مدیر کل آموزش و پرورش:

بازگشایی مدارس منوط به تصمیمات ستاد ملی پیشگیری از کرونا است

28 شهريور 1400 ساعت 13:26

حمید رضارخشانی گفت: در بازگشایی مدارس تابع تصمیمات ستاد ملی پیشگیری از کرونا هستیم و تضمین سلامت دانش آموزان و فرهنگیان در اولویت آموزش و پرورش است.


به گزارش عصرهامون، حمید رضا رخشانی، مدیر کل آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن کنفرانس خانه معلم زاهدان برگزار شد، با اشاره به اینکه صیانت از سلامت دانش‌آموزان، همکاران و خانواده‌ها مهمترین مسئله برای آموزش و پرورش است، بیان کرد: تا زمانی که اطمینان به این قضیه پیدا نکنیم مدرسه ای باز نخواهد شد و ستاد ملی مبارزه با کرونا چنین اجازه ای نمی دهد.

وی افزود: تعداد ۲ هزار و ۶۶۸ مدرسه شهری و پنج هزار و ۶۳۲ مدرسه روستایی در استان وجود دارد که اکثر مدارس روستایی و عشایری زیر ۵۰ نفر جمعیت داشته و از این حیث امکان برگزاری حضوری کلاس‌ها به شرط آنکه در آن منطقه خبری از شیوع ویروس کرونا نباشد، وجود دارد اما نحوه حضور در مدارس شهری منوط به تصمیمات ستاد ملی کرونا است.
 
سکونت ۱۱۰ هزار دانش آموز در حاشیه شهرها  

این مقام مسئول ادامه داد: قریب به ۱۱۰ هزار دانش آموز در حاشیه شهرها و روستاهای نزدیک شهرها سکونت دارند که شیوه آموزش آنها به صورت فرد به فرد و درسنامه تا زمانی که شرایط برای آموزش حضوری با توجه به واکسیناسیون دانش آموزان و خانواده ها مهیا شود، برقرار است.

وی افزایش نرخ ماندگاری دانش آموزان در سیستان و بلوچستان را یکی از شاخص‌های مهم در جلوگیری از افزایش نرخ بازماندگان از تحصیل عنوان کرد و گفت: در طول سه سال گذشته نرخ ماندگاری دانش آموزان در استان از ۳۴ درصد به ۴۲.۷۵درصد افزایش یافته است و این نشان دهنده آن است که تعداد دانش آموزان بیشتری به مدارس استان وارد شده اند.
 
آمار بازماندگان از تحصیل

مدیرکل آموزش و پرورش استان در خصوص آمار بازماندگان از تحصیل در استان و تاثیر شیوع ویروس کرونا در این زمینه اظهار کرد: از سال تحصیلی ۹۳-۹۲ تاکنون آمارهای متفاوتی از آمار بازماندگان از تحصیل در استان از سوی وزارت آموزش و پرورش به استان ارسال شده است که بیشترین آن ۱۴۸ هزار نفر است.

وی تصریح کرد: با در نظر گرفتن بیشترین آمار ممکن تیمی در استان تشکیل شد تا وضعیت این تعداد بازمانده در استان را ابتدا راستی آزمایی و سپس رصد کنند.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۴۸ هزار و ۸۴۶ بازمانده در دو سال اخیر ۸۷ هزار و ۱۹۲ نفر جذب شدند.

رخشانی گفت: از۶۱ هزار و ۶۷۶ نفر باقیمانده، ۱۳ هزار و ۱۴۵ نفر دانش آموزان منع خدمات شده بودند که با کد سایر در مدارس استان مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: در آخرین لیستی که از وزارت آموزش و پرورش برای استان ارسال شده است تعداد بازماندگان از تحصیل استان ۳۵ هزار و ۹۷ نفر بود که با تلاش مدیران مدارس در شهرستان ها و مناطق ۱۲ هزار و ۹۲۵ نفر شناسایی و ۲ هزار و ۴۲۰ نفر جذب شدند.

این مقام مسئول در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه شیوه ثبت‌نام دانش آموزان در استان به دو صورت سنتی و یا ورود به سامانه پادا در دستور کار قرار گرفت، گفت: از آنجایی که زیرساخت های اینترنتی در استان مشکل دارد به آموزش مجازی اکتفا نکرده ایم، بلکه به صورت حضوری با رعایت پروتکل ها اقدام به تداوم روند آموزش صورت گرفته به گونه ای که میانگین آمار نهایی سیستان وبلوچستان نسبت به سایر نقاط کشور وضعیت مطلوب تری دارد.

 انتهای پیام/


کد مطلب: 141828

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/sound/141828/بازگشایی-مدارس-منوط-تصمیمات-ستاد-ملی-پیشگیری-کرونا

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/