چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ,20 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۸
ناگفته های پای تنور
عدم دریافت به موقع آرد، تنور نانواهای سراوان را سرد کرد/تعطیلی درانتظار خبازی ها!
 
تعدادی از خبازی های شهرستان سراوان به دلیل عدم دریافت به موقع سهمیه آرد و افزایش هزینه حمل بار در آستانه تعطیلی قرار گرفتند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از شستون، در روزهای اخیر با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین مشکلاتی در فعالیت مستمر نانوایی های شهرستان سراوان به وجود آمده است که منجر به اعتراض نانوا داران شد.

یکی از خبازان سطح شهرستان سراوان به خبرنگار شستون گفت: در روزهای اخیر با توجه به عدم دریافت به موقع سهمیه آرد به اجبار نانوایی خود را تعطیل کرده است.

وی افزود: با افزایش قیمت بنزین، هزینه حمل بار نیز افزایش یافته و همین امر موجب شده تا حمل آرد از مرکز استان به شهرستان با مشکل مواجه شود.

این نانوا دار سراوانی ادامه داد: برخی از نانوایی های سطح شهرستان حدود یک ماه است که سهمیه آرد خود را دریافت نکرده اند که در روند خدمت رسانی با شهروندان مختل شده است.

وی گفت: به ندرت می توانند از کارخانه آرد شهرستان، آرد مورد نظر خود را تامین کنند چرا که ظرف مدت کوتاهی آرد تمام و مجبور هستند از زاهدان خریداری کنند.

این نانوا دار سراوانی با بیان اینکه در روزهای اخیر نانوایی وی به دلیل نداشتن آرد تعطیل بوده است، اضافه کرد: اگر سهمیه آرد سراوان کم است مسئولین تدابیری اندیشیده کنند تا این مشکل رفع شود.

افزایش هزینه حمل توسط شرکت!
محمدنور ارباب، رئیس اتحادیه خبازان شهرستان سراوان در گفت و گو با خبرنگار شستون با بیان اینکه شرکت حمل و نقل خلیج فارس سیستان و بلوچستان که مسئول تامین آرد استان است، هزینه حمل را افزایش داده است، گفت: 28 آذر ماه آرد خریداری کرده که سرانجام توانسته روز گذشته سه شنبه 10 دی ماه سهمیه آرد خود را تحویل گیرد.

وی افزود: از ابتدای ماه تا کنون حتی یک لیتر هم سوخت دریافت نکرده و این امر اگر ادامه داشته باشد، نانوایی های سطح شهرستان  در امر خدمت رسانی به شهروندان با مشکل مواجه خواهند شد.

رئیس اتحادیه نانوا داران شهرستان سراوان در پایان خواستار تامین سوخت نانوایی های سطح شهرستان شد و گفت: کارخانه آرد شهرستان در ماه اخیر آرد مورد نیاز این نانوایی را تامین کرده تا در امر خدمت رسانی مشکلی به وجود نیاید.

استانداری تاکنون نرخنامه ای را صادر نکرده است
شهرکی، رییس شرکت حمل و نقل خلیج فارس سیستان و بلوچستان به خبرنگار شستون گفت: سازمان پایانه ها دارای نرخ نامه است که حمل بار باید طبق نرخ نامه انجام شود.

وی افزود: شرکت حمل و نقل خلیج فارس سیستان و بلوچستان در حال حاضر هزینه حمل را  حدود 20 تا 30 درصد کمتر از نرخ مصوب دریافت می کنند که در ماه حدود 500 میلیون تومان به شرکت ضرر وارد می شود.

رئیس شرکت حمل و نقل خلیج فارس استان خاطر نشان کرد: هفت ماه قبل قرارداد سازمان پایانه ها پایان یافته و قرار بود که نرخنامه جدید تعیین شود اما با توجه به افزایش قیمت بنزین، استانداری تاکنون نرخنامه ای را صادر نکرده است.

شهرکی با توجه به اینکه آرد نانوا داران سراوانی توسط کارخانه آرد سراوان تأمین می شود، بیان کرد: 16 ماه قبل تامین آرد سراوان با توجه به هماهنگی و توافق  کارخانه آرد شهرستان و رئیس اتحادیه خبازان این شهر، که آرد توسط کارخانه آرد سراوان تامین شود، از نمایندگی شرکت خلیج فارس خارج شد و در حال حاضر تعداد اندکی از نانوایی های سراوان از زاهدان آرد خریداری می کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه کارخانه آرد سراوان و اتحادیه شهرستان متعهد به تامین آرد نانوایی های سطح شهرستان شده اند و مازاد و ما به تفاوت را نیز دریافت می کنند، باید آرد دور ترین نانوایی  شهرستان را نیز تامین کند و آرد با قیمت ارزان تر در اختیار نانوا داران قرار گیرد.

مشکل تامین آرد برخی از نانوایی های شهرستان مربوط به زاهدان است
نادر بلوچ زهی،رئیس کارخانه آرد شهرستان سراوان نیز در گفت و گو با خبرنگار شستون بیان کرد: این کارخانه فقط می تواند نیاز 90 درصد از نانوایی های سطح شهرستان را تامین کند.

وی با بیان اینکه مشکل تامین آرد برخی از نانوایی های شهرستان مربوط به زاهدان است، گفت: خبازی هایی که آرد آنها  از کارخانه آرد شهرستان تامین می شود، به موقع آرد مورد نظر خود را دریافت می کنند.

رئیس کارخانه آرد شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود تا دو ماه دیگر سهمیه  10 درصد دیگر خبازی های شهرستان تحت پوشش کارخانه آرد سراوان قرار گیرد و این مشکل نیز رفع شود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۰۳۴


ارسال