پایتخت وحدت ایران در تاسوعای حسینی غرق در ماتم شد

28 شهريور 1397 ساعت 7:55

همزمان با سراسر کشور در نهمین روز از ماه محرم مردم مومن و مسلمان سیستان و بلوچستان در تاسوعای حسینی به عزاداری در این روز پرداختند.


به گزارش عصرهامون، همزمان با سراسر کشور صبح امروز سیستان وبلوچستان در تاسوعای حسینی یکپارچه غرق در ماتم و عزا شد و سوگواران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در فراق آن حضرت و یاران باوفایش، سیاه‌ پوش شدند.
مراسم امسال تاسوعای حسینی در آستان مقدس شهدای گمنام زاهدان واقع در بلوار خرمشهر با حضور پرشور مردم، مداحان و ذاکران اهل بیت برگزار شد.
در سایر بخش‌ها، شهرها و روستاهای این استان پهناور که پایتخت وحدت ایران است عزاداران حسینی نیز امروز همزمان با تاسوعای حسینی که به روز پاسداشت رشادت‌های حضرت عباس (ع) علمدار کربلا مشهور است، با حضور در مساجد، تکایا و معابر عمومی به سوگواری برای امام حسین (ع) و یاران باوفایش به ویژه حضرت ابوالفضل (ع) پرداختند.
لازم به ذکر است که دسته‌های عزاداری سینه‌زن و زنجیرزن از ساعات ابتدایی صبح تاسوعای حسینی حرکت خود در سطح شهر زاهدان را آغاز و ندای لبیک یاحسین(ع) را در فضای شهر طنین انداز کرده اند.
بسیاری از جوانان و نوجوانان نیز در مسیر حرکت دسته‌های عزاداری با بر تن کردن لباس سقایی و در دست داشتن مشک‌ها و کوزه‌هایی به یاد ساقی دشت نینوا به عزادران حسینی آب می‌دهند و برخی دیگر نیز بر سر آنان عطر و گلاب می‌پاشند.
به گزارش عصرهامون  ۸۳۳ هیات مذهبی متشکل از عاشقان اهل بیت (ع) همزمان با روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در خیابانها و معابر شهرها و روستاهای سیستان و بلوچستان دسته‌روی می‌کنند که از مجموع هیات های عزاداری 181هیات مذهبی در زاهدان مرکز استان دسته روی و اجتماع خواهند کرد.
 
انتهای پیام/


کد مطلب: 104877

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/video/104877/پایتخت-وحدت-ایران-تاسوعای-حسینی-غرق-ماتم

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/