این از توجه ویژه نظام اسلامی به این استان می باشد همچنان که دانش آموزان این خطه نشان داده‌اند ظرفیت بالایی برای تحصیلات عالیه دارند.
وی ضمن محکومیت حادثه تروریستی اهواز خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هفته دفاع مقدس، هفته امر به معروف و نهی از منکر با زنگ مهر امسال مصادف شد این هفته را به نام زنگ مهر، مقاومت و ایستادگی می توان نام برد که قطعا سال تحصیلی پر برکتی با این عنوان خواهیم داشت.
 
زنگ مهرو مقاومت در زابل نواخته شد
به مناسبت اولین روز از آغاز سال تحصیلی جدید، مراسم زنگ مهر با حضور پرشور مسئولین، دانش آموزان و خانواده های آنان در مدرسه شهید عباس کیخای زابل برگزار شد.
فرمانده سپاه زابل در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: تحصیل علم همچون جهاد در راه کشور است چرا که موجب اقتدار این آب و خاک می شود.
وی افزود: شما دانش آموزان امروز ایران آینده سازان فردای کشور هستید و باید برای این مهم تلاش کنید.
ثمره با اشاره به اینکه نگاه دشمنان به ایران دوخته شده است، بیان کرد: دشمن از هر اقدامی برای ضربه زدن به انقلاب بهره می برد پس باید هوشیار بود و با بصیرت در برابر نقشه های شوم آنان ظاهر شد.
وی ادامه داد: جنگ نرم دشمنان برای به انحراف کشیدن جوانان و نوجوانان ما سالهاست آغاز شده و لازم است تا شما جوانان و نوجوانان به خوبی با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوید و بدانید چه امانت گرانبهایی به دستان شما سپرده شده است.
امام جمعه شهرستان زابل نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع، آغاز سال تحصیلی جدید را به دانش آموزان و دانش جویان تبریک گفت و اذعان کرد: وظیفه ما به عنوان والدین این جوانان و نوجوانان بسیار سنگین است چراکه باید آنان را با راه و رسم درست زندگی آشنا کرده و از این آینده سازان در برابر دشمن حفاظت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: مدرسه خانه دوم دانش آموزان و محلی برای یادگیری بهترین درس های زندگی است.
حجت الاسلام کیخا با تاکید بر اینکه دانش آموزان امروز ضامن فردای کشور هستند، تصریح کرد: به همین دلیل است که دشمنان همه توان خود را برای ضربه زدن به آموزه های دینی و ایرانی به کار برده است تا آینده سازان کشور را به انحراف بکشاند اما بی شک در این راه شکست خواهند خورد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۹۷۹


ارسال