پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ,9 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۵
با تلاش ماموران پليس فتا؛
عامل انتشار اطلاعات شخصی درفضای مجازی دستگير شد
 
با تلاش ماموران پليس فتا شهرستان زابل، فردی که اطلاعات شخصی یکی از شهروندان را در فضای مجازی منتشر کرده بود، شناسايی و دستگير شد.
به گزارش عصرهامون، برخی افراد در حالی برای گرفتن انتقام از یک نفر به علت خصومت شخصی یا کاری اقدام به انتشار اطلاعات شخصی دیگران به ویژه عکس و شماره تلفن در فضای مجازی می کنند و تلاش دارند در این فضا با آبرو و حیثیت دیگران بازی کنند که این امر ناشایست آنان از نظر قانون گذار جرم بوده و با فرد خاطی برخورد قانونی صورت می گیرد.
در همین راستا روز گذشته با تلاش ماموران پليس فتا شهرستان زابل، فردی که اطلاعات شخصی یکی از شهروندان را در فضای مجازی منتشر کرده بود، شناسايی و دستگير شد.
غلامرضا نجابت فرمانده انتظامی شهرستان زابل در خصوص جزئیات خبر فوق اظهار کرد: در پی شکايت یکی از شهروندان مبنی برانتشار اطلاعات شخصی وی درفضای مجازی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پليس فتا اين شهرستان قرار گرفت.
وی بیان کرد: با بررسی های تخصصی انجام شده، متهم شناسایی و به پلیس فتا احضار شد که متهم در تحقیقات اولیه پلیسی به بزه انتسابی خود به دلیل اختلافات شخصی اعتراف و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضائی شد.
فرمانده انتظامی شهرستان زابل با بیان این مطلب که توان علمي ماموران انتظامی همانند توان رزمي و عملياتی آنان در سطح بالایی است، افزود: از شهروندان تقاضا داریم ضمن پرهیز از ذخیره اطلاعات شخصی خود در تلفن های هوشمند و رایانه، در صورت مواجه با اين گونه موارد موضوع را سریعاً به پلیس فتا اطلاع رسانی کنند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۲۸۲


ارسال