شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳
مسئول سازمان انتقال خون و فرآورده های خونی سراوان:
بیش از 500 بیمار تالاسمی در سراوان چشم انتظار اهدای خون شهروندان
 
عبدالصبور شهلی بر گفت: در سراوان بیش از 500 بیمار تالاسمی وجود دارد، که اگر شهروندان سروانی همکاری لازم جهت اهدای خون نداشتند باشند، این بیماران با مشکل مواجه خواهند شد.
به گزارش عصرهامون؛ عبدالصبور شهلی بر مسئول سازمان انتقال خون و فرآورده های خونی شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: شیوع کرونا ویروس هیچ گونه محدودیتی برای اهدای خون ایجاد نمی کند چرا که تمامی تلاش برای ایجاد محیطی امن و ایزوله از ویروس کرونا انجام شده است.

 وی افزود: در حال حاضر بیش از 500 بیمار تالاسمی در شهرستان سراوان وجود دارد که اگر در روزهای آینده شهروندان جهت اهدای خون اقدام نکنند، برای تأمین خون مورد نیاز بیماران تالاسمی با مشکل مواجه خواهند شد.

 مسئول سازمان انتقال خون و فرآورده های خونی سراوان با اشاره به اینکه در حال حاضر امکان ارسال خون از سایر استان ها به شهرستان وجود ندارد، از شهروندان خواهش کرد تا با مراجعه به سازمان انتقال خون، جان بیماران مورد نیاز به خون را نجات دهند.

شهلی برد تصریح کرد: خون گیری در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته در سازمان انتقال خون شهرستان انجام می شود.

وی گفت: حدود 70 درصد خون مورد نیاز شهرستان از دیگر استان ها تأمین می شود که در حال حاضر با توجه به کاهش اهدای خون در کشور، خون مورد نیاز شهرستان تأمین نشده و در روزهای آینده با بحران مواجه خواهیم شد.

 مسئول سازمان انتقال خون شهرستان سراوان با اشاره به اینکه در ماه جاری تلاش شد تا خون بیشتری اهدا شود، اذعان کرد: اگر مردم نوع دوست سراوانی جهت اهدای خون همکاری لازم را نداشته باشند بیماران تالاسمی و بیماران نیازمند به خون با مشکل مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۰۰۱


ارسال