شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ,31 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
سردار محمد کرمی گفت:در طول سالیان گذشته خیانتی که گروه‌های تروریستی به این منطقه کردند باعث شد تا شاهد عقب افتادگی هایی در سیستان وبلوچستان باشیم، اگر جایی فقر، مشکلات و بیکاری است به خیانت گروهک های تروریستی به مردم بر می گردد.
به گزارش عصرهامون، سردار محمد کرمی، فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق سپاه بیان کرد: از زمانی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خصوص نیروی زمینی سپاه در منطقه جنوب شرق، مسئولیت تامین امنیت پایدار را در سیستان و بلوچستان، استان های کرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان به قرارگاه قدس واگذار کرد برنامه های مختلفی طرح ریزی و اجرا شده است.

وی افزود: با ورود سپاه به این عرصه و برنامه ریزی های انجام شده بر اساس سه راهبرد و با مبنای کار عقلانی اقدامات در راهبردهای بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تعریف شد زیرا امنیت پایدار بدون توسعه اقتصادی، علمی و فرهنگی امکان پذیر نیست.

این مقام مسئول ادامه داد: همانطور که امنیت نمی‌تواند جدای از توسعه اقتصادی، علمی و فرهنگی باشد بنابراین توسعه اقتصادی، علمی و فرهنگی در کنار هم محقق خواهد شد و اگر جایی امنیت نباشد تولید و اقتصاد یا توسعه فرهنگی هم وجود نخواهد داشت، به نوعی همه دچار آسیب می‌شوند بنابراین اینها در کنار هم بوده و بر اساس این سه راهبرد برنامه ها اجرا می شود.

بهره گیری مطلوب از ظرفیت ها با هم افزایی و انسجام بین مردم و مسئولین

وی اذعان کرد: تمام تلاش ما این است تا از ظرفیت های خوب سیستان وبلوچستان که در سایر نقاط کمتر وجود دارد بهترین بهره را گرفت، در این راستا اولین ظرفیت وجود مردم سیستان وبلوچستان است که با انسجام و وحدت بین برادران شیعه و سنی بتوان امنیت را تامین کرد، زیرا نگاه بر این است امنیت مردمی باشد.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر سیستان و بلوچستان جوانترین استان کشور است و برا این مبنا یک ظرفیت این نیروی جوان خلاق است، همچنین در عرصه مرز خشکی و دریایی، سواحل مکران، معادن، کشاورزی، دامداری، شیلات، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها این استان پتانسیل و ظرفیت های فراوانی دارد که باید از آنها بهترین استفاده را کرد.

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق سپاه اضافه کرد: ظرفیت های موجود زمینه اشتغال و تولید ثروت را فراهم کرده که باید با انسجام موجود بین مردم و مسئولین و هم افزایی از آن بهره برد.

وی اظهار کرد: طراحی همایش "مردم امنیت پایدار و پیشرفت"، برای توسعه کار علمی است تا از تمامی ظرفیت‌ها برای برقراری امنیت استفاده بیشتر و مطلوب‌تری کنیم زیرا رهبر معظم انقلاب تاکید بر امنیت پایدار دارند.

وی ادامه داد: در این همایش از ظرفیت نخبگان، دانشجویان، علما و مردم در موضوعات مختلف به عنوان صاحب نظر استفاده خواهد شد تا ما بتوانیم از این ایده ها و نظرات خوب استفاده و در اجرا آنها را عملی کنیم.

کرمی اذعان کرد: تلاش ما در منطقه این است تا با ایجاد انسجام، وحدت و برادری بین همه مجموعه ها زمینه پیشرفت استان را در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و علمی مهیا کنیم که تاکنون نیز اقدامات بسیار خوبی انجام شده و برای اینکه شتاب بیشتری پیدا کند در این همایش موضوعات مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.

امنیت در شمال و جنوب استان برقرار است
 
وی افزود: سیستان و بلوچستان دارای مردمی خونگرم، پرتلاش و مهربان است این مهم می طلبد تا تمام مجموعه ها در کنار هم و با همکاری مردم اتفاقات خوبی را در منطقه برای پیشرفت استان رقم بزنند.

این مقام مسئول در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: در منطقه سازمان‌های مختلف جاسوسی تلاش می‌کنند از بعضی خلا ها استفاده کرده و ناامنی هایی را در استان ایجاد کنند، اما آن انسجام، وحدت، برادری و همدلی که فرمایش قرآن کریم است و مردم آگاه و بصیر ما هم به خوبی آن را می‌دانند مانع از اجرای توطئه دشمنان شده است.

وی تصریح کرد: از آنجایی که تلاش دشمنان نظام در حوزه فضای مجازی و رسانه ها به ویژه رسانه های بیگانه بهره گیری از موضوعات مختلف است، ما باید هوشیاری خود را داشته باشیم؛ اگر چه در صحنه‌های مختلف دیدیم که مردم با هوشیاری و بصیرتی که دارند توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده اند.

کرمی خاطر نشان کرد: امروز شاهد آن هستیم که در افغانستان مشکلاتی وجود دارد امیدواریم دولت مقتدری با همکاری همه ملت افغانستان در این کشور شکل گیرد و این مردم از مشکلات نجات پیدا کنند.

وی اذعان کرد: در شمال سیستان و بلوچستان با برنامه‌ریزی هایی که انجام شد امنیت کامل برقرار است و در جنوب سیستان و بلوچستان نیز مشکلی وجود ندارد.

سیستان و بلوچستان در مدار توسعه است

فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق سپاه گفت: سیستان و بلوچستان در ریل توسعه است، بعضی تلاش می کنند توقفی در مسیر آن ایجاد کنند؛ در طول سالیان گذشته خیانتی که گروه‌های تروریستی به این منطقه کردند باعث شد تا شاهد عقب افتادگی هایی باشیم، اگر جایی فقر، مشکلات و بیکاری است به خیانت گروهک های تروریستی به مردم بر می گردد که باعث شدند حتی سرمایه گذاری توسط مردم و بخش بومی انجام نگیرد.

کرمی تصریح کرد: امیدواریم این مهم با انجام همایش پیش رو سرعت گیرد و با فعالیت‌های خوبی که استاندار و سایر مسئولین دارند و اکنون برنامه ها در مدار شتاب است در آینده شاهد پیشرفت‌های خوبی در سیستان وبلوچستان باشیم.

محورهای همایش مردم امنیت پایدار و پیشرفت

محبعلی رهدار، دبیر همایش  مردم امنیت پایدار و پیشرفت در ادامه، گفت: این همایش در محورهای خدمات اجتماعی و نقش آن در امنیت و پیشرفت، آسیب‌های اجتماعی و حاشیه نشینی و نقش آن در امنیت و پیشرفت و ارائه راهکارها، ورود غیرمجاز اتباع بیگانه چالش‌ها و راهکارها، تجربه نگاری پیرامون موفقیت در ایجاد امنیت پایدار در شمال استان و ارائه الگو، نتایج حاصل از اجرای طرح رزاق در جهت کنترل قاچاق و کمک به معیشت مرزنشینان، نقش مرز به عنوان محل صادرات و واردات و نقش آن در ایجاد امنیت و پیشرفت، بسترها و زمینه‌های اقتصادی دریا و نقش آن در امنیت، ظرفیت های کشاورزی منطقه، چگونگی ترغیب سرمایه گذاری مردمی و بومی، بررسی چالشها و راهکارها در حوزه مواد مخدر و تسهیل ظرفیت‌های معدنی و ایجاد صنایع تبدیلی برگزار می شود.

وی گفت: قالب های آثار این همایش در بخش های علمی شامل مقاله، پایان‌نامه، کتاب، خلاصه طرح های ملی و منطقه‌ای و در بخش ایده تناسب با محورهای همایش با رویکرد حل علمی مسائل استان است، همچنین آثار نیز در قالب داستان، شعر، موشن گرافیک و کلیپ، کانال و صفحات اجتماعی ارسال خواهد شد.

این مقام مسئول زمان برگزاری همایش را سوم خرداد ماه جاری عنوان کرد و افزود: زمان دریافت مقالات به شکل پوستر علمی، ایده و اثر ۳۰ اردیبهشت ماه و ارائه اصل مقاله تا ۳۱ شهریور ماه می باشد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۷۳۷


ارسال