دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
محمد رفیع شجاعی گفت: در صورت رعایت الگوهای مصرف برق از سوی مشترکین وعدم افزایش پیک مصرف در تابستان سال جاری ضمن ارائه انرژی پایداربا اعمال خاموشی ها ی ناشی از محدودیت‌های انتقال وتولید نیرو مواجه نخواهیم بود.
به گزارش عصرهامون؛ محمد رفیع شجاعی مدیر برق سراوان در گفتگو با خبرنگار شستون با اعلام این مطلب افزود: با آغاز فصل گرما شاهد افزایش میزان مصرف برق در کلیه حوزه ها وکاربری ها هستیم، قطعا رعایت الگوهای مصرف و صرفه جویی در همه زمینه ها نه تنها از آموزه های دینی ماست بلکه رعایت آن در حوزه برق کمک خواهد کرد در تابستان با قطع جریان برق مواجه نشویم.

وی ادامه داد: همه ساله با آغاز فصل گرما و شروع به کار سیستم های سرمایشی میزان مصرف برق به شدت افزایش می یابد که به دنبال آن فشار مضاعفی بر تاسیسات تولید و انتقال و توزیع برق وارد می شود که گاها منجر به اعمال خاموشی می شود لذا می طلبد مشترکین از جمله ادارات، واحدهای تجاری و صنعتی و خانگی توجه ویژه به مدیریت مصرف برق  به خصوص در ساعات پیک بار ظهر و شب داشته باشند.
 
 مدیر اداره برق شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: لزوم توجه مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان در تنظیم درجه کولر های گازی و دستگاه های سرمایشی و خاموش نمودن سیستم های سرمایشی غیر ضرور می تواند نقش بسیار موثری در کاهش پیک بار ظهر داشته باشند و انتظار است با توجه به اهمیت موضوع که منجر به تغییر ساعات کار اداری از سوی استاندار شده است مدیران توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

شجاعی تصریح کرد: از آنجایی که میزان مصرف برق شهرستان به صورت ساعتی رصد و هرگونه افزایش غیر معمول ناشی از عدم رعایت الگوهای مصرف ممکن است منجر به اعمال خاموشی ناشی از محدودیت های شبکه انتقال و یا کمبود انرژی برق گردد می طلبد مشترکان ضمن نگاه اقتصادی به مدیریت میزان برق مصرفی خود یاریگر صنعت برق شهرستان واستان در عبور موفقیت آمیز از پیک بار تابستان سال جاری باشند.

وی همچنین از ایجاد گشت‌های شبانه برای مدیریت مصرف برق شهرستان و تذکر به مشترکان تجاری پر مصرف و جمع آوری لامپ‌ها ی پر مصرف تا پایان پیک تابستان خبر داد و اعلام کرد: انتظار می رود مشترکان  تجاری قبل از تذکر همکاران نسبت به تعویض لامپ های پر مصرف اقدام کنند.

مدیر اداره برق شهرستان سراوان همچنین مجدد از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان خواست در ادارات یک نفر را به عنوان متولی کنترل مصرف برق تا پایان پیک تابستان تعیین کنند تا ضمن نظارت براین مهم در ساعات اداری، از روشن ماندن چراغ ها و تجهیزات سرمایشی در ساعات غیر اداری جلوگیری کنند.

شجاعی یادآور شد: ادارات پر مصرف  و دستگاه هایی که ساعت کاری اعلام شده را رعایت نکنند ضمن اخطار و در صورت لزوم قطع برق در ساعات پیک ظهر در صورت عدم رعایت الگوهای مصرف برق به رده های ستادی خود در مرکز استان معرفی خواهند شد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با رعایت میزان مصرف برق از سوی مشترکان و همراهی جمعی در این زمینه تابستان امسال نیز همانند سال گذشته بدون خاموشی  سپری شود.
 
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۴۴۲


ارسال