شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ,4 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
صبح امروز کارگران شرکتی شهرداری منطقه 5زاهدان در مقابل این شهرداری تجمع کرده و خواهان پرداخت عیدی و حقوق خود شدند.
به گزارش عصر هامون، این کارگران، در این تجمع از پرداخت نشدن 5تا6ماه حقوق و عیدی گذشته خود خبر داده و از وضعیت پرداخت حق اولاد، تامین لباس و دستکش کار، پرداخت حق بیمه و غیره اعلام نارضایتی کردند.
یکی از این کارگران حاضر بهه خبرنگار ما گفت: حدود 6ماه است که تنها با یارانه تکه نانی برای خود می خریم تا از گشنگی نمیریم.
وی ادامه داد: صاحب خانه به دلیل عدم پرداخت کرایه خانه، به ما تا پایان ماه جاری مهلت تخلیه داده است و بچه هایم از گشنگی درحال مریض شدن هستند.

یکی دیگر از حاضرین گفت: غیر پرداخت حقوق که آن را هم کامل و برحسب قانون کار واریز نمی کنند، بیمه های ما را ماهانه 10، 12 و یا 15روز واریز می کنند و این درصورتی است کل ماه را روزانه 8ساعت به فعالیت مشغول می باشیم.
وی افزود: متاسفانه حق اولاد، حق عایله مندی، لباس و دستکش کار، امنیت شغلی، و غیره از جمله مواردی است که ما کارگران شرکتی شهرداری از آن بی بهره ایم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص چرایی عدم اعلام شکایت از شرکت و شهرداری در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: اگر شکایت کنیم بدون شک از کار بیکار می شویم و نمی توانیم به کار ادامه دهیم و اجبارا باید با این وضع بسازیم.

این کارگران در ادامه سخنان خود از استاندار و فرماندار انتقاد کردند که حتی یک بار با کارگران شرکتی شهرداری به گفت و گو نپرداخته اند.
نماینده شهرداری زاهدان نیز با حضور در این محل و شرکت در جلسه ای در شهرداری منطقه 5 در خصوص کارگران تجمع کننده، در جمع کارگران گفت: شهردار منطقه 5تعهد اخلاقی داد تا حقوق  پرسنل و دیگر پیمانکاران شهرداری را ندهد تا زمانی که صورت وضعیت شرکت خدماتی را تسویه کند.
سید مجید طباطبایی افزود: قول می دهم تا عید فطر، حداقل یک تا دو حقوق عقب افتاده کارگران را پرداخت کنیم چرا که نمی شود یک شبه همه بدهی عقب افتاده را صفر کرد.

وی ضمن تاکید بر حفظ آرامش توسط کارگران، خاطر نشان کرد: شهرداری در قبال کارگران وظیفه پرداخت صورت وضعیت را دارد اما عدم پرداخت و یا کمبود حقوق، عدم پرداخت حق اولاد و حق عایله مندی، عدم پرداخت کامل حق بیمه و دیگر مسایل مرتبط به شرکت مرتبط است و باید با نماینده کارگران هماهنگ کنید تا مسایل را به مدیرعامل شرکت رسانده و پیگیری نماید.
شایان ذکر است اخیرا عدم پرداخت حقوق پرسنل و نیروهای شرکتی در شهرداری زاهدان زیا د شده و رسانه های مختلف به این موضوع پرداخته اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۵۷۱۸


ارسال