يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ,13 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۴
همزمان با موج دوم کرونا رخ داد:
کاهش تعداد مراجعه کنندگان اهدای خون در سراوان/بیماران تالاسمی چشم انتظار اهدای خون شهروندان
 
عبدالمصور شهلی بر رییس سازمان انتقال خون شهرستان سراوان از کاهش تعداد مراجعه کنندگان اهدای خون خبر داد و گفت: به منظور تأمین خون مورد نیاز بیماران نیازمند تیم های سیار در شهرهای گشت، جالق، سیب و سوران و مهرستان اقدام به خونگیری می کنند.
به گزارش عصرهامون؛ عبدالمصور شهلی بر رئیس سازمان انتقال خون و فرآورده های خونی شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: با موج دوم کووید 19، تعداد مراجعه کنندگان در شهر سراوان با کاهش مواجه شده اند که این امر موجب کاهش ذخایر خونی شهرستان شده است.

 وی  با بیان اینکه کمبود خون شهرستان را از طریق شبکه ملی خون جبران کرده اند، ادامه داد: در هفته گذشته در اجرای رزمایش کمک مومنانه در قالب اهدای زندگی تعدادی از بسیجیان سطح شهرستان به همراه حسینعلی جاودان فر جانشین فرمانده سپاه شهرستان اقدام به اهدای خون به بیماران نیازمند کردند.

رئیس سازمان انتقال خون و فرآورده های خونی سراوان با اشاره به اینکه می طلبد اهدا کنندگان خون در شهرستان سراوان برای اهدای خون وقت بیشتری را بگذارند، اضافه کرد: در راستای خدمت رسانی با کمک و همت فعالین اجتماعی و مسئولین شهر جالق، از هفته آینده یک تیم سیار جهت رفاه حال شهروندان جالق و کمک به افراد نیازمند به خون به ویژه بیماران تالاسمی  برای اهدای خون مستقر می شود.

شهلی بر خاطر نشان کرد: اهدای خون یک امر ضروریست لذا از شهروندان انتظار می رود حداقل یک مدت زمان کوچک برای کاری بزرگ که نجات جان یک انسان است، را در برنامه خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه تمامی پروتکل های بهداشتی برای داشتن محیطی امن  برای اهدا کنندگان انجام شده است، گفت:  بعد ازظهر سه روز آخر هفته به جزء روزهای تعطیل پایگاه اتقال خون در شهرستان سراوان فعال و اقدام به خون گیری می کند.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۵۵۶۷


ارسال