پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۶
دبیر ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان خبر داد
راه اندازی سامانه دریافت گزارش تخلفات انتخاباتی / وعده های غیر متعارف شایع ترین جرایم انتخاباتی در استان
 
دبیر ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان سیستان و بلوچستان از راه اندازی سامانه 3172با هدف دریافت گزارشات تخلفات انتخاباتی در استان خبر داد و گفت: صیانت آرای مردمی به عنوان یک حق الناس است.
به گزارش عصرهامون، محمدعلی حمیدیان صبح امروز در چهارمین نشست شورای پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه صیانت آرای مردمی به عنوان یک حق الناس است، اظهار داشت: شرکت در انتخابات از  یک سو یک حق اجتماعی و از سوی دیگر یک تکلیف ملی به شمار می آید که وظیفه تمام نهادها و دستگاه ها حاکمیتی صیانت از این حقوق و تکالیف ملی و اجتماعی است.

وی با بیان اینکه امسال یکی از بهترین و سالم ترین انتخابات را طی ادوار گذشته در فضای اجتماعی استان شاهد خواهیم بود، گفت: به لطف خداوند و مشارکت مستمر تمامی نهادها و سازمان ها می‌توان انتخاباتی پرشور را به عنوان یک جشن و حماسه ملی رقم زد.

دبیر ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان در ادامه با اشاره به شایع ترین مصادیق جرایم تخلفات انتخاباتی افزود: تبلیغات زودهنگام، تبلیغات علیه برخی دیگر از نامزدهای انتخاباتی، استفاده از منابع سازمانی، انجام تبلیغات در ساعات اداری، وعده‌های انتخاباتی غیر متعارف و خارج از توان افراد از شایع‌ترین تخلفات و جرایم در فضای انتخاباتی استان می باشد.

حمیدیان با اشاره به اهم اقدامات دبیرخانه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان بیان کرد: خوشبختانه با راه اندازی خط ۴ رقمی ۳۱۷۲ با عنوان صدای مردم در راستای جذب و احصای مصادیق جرایم تخلفات انتخاباتی بخش عمده ای از جمع آوری اطلاعات با مدیریت زمان انجام شده و این امر در در رسیدگی و برخورد بهنگام به مصادیق جرایم و تخلفات انتخاباتی بسیار مثمرثمر خواهد بود.

وی تبلیغات محیطی، تبلیغات در رسانه ملی و نشست‌های گفت و گو محور و استفاده از بنرهای اطلاع رسانی را از مهمترین راهکارهای ارتقای آگاهی همگانی در این حوزه برشمرد و گفت: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان در تمامی این مراحل ورود و حضور موثر را داشته است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۱۶۹


ارسال