يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,9 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۷
فرمانده سپاه سلمان در مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج سازندگی مطرح کرد؛
انقلاب اسلامی بارقه امید در دل مستضعفان عالم/اقدامات جهادی با قوت تداوم یابد
 
سردار احمد شفائی گفت: انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری معمار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) بارقه امیدی در دل مظلومان و مستضعفان عالم ایجاد کرد که این بارقه اکنون نیز ادامه دارد.
به گزارش عصرهامون، سردار احمد شفائی، فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در مراسم تکریم و معارفه مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان که ظهر امروز در مهمانسرای پنج آذر برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار نظام حضرت امام خمینی(ره) که با انقلاب شکوهمند خود به همه آزادی خواهان و مسلمانان جهان هویت واقعی و حقیقی عنایت کرد، بیان کرد: با پیروزی انقلاب در سال ۵۷ بارقه امید در دل همه مردم ایران اسلامی و مستضعفان در اقصی نقاط عالم پدیدار شد.

وی افزود: از همان روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان معمار انقلاب تشکلی تحت عنوان بسیج سازندگی در کشور راه اندازی و خیل عظیمی از جوانان و میانسالان کشور دست در دست هم دادند در جهت رفع محرومیت ها تلاش های مجاهدان ای را دنبال کردند به گونه ای که هنوز هم مردم طعم شیرین آن دوران را فراموش نکردند.

این مقام مسئول ادامه داد: جوانان غیور و سرافراز کشور عاشقانه و عالمانه در جهت رفع محرومیت ها شب و روز تلاش کردند، آنها در عرصه های مختلف در جایگاه های متعدد در جاهای دور و نزدیک همت کرده و با تمام وجود به دنبال اجرای فرمان ولی خود بودند.

وی اذعان کرد: آن روز که طبل جنگ نواخته شد این افراد جهادی که در نقاط مختلف کشور به دنبال رفع محرومیت ها بودند همگام با سایر رزمندگان و مدافعان کشور به صف دفاع پیوستند و شب و روز به عنوان سنگر سازان بی سنگر نقش‌آفرینی کردند.

اقدامات جهادی با قوت، قاطع و محکم تداوم یابد

شفائی گفت: این حرکت عظیم استمرار پیدا کرد روز به روز قوام یافته و متعدد شد و پیوسته مردم ما شاهد بودند که در جاهایی که جاده نداشتند جاده ساخته شد، مدرسه و خانه بهداشت نداشتند همه مهیا شدساخته شد؛ همچنین در بحث بیسوادی کمر همت بستند یا برقرسانی را به روستاها تعمیم دادند و تلاش بی وقفه آن ها ادامه داشت تا مقطعی که برخی از افراد که این فرهنگ، روش و منش را در جامعه اسلامی تاب تحمل نداشتند به شیوه های متعدد تلاش کردند فرهنگ متوقف شود، این حرکت ارزشمند که با روح انقلاب اسلامی سازگاری داشت به حاشیه برود و آن شد که آن ها به دنبالش بودند.

وی اضافه کرد: سالها گذشت سکاندار انقلاب اسلامی رهبر حکیم و فرزانه انقلاب فرمان بسیج سازندگی را صادر فرمودند، بسیج به عرصه آمد با همه وجود و ظرفیت و وضعیتی که در سال ۵۸ افراد داشتند، جهادسازندگی پا به میدان گذاشته و گروههای جهادی تشکیل و باز صحنه های عشق و علاقه پدیدار شد.

فرمانده سپاه سلمان استان افزود: در این بازه زمانی چند سال، اگر نبود این تلاش، مجاهدت ها و  فداکاری ها وضعیت ما به این شکل نبود، نباید فراموش کرد و غفلت کنیم که در مقابل ما، نظام سلطه ایستادگی کرده و با همه وجودش درتلاش که ما را به زمین بزند، در این مسیر از هیچ چیزی فروگذاری نکرده از همه چیز استفاده کرده تا انقلاب را تضعیف و مردم وفادار به انقلاب را اذیت کند.

وی اظهار کرد: این فرهنگ جهاد فرهنگِ تلاش و فداکاری و نقش آفرینی خود را نشان داده، به گونه ای که امروز در سیستان و بلوچستان شاهد این ادعا که عزیزان ما با تشکیل قریب به هزار و ۵۰۰ گروه جهادی افتخار آفریدند.

وی تصریح کرد: واقعیت این موضوع را باید از مردان و زنانی پرسید که در نقاط مرزی مستقر بوده، وضعیت گروه های جهادی را باید از جوانان و نوجوانانی پرسید که دسترسی آنها به مادیات و بهره مندی آنها از امکانات بسیار محدود بوده اما با عنایت الهی و مجاهدت همه، شاهد اقدامات خوبی در راستای رفع مشکلات آنها بودیم.

شفائی اضافه کرد: این حرکت باید ادامه داشته باشد محکم، جدی و منسجم تر از گذشته باید حرکت کرد و شتابان به آن اهداف عالیه انقلاب برویم.

وی خاطر نشان کرد: صمیمانه وظیفه دارم از تک تک افراد دخیل تشکر کرده، از همه کسانی که از خود گذشتند از زندگی، حیثیت، آبرو و سلامتی؛ اما برای نظام و مردم مایه گذاشته و همت کردند، تک‌تک بسیجیان آنهایی که در قالب گروه‌های جهادی سازمان پیدا کرده و با افتخار در عرصه حضور دارند.

فرمانده سپاه سلمان استان افزود: یکی از افرادی که نقش محوری در این مسیر ایفا کرده است "علی اکبر جعفری، مدیر سابق سازمان بسیج سازندگی"، است که مدیران اجرایی استان وی را کامل شناخته و از تلاش پشتکار و برنامه های ارزشمندش واقف هستند.

به عنوان یک سرباز کوچک، خالصانه و بی منت به محرومین خدمت کردیم

در ادامه این جلسه علی اکبر جعفری، مسئول سابق بسیج سازندگی استان ضمن قدردانی از همیاری تمامی همکاران و جهادگران در طول هشت سال از خدمت در این قشر از بسیج، بیان کرد: به عنوان یک سرباز کوچک ولی امر مسلمین، با خدمت خالصانه و بی منت به محرومین با توکل بر خدا علیرغم کمبودهای موجود اما در راستای کاهش آلام مردم در عرصه های مختلف سازندگی ورود کردیم.

وی با بیان اینکه در تمامی اقدامات و خدمات ارائه شده با روحیه جهادی و تفکر انقلابی ورود کرده ایم، افزود: قریب به هشت سال نوکری برای مردم در بسیج سازندگی علیرغم سختی و مرارت های بیشمار، شیرین و جز ناب ترین دقایق عمر بنده بوده که در این مسیر از همکاری سایر جهادگران و همکارانم قد دانی می کنم.

این مقام مسئول ادامه داد: در این مسیر از سبزپوشان سبز اندیش آموختم که راه عاقبت بخیری صداقت در گفتار، کردار نیک و عمل صالح است.

وی اذعان کرد: بسیج سازندگی امروز عملکرد جهادی و کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشته و مرهمی بر دردهای نیازمندان و محرومان در عرصه های مختلف اقتصاد مقاومتی، اشتغال، محرمیت زدایی، پیشرفت و آبادانی و سایر حوزه ها بوده است.

لازم به ذکر است علی اکبر جعفری تاکنون در سمت های بسیج دانشجویی، بسیج سازندگی و اکنون نیز به عنوان معاون محرومیت زدایی قرارگاه قدس مشغول به ارائه خدمات است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۷۹۶


ارسال