سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ,3 August 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۱
گام بلند سپاه سلمان برای رفع یک آسیب مهم اجتماعی؛
مرکز جامع بازپروری معتادان در سیستان وبلوچستان راه‌اندازی می شود/همکاری همه جانبه لازمه کاهش آمار اعتیاد
 
سردار احمد شفائی، فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: در مرکز جامع بازپروری علاوه بر سم زدایی و ترک اعتیاد، بر روی روح افراد با مهارت آموزی و اشتغالزایی کار می کنیم.
به گزارش عصرهامون، سردار احمد شفائی در جلسه هماهنگی راه اندازی مرکز جامع بازپروری در شمال سیستان و بلوچستان، بیان کرد: همه می دانید رسالت سپاه و بسیج چیست، آن چیزی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی به عنوان رسالت سپاه آورده شده حفاظت از انقلاب و دستاوردهای آن است.

وی افزود: به لطف خدا در این بازه زمانی 43 سال فرزندان این ملت با همه وجود تلاش کرده تا این وظیفه و رسالت را به نحو شایسته دنبال کنند، چرا که باور ما این است مردم ولی نعمت ما بوده و هستند و ما از مردم، با مردم و برای مردم هستیم به غیر از این نبوده و نخواهد بود.

این مقام مسئول ادامه داد: به فرموده رهبر معظم انقلاب در اواخر سال 99 در جریان تصویب سند راهبردی 10 ساله بسیج "بسیج پاره تن ملت است و نباید نسبت به مصالح مردم بی تفاوت باشند"، ما با همین نگاه و فرمان در مسائل ورود پیدا می کنیم.

وی اذعان کرد: نگاه بسیج و سپاه نگاه خدمت است، احساس وظیفه کرده ایم تا در مقوله اعتیاد نیز ورود کنیم اینکه اعتیاد چیست و چه آسیب هایی به مردم وارد می کند را همگان دانسته و در این جلسه ارائه کردید، واقعیتی است که نباید از کنار آن ساده گذر کرد، زحمات زیادی در این زمینه صورت گرفته است.

فرمانده سپاه سلمان اضافه کرد: اعتیاد طراحی دشمنان اسلام است، این نیست که چون در مجاورت یک کشورتولید کننده مواد مخدر که سالانه 12 هزار تن تولید می کند قرار گرفتیم و تعدادی معتاد داریم نه، دشمن طراحی و برنامه ریزی کرده تا خیلی جدی و اصولی ما را دچار مشکل کند، باید تلاش کنیم و این افرادی که به هر دلیل دچار آسیب شده اند را به چرخه اجتماع بازگردانیم.

وی تصریح کرد: بسیج در این زمینه تا بتواند در کنار سایر سازمان های مربوطه در این بستر ایفای نقش کند.

به گفته شفائی، تحقق این مسیر زمانی ارزشمند است که در کنار هم و با مشارکت وهمدلی و همراهی این بار را سبک کنیم، در گذشته تاریخ انقلاب هم این بوده هرکاری که با همراهی پیش رفته موفق و هرکاری که خودمحوری بوده نتیجه ای در برنداشته و مطلوب نبوده است.

وی اظهار کرد: در راستای ریشه کنی و کاهش اعتیاد نیز باید همه با هم از ظرفیت های موجود استفاده کنیم تا در بازه ای کوتاه این موضوع را به نتیجه برسانیم، تقضای ما از متولیان استانی در راستای موضوع فوق این است  که زمانبندی داشته باشند.
 
پیشنهاد سپاه برای تحقق به موقع

این مقام مسئول در ادامه به ارائه پیشنهاداتی پیرامون تسهیل در این موضوع پرداخت و گفت: از امروز حداکثر در بازه زمانی هفده روزه قضیه را تمام و تا22 خرداد مرکز بازپروری را افتتاح کنیم، در این بازه باید همه دست در دست هم داده فضای مطلوب را آماده کرده آن وقت، فنی حرفه ای بنا بر تعهداتی که دارد سرکار بیاید یا سازمان زندان ها، دادستان، فرمانداران، بهزیستی، انتظامی، دانشگاه و سایر متولیان امر مشکلات را با هم برطرف کنیم؛ شرط تحقق این عمل آن است که همه متعهدان پای کار باشند ما نیز هستیم.

وی تصریح کرد: نکته دوم اینکه بنا داریم به فضا الهی اقدامی الگویی انجام دهیم در این مسیر اگر چه از تجربه سازمان ها استفاده خواهیم کرد اما کپی برداری نه، تا خروجی این محل انسان های شریف و فداکاری شوند که در جامعه موثر و افتخار خانواده و محله باشند، این نگاه ما است که بعد از سم زدایی و رفع اشکال جسمی بر روی روح افراد با مهارت آموزی و اشتغالزایی کار کنیم.

فرمانده سپاه سلمان استان افزود: امید است با اراده جمعی تمامی متولیان و علاقه ای که ما نسبت به این موضوع داریم در این ثواب ارزشمند شریک شویم چرا که اگر یک نفر را نجات دهیم گویا دنیا را نجات داده ایم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۱۳۷


ارسال