پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ,9 December 2021
3
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵
عامل اصلی انتشار دهنده خبر کذب کودک ربایی:
ترس از آدم ربایی انگیزه ام برای انتشار شایعه بود
 
عامل اصلی انتشار دهنده خبر کذب کودک ربایی در فضای مجازی گفت: از کار خود پشیمان هستم.
ا. ر در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار عصرهامون، افزود: 18سال دارم و از عواملی بودم که ترس از آدم ربایی، انگیزه ام برای پخش شایعه کودک ربایی در فضای مجازی به مثل واتساپ بوده است تا مردم از حضور فرزندانشان در بیرون از منزل خودداری کنند و دست آدم رباها به آنها نرسد.
وی ادامه داد: پشیمان هستم و امیدوارم مردم نیز بابت این کار من را ببخشند.
دستگیری تعدادی از عوامل پخش شایعه کودک ربایی در سیستان و بلوچستان 
رئیس پلیس فتای سیستان و بلوچستان در این خصوص گفت: تعدادی از انتشار دهندگان شایعه کودک ربایی و قتل در نقاط مختلف استان شناسایی و دستگیر شدند.
سرهنگ علی سرحدی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، اظهار کرد: در پی انتشار شایعات کذب در فضای مجازی مبنی بر کودک ربایی که موجب تشویش اذهان عمومی شده بود، پلیس فتا شناسایی عاملین این دروغ پردازی را در دستور کار قرار داد.
وی  ادامه  داد: در همین خصوص عاملین اصلی این شایعه پردازی که در برخی از شبکه های اجتماعی اقدام به این کار کرده بودند شناسایی شده و با هماهنگی مرجع قضایی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زاهدان طی امروز دستگیر شدند، این افراد پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی جهت سیر مراحل پرونده معرفی خواهند شد.
وی بیان کرد: متاسفانه برخی از عوامل دستگیر شده به علت عدم اطلاع از عواقب مجازات انتشار اخبار و مطالب کذب، دست به این اقدام زدند.
وی اضافه کرد: از شهروندان درخواست می کنم با توجه به ماده 18جرایم رایانه ای در خصوص برخورد با عاملین تشویش اذهان عمومی که به حبس از 91روز تا دوسال و معادل جزای نقدی آن محکوم خواهند شد، از انتشار اخبار، مطالب و اطلاعات در فضای مجازی که از صحتشان اطلاعات کافی ندارند جدا خودداری کنند.
این مقام مسئول تاکید کرد: پلیس فتای سیستان و بلوچستان با اشرافی که بر تمامی گروه های در فضای مجازی دارد تمامی اخبار و اطلاعات را به صورت لحظه ای رصد می کند.
خبرنگار: پوریا جهانتیغی
انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۳۲۳


ارسال
غلام نبی
Australia
۱۳۹۷/۰۴/۱۳ ۱۴:۴۶
خدا از آن کس نگذرد که باعث ترس و دلهره مردم در جامعه می شود
 
مریم
Australia
۱۳۹۷/۰۴/۱۳ ۱۴:۴۹
سلام ترسی که در دل مردم با انتشار این اکاذیب راه افتاده به این راحتی ها از بین نخواهد رفت.
 
علی
Australia
۱۳۹۷/۰۴/۱۳ ۱۴:۵۰
خدا خیر بده به شما خبرنگاران عصرهامون که واقعیت ها را به مردم نشان می دهید، بقیه خبرگزاری ها که خواب تشریف دارند.
اجرتان با خدا