پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ,23 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۲
صبح امروز انجام شد؛
برگزاری همایش توانمند سازی و توان افزایی بانوان حاشیه شهر سراوان
 
همایش توانمند سازی و توان افزایی بانوان حاشیه شهر و در معرض آسیب در سراوان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون،  همایش توانمند سازی و توان افزایی بانوان حاشیه شهر و در معرض آسیب با مشارکت قرارگاه جواد الائمه سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ، سمن اندیشه فردا و سپاه شهرستان در نمازخانه سپاه سراوان برگزار شد.

سرهنگ پاسدار یوسف ارجونی مسئول معاونت اجتماعی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان  با اشاره به برگزاری جشن  چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن سال جاری، گفت: در هیاهوی بلوک شرق و غرب در زمان قبل از پیروزی انقلاب، یک عالم دینی با شعار " نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی" از کشور ایران  به پا خواست که دشمن با توجه به وجود استراتژیک قوی در نظام جمهوری اسلامی ایران، از همان ابتدا دشمنی خود را آغاز کرد.

 وی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی ایران، پس از پیروزی انقلاب گروه های مختلفی را برای متوقف کردن انقلاب مانند گروهک منافقین و راه اندازی جنگ هایی همچون جنگ تحمیلی، جنگ اقتصادی و  جنگ نرم را تشکیل دادند اما همواره با شکست مواجه شدند.

 مسئول معاونت اجتماعی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان  مهم ترین دلیل و اصل عدم توقف حرکت انقلاب را ایمان و اعتقاد مردم به نظام عنوان کرد.


 
قویدل حیدی عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان در این همایش  با اشاره به موثر بودن نقش زنان در جامعه، به حفظ ارتباط  مادران با فرزندان،  توجه و درک به احساس فرزندان،  استفاده بیشتر از تشویق تا تنبیه توصیه کرد.

 وی افزود:  مادران در روز دست کم چند دقیقه را به فرزندان اختصاص دهند، به آنها احترام بگذارند و صحبت کنند.

 عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان با بیان حمایت از فعالیت فرزندان توسط مادران، خاطر نشان کرد: مادران مراقب زمان های پر استرس در زندگی فرزندان باشند چرا که چنین لحظاتی می توانند فرزندان را باتوجه به در دسترس بودن مواد مخدر در استان، به سمت اعتیاد سوق دهد.

قویدل حیدری با توجه به اینکه مادران با فرزندان در خصوص اینکه چرا مصرف سیگار و مواد مخدر قابل قبول نیست، صحبت کنند، یادآور شد: کمبود و یا کاهش ویتامین d منجر به افسردگی و علائم افسردگی نیز منجر به استفاده از مواد مخدر در افراد می شود پس می طلبد مادران بهترین راه های خوشگذرانی با فرزندان را پیدا کنند.

وی با اشاره به آمار بالای خشونت در استان سیستان و بلوچستان و کرمان، خاطر نشان کرد:  می توانیم با آموزش های مناسب خشونت را کم کنیم و مقاومت در برابر سخن گفتن در جمع را نیز به فرزندان آموزش دهیم.
 
انتهای پیام/الف.د
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۸۳۲۸


ارسال